Jak Rusové vytáhli Trumpa z kaše, kterou navařil

valenčík radim 11
14.4.2018 19:00
Vlk se nažral a koza zůstala celá

Jsme svědky dvojnásobné blamáže. První a nebezpečná spojená s provokací, která mohla vést ke zničující globální válce. Druhá, úsměvná, ve které se Rusové snažili zachránit image amerického prezidenta, když se dostal do kaše, kterou si sám svou neuvážeností navařil.

Vymyslet zničující útok, který nenapáchá žádné škody, je zrovna tak těžké, jako rozbombardovat skladiště chcemických zbraní, aniž by byl kdokoli ohrožen.

Také se stává čitelnější, kdo je kdo, např.:

⁕ "Předseda Pirátů Ivan Bartoš má za to, že vojenský zásah situaci v Sýrii nevyřeší"

⁕ "Kdyby mezinárodní společenství čekalo v Sýrii na mandát RB OSN, bylo by pasivním přihlížejícím až spolupachatelem chemických útoků, řekl ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický."

Dokonce i na Novinkách:

"Syrská protivzdušná obrana sestřelila 71 ze 103 raket s plochou dráhou letu, uvedl náčelník ruského generálního štábu Sergej Rudskoj.

Ruská protivzdušná obrana se nijak nepodílela na zastavení amerického raketového útoku proti Sýrii, uvedlo ruské ministerstvo obrany a vysvětlilo důvod: "Žádná z řízených střel vypálených Spojenými státy a jejich spojenci nevstoupila do zóny ruské letecké obrany v okolí Tartúsu a Hmímímu.""

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469174-podle-ruska-syrane-sestrelili-71-ze-103-vypalenych-raket.html

K tomu jsem vybral nejlepší komentář:

Ladislav Žák: Při tom skóre se zdá, že americké rakety byly krásné a chytré asi jako Donald Trump a Theresa Mayová...

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Podle zvláštní logiky, kterou uplatňují USA, VB a Francie, v případě, že například francouzská policie použije proti demonstrantům slzný plyn, pak má jiná země právo ztrestat Francii raketovým útokem. Tedy neodkladným raketovým útokem bez mandátu RB OSN. Je možno namítat, že slzný plyn není bojová chemická látka, ale chlór jí také není. Tedy ovšem pokud nebyla použita neověřená příměs nervově paralytické látky. Pokud zmíněné tři země nerespektují dohodnuté mechanismy hlasování v Radě bezpečnosti, potom svět určitě bezpečnější nebude, protože toto je precedens. Zejména země naší velikosti by měla trvat na dodržování těchto zásad a neměla podlézat těm, kteří je porušují.