Ivan David: Hlavní zpráva dne Českého rozhlasu

ivan david 2
31.8.2019 13:15
Český rozhlas Radiožurnál dnes v 11.00 oznámil hlavní zprávu dne. Dva vandalové poškodili plachtu na pomníku maršála Koněva.

Oba mladíci byli zadrženi bdělou policií. Již dříve se pokusil strhnout plachtu aktivista Černohorský. Obvodní úřad plachtu na pomníku nainstaloval za účelem ochrany pomníku před vandaly, oznámil Radiožurnál. Pan Starosta Kolář je adresátem výhrůžek a proto mu byla přidělena policejní ochrana, sdělil ČRo.

Je znakem doby, že policie chrání plachtu a nikoli pomník, zadržuje vandaly poškozující plachtu a nikoli dobré duše polévající pomník barvou a čmárající na něj nápisy. Pan starosta jim dal příklad umístěním tabulí s komentářem k maršálovi. On je normotvorný.

Moje generace pamatuje policejní stíhání za strhávání sovětských vlajek do srpnu 1968. Československý rozhlas to odsuzoval. (...Však ne tak, jako včera, dnes už bez šeříků... K. Kryl)

Navrhuji TOP 09, aby  zabalila svého starostu do plachty a bez poškození ho odvezla do Chebu, protože patří na Západ.

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Nejdůležitější titulky na ČT24, telenovela na pokračování. "Praha 6 nechala po dvěstěšedesátésedmé zakrýt pomník maršála Koněva". "Neznámí vandalové společně s nechvalně známými aktivisty plachtu strhli, čímž způsobili Praze 6 opakovaně nedozírnou materiální a morální újmu". "Starosta Kolář, pod dohledem policejních ostřelovačů a brigády rychlého nasazení, se ukrývá na neznámém místě".

Vzpomněl jsem si na cedulky s informací, že to či ono bylo postaveno s podporou Evropské unie. V duchu vysvětlující zprávy na soše maršála Koněva, by tam měl být také údaj o tom, kolik stovek miliard vycestuje každoročně z naší krve a našeho potu do západní Evropy.

Václav Semerád

Na rozdíl od Koněva, který nás osvobozoval, bojovali čeští legionáři v Rusku proti Rusům. Jejich pomníky v Rusku ale (zatím!) neničí. Nejlépe bude pomník Koněva zničit úplně. Rusové na oplátku úplně vygumují všechny památky na české legionáře a bude to.

Oko za oko, až budeme všichni slepí! (Gándhí)