Ivan David: Český rozhlas zase nelhal!

ivan david 2
19.3.2018 16:35
Na chvíli jsem si pustil Radiožurnál, abych se dozvěděl, co bych si podle nich měl myslet. První zpráva v 10.00 zněla tak, že ve volbách v Rusku zvítězil Putin, který získal "nejvíc hlasů". No to je opravdu pravda. Jen tak nějak opomněli říci, že zvítězil již v prvním kole, že volební účast dosáhla 67,4%, že Vladimír Putin získal 76,7%, což je skutečně "nejvíc", že na druhém místě komunista Grudinin získal 11,82 %, a třetí nacionalista Žirinovskij 5,68 %, takže po součtu těchto kandidátů na Západu milé "demokraty" a různé figurky zbývá 10,1%. ČRo si nechává prostor pro své oblíbené komentátory, kteří nám vysvětlí, jaká tragédie pro lidstvo volba V. Putina je.

Sdělí nám pravdu, že v Rusku je bída, jen vynechají srovnání, že na "jejich" Ukrajině je bída nesrovnatelně větší (a nebyla), že v Rusku byla obrovská bída už před říjnovou revolucí a v posledních desetiletích byla daleko největší bída za jejich oblíbeného demokrata Jelcina ve spolupráci s USA.

Pomáhají totiž připravovat útok na Rusko a trvdí, že Rusko má vůči Evropě agresivní záměry. Ale co motiv, milý Watsone? Jaký důvod k útoku má země s tak obrovskými zásobami surovin. Má co dělat, aby je uhájila proti vetřelcům. K čemu by byl útok? Ano, rozvíjí útočné zbraně. Pro možnou odvetu. Jsou totiž mnohem levnější než obranné systémy zejména v zemi s tak obrovskou rozlohou. Rusko nemůže chtít válku, protože by v ní prohrálo. Tak jako všichni ostatní. Ale to asi nevadí, placení propagandisté si musejí vydělat na své hypotéky.

Upozorní nás, že Rusko má omezené možnosti rozvoje. To má ovšem každá země, aniž by se potýkala se sankcemi. Zase nám připomenou, že Rusko je zaoslalá země, jak to v Aktuálně již udělal pan Votápek. To je blbci oblíbený stereotyp. Ale jen se těžko se pak vysvětluje, jak věčně opilý mužik vyhrál válku a opět sestrojil zbraně, proti nimž není účinné obrany. Pro přijetí mainstreamové propagandy je důležité nemyslet. Pro propagandu jsou ovšem blbci cílovou skupinou č. 1, č. 2 jsou inteligentní lidé bez znalostí a zkušeností. Na ostatní nemůže.

Propaganda ovšem selhává, je v příliš velkém rozporu se zjevnou skutečností a příliš mnoho lidí aspoň občas aspoň trochu myslí. Proto nezbývá než pokusit se znovu získat monopol na informace. Proto ten tlak na cenzuru "sociálních sítí" a proto ty útoky na šiřitele nezávislých informací a názorů. Opakuji - nezávislých informací a názorů. Jde o informace tajené nebo upozaďované a názory lidí, kteří nejsou za vhodné názory placeni svými zaměstnavateli. Oni si říkají "demokraté", nebo dokonce "liberální demokraté", ale útočí na svobodu slova jako základní demokratické právo, aby nás mohli ovládat za pomoci své placené propagandy a svobodné, tedy ničím neomezované zvůle.

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3991293

Pánové, zkuste si to pustit tak od 36 minuty, perlí tam Jelínek, Pehe, Klíma a Mrkos a posuďte zda je pořad vyvážený. Dle mne nikoliv je to jen štvaní proti  panu prezidentovi a p. Babišovi Takže jsem si dovolil napsat pár poznámek jež jsou prakticky obsahem posledních cca 10 minut pár poznámek

  1. Na plíživý  státní převrat je nyní doba, neboť ti dva (Zemn a Babiš) jej připravují, a proto ty demonstrace ..Mrkos
  2. Pehe:  Zeman mlčí k  vraždě bývalého ruského špiona, když celý svět se k tomu vyjádřil Je velice rád demonstracím, chce, aby se toho chytly demokratické strany...to jim zvýší preference
  3. Opět Pehe, ty demonstrace nají dynamiku, mladí přijdou, neb si uvědomují,  že jim jde o jejich budoucnost, kdežto, kdyby je svolal Zeman jehož voliči jsou starší a unavení tak ti nepřijdou. Já bych jen doplnil, že až moje generace umře, tak odejdou i voliči p. Zemana a p.Pehe bude spokojen.,
 
 
Jiří Volný st.

Přemýšlel jsem nad tím, co to ta liberální demokracie vlastně je. Na základě pozorování jsem dospěl k názoru, že to je lahodný koktejl smíchaný z bezmezné korupce a svobodné volby mezi možností nechat se za nedůstojných podmínek vykořišťovat v montovně nebo chcípnout zimou a na nemoce někde pod mostem. O bezdomovcích psaly za minulého režimu noviny a knihy, vyprávěli učitelé a pamětníci. Nevěřili jsme jim. Temné sametové síly, kterým jsme dělali dobrovolně a nadšeně stafáž, nás přesvědčily, že to byla a je pravda.

Jiří Volný st.

Jenom pro upřesnění přidám informaci, kterou jsem se dozvěděl od jednoho ukrajinského spolunocležníka, spolu s dalším Ukrajincem jsme sdíleli jeden pokoj v jedné západočeské vesničce, kde jsme pracovali jako gastarbeitři. Tedy kolegové pracovali ve stavebnictví přímo ve vesnici a já dojížděl většinou kolmo do osm kilometrů vzdálené montovny. Ta informace byla o tom, že před Majdanem pracoval v Rusku a když došlo k bojům v Doněcku, tak měl pochopitelně velký strach, ale bez problémů se dostal domů. Předpokládám a myslím si oprávněně, že i před Majdanem byla v Rusku vyšší životní úroveň než na Ukrajině.