Ivan David: Senátor Jiří Drahoš se prohlásil prezidentem ČR...

drahoš znak
7.2.2019 14:34
Senátor Jiří Drahoš se po včerejší konzultaci na Velvyslanectví USA prohlásil za nového dočasně dočasného prezidenta České republiky. Obdržel blahopřání ke svému zvolení od prezidenta USA Donalda Trumpa a od představitelů demokratických zemí Evropy a Kanady a také předsedy vlády Babiše i ministra zahraničních věcí Petříčka. Prezident Drahoš oznámil, že jeho úkolem bude vyhlášení demokratických prezidentských voleb v nichž se bude ucházet o funkci definitivního prezidenta ČR.

Dosavadní prezident Miloš Zeman přivítal rozhodnutí dočasného prezidenta Jiřího Drahoše a uznal, že předchozí volby neměly mezinárodní parametry demokratických voleb, protože jeho vystupování v České televizi bylo sice silně omezeno a jeho vystupování v Českém rozhlasu bylo zcela zabráněno, ale bylo mu umožněno se prezentovat v jiných sdělovacích prostředcích, což neodpovídá demokratickým standardům.

K podpoře nového prezidenta bylo na Václavském náměstí svoláno shromáždění. Jeho účastníci mávali zelenými kartami a volali: "Pane prezidente Drahoši, s vámi nezabloudíme!"

K pochybnostem o ústavnosti tohoto rozhodnutí nebude brán zřetel.

Rozhodnutí demokratických zemí bylo označeno oficiálními politology jako nová etapa ve vývoji demokracie v Evropě. Tato nová forma demokracie nemá dosud přesnější označení po předchozích formách demokracie (socialistická demokracie, liberální demokracie), pravděpodobně bude podle návrhu Evropské komise nést označení "řízená demokracie".
ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jan Kopecký

Souhlasím se Zbyňkem Fialou, že Daniel Herman, Tomáš Halík i Jaromír Štětina jsou kandidáti lidsky i politicky vyzrálejší, "o Langšádlové nemluvě".

Naše země po letech poroby, válek, nesvárů a nenormálnosti potřebuje někoho nezávislého, nejlépe přímo sterilního. A takový člověk překonávající i Musilova muže bez vlastností, se tu nepochybně nabízí.

V tvárnosti (abych nekopíroval poněkud nezdařené pokusy o rozbor české národní povahy pánů Svěráka a Smoljaka) musí být naše síla. Nikoli už pouhém průměru, jak o tom ještě před Mnichovem meditovali pánové Voskovec a Werich.
Tvárnost je českým přínosem do 21. století, je to naše flexibilita s lidskou tváří, kterou už v minulosti tak pěkně ztělesňoval třeba Emanuel Vajtauer. Pokud by se snad Woody Allen rozhodl natočit druhý díl "Zeliga" nemůže najít dokonalejšího představitele než je Jiří Drahoš.

Jan Neruda si svými verši o křemeni, jímž "každý z nás" bude(-li) a kvádru z něhož bude národ, evidentně tropil ze svých současníků posměšky.

zbynek-fiala

No nevim, Herman by byl lepší, a je tu taky Halík nebo Štětina, o Langšádlové nemluvě.

antoninsebek

A proč ne?

JE TO PŘECE NÁŠ DRAHOUŠEK !!!!!!!!!!!!