Ivan Bartoš – Vasil Biľak – Karel Sabina...

bilak breznev
2.12.2018 12:03
Každá doba má své udavače a ty kteří se spojí s veřejnou mocí proti národním zájmům, zoveme zrádci národa…

Po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jsem osobně měl radost, že zvítězilo ANO jako záruka ekonomické prosperity, ale byl jsem i zvědavý, jak se vyvrbí Piráti. Zdáli se svěží, jakoby čistší než ostatní strany a zpočátku i velice tolerantní.

Samozřejmě, že jejich obsedantní moralizování z pražské radnice částečně pronikalo i ven, ale vzdor tomu se zdáli navenek sympatičtí, neformální a i když jsem nevolil, byl jsem zpočátku rád, že se do Sněmovny dostali.

Nuže to jsem rád i nyní, ale přesně z opačného důvodu.

Touha po moci, představa, že v příštích volbách porazí ANO u nich vede k tomu, že převzali nejen primitivní kalouskovskou a antibabišovskou rétoriku, ale hlavně se neštítí jakýchkoliv prostředků, aby zvítězili.

Nuže snad nejznámější zrádce Vasil Bil´ak je známý svým spoluautorstvím tzv. zvacího zvacího dopisu předaného kdesi na nádražním záchodku v Čierné při Čope sovětským soudruhům s prosbou o vojenský zásah v roce 1968 proti tzv. kontrarevoluci. Byl to morálně podlý čin, byť připusťme, že by k okupaci zřejmě stejně došlo. Brežněv sice dokonce váhal, ale tlak generálů a jestřábů z politbyra byla obrovská. Přesto si odpudivé označení zrádce nepochybně zaslouží snad nejvíce v historii. A neomlouvá jej nic. Osobně mu byl cílem luxusní život jednoho z nejpriviligovanějšího funkcionáře komunistického života.

Karel Sabina, autor skvělého libreta k Prodané nevěstě a hlavní organizátor revolučních událostí v roce 1848 za svržení rakouského absolutismu, původně velký vlastenec v určité fázi selhal a stal se konfidentem rakouské policie. I jeho neomlouvá nic. Ukázalo se totiž, že se konfidentem stal aktivním, udával vlastenecké politiky a cílem mu byl prospěch. Neomlouvá jej nic.

Ivan Bartoš, zřejmě toužící stát se jednoho dne v této zemi premiérem se spojil s cílem zničit Andreje Babiše s českou odbočkou Transparency International, vedenou zhrzeným Davidem Ondráčkou, který se měl stát ministrem za ANO a nakonec se jím nestal. To ovšem zásadně změnilo jeho vztah k Andreji Babišovi. TI je financována především nám dobře známou nadací George Sorose Open Society Fund Praha a Open Society Institute v Budapešti, stejně jako velvyslanectvím USA, velvyslanectvím Velké Británie atd. Prostě špičkové finanční krytí. Co ovšem Bi´lak či Sabina dělali tajně, protože věděli, že je udavačství rakouské policii či Moskvě něco pro normální lidi nepřijatelné, dělají Bartoš s Ondráčkou na běžícím pásu, posílají veřejně udání Evropské komisi na premiéra české vlády, domáhají se aktivit EK, burcují média, a volají po zásahu policie. Něco tak zjevně drzého a amorálního by si jejich předchůdci Bil´ak i Sabina nedovolili.

Tak jako svého času snad i komunisté sami měli odpor k Bil’akovi, tak jako celý český národ vyvrhl ze svého středu Karla Sabinu, věřme, že nepřekonatelná odpudivost a malost Pirátů povede postupně k jejich izolaci.

Masaryk by to nazval politickou sedlinou.

Udavačství spojené s cílem poškozování zájmů České republiky (Bartoš se opakovaně domáhá, aby nám byly kráceny dotace!!!) navíc veřejně propagované jako cosi morálního je prostě něco, co jako národ akceptovat nesmíme.

Nevolil jsem Andreje Babiše, ale je to premiér mé vlasti a nenechám si vnutit myšlenku, že udavačství se stává uznávanou politickou metodou v politickém boji.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Tom

Nadšení z Pirátů asi pomalu vyprchává. Ivan Bartoš se již staví do jedné řady s vyčpělými politiky  které lidi již nechtějí volit.

Aby po strmém růstu preferencí nenásledoval stejně strmý pád.

klokan

  Zájmy, nezájmy. Stále ovšem platí ony známé průpovídky, že kdo jinému jámu kopá..., kdo s čím zachází... . Postačí si jen lehce zavzpomínat na narůst ,, státem podporovaného bonzáctví ", toliko za doby kdy tato údajná oběť byla členem i hlavním představitelem vlády Čr. Například taková vysloveně odpudivá účtenková loterie k prosazení EET. Takto by bylo lze se škodolibým úsměvem pokračovat, kdyby to vše nebylo spíše k pláči.

Roland Olbert

Opravte si datum, milý  autore.  Ve spojitosti s udavačem Sabinou, nikoliv  1948, ale 1848.  Děkuji.