Je ještě fotbalová liga regulérní?

facr
17.4.2019 16:22
Je známo, že se o fotbal dlouhodobě zajímám. A je také známo, že jsem fanouškem pražské Slávie. Myslím ale, že dovedu být objektivní.

Už před pár týdny jsem napsal, že se těším na derby pražských „S“, protože oba týmy jsou momentálně v optimální formě. Nedělní derby Slávie a Sparty mě proto nezklamalo. Mělo náboj, předvedlo velmi dobré a v některých případech vynikající výkony hráčů. Co však zůstalo na úrovni špatného kabaretu, byl výkon hlavního rozhodčího a videorozhodčího. Zavedení videa do posuzování sporných momentů v utkání považuji za velmi správnou věc. Je to krok správným směrem, ale v českých podmínkách je možné, aby se i takový moderní a veskrze objektivní nástroj stal předmětem manipulace. Tvrzení videorozhodčího, že měl k dispozici pouze a jen dva záběry, z kterých nebylo jasné, že slávista Josef Hušbauer byl před původním verdiktem hlavního rozhodčího, kterým Hrubeš odpískal penaltu, faulován brankářem Sparty Nitrou, je ubohé .

Díval jsem se na televizi doma a mně i komentátorům v televizi byla celá věc jasná. Faul to byl a desítka také. Nechci se pouštět do spekulací, ale celý postup obou rozhodčích vypadal tak, jako by Slávie prostě neměla penaltu kopat. Jako by nějaký loutkovodič mimo stadion anebo na něm, nechtěl připustit její vítězství. Přitom si vůbec nemyslím, že šlo o Spartu. O pár minut později obránce Sparty při rohovém kopu použil vůči hráči Slávie Součkovi chvat jiu-jitsu a složil jej kousek od branky. Byl to jasný faul a další penalta. Tato dvě pochybení rozhodčích připustila konečně i komise rozhodčích fotbalového svazu.

Viděl jsem však také záběry ze zápasu v Plzni, ve kterém Plzeň hostila herně velmi dobře disponovanou Ostravu. Viděl jsem jasný šlapák ve velkém vápně ze strany obránce Plzně na ostravského protihráče. Faul ve vápně je desítka. Rozhodčí však tento zákrok jaksi velkoryse přehlédl…

Na samém konci tohoto zápasu jsem viděl rozhodující gól Plzně, který byl zaznamenán ze zřejmého ofsajdu. Prostě příliš mnoho náhod najednou. Z možného rozdílu devíti bodů mezi Slávií a Plzní v čele tabulky fotbalové ligy, je rozdíl jen pět bodů. Celá hra je stále ještě pro Plzeň hratelná. Připusťme, že loutkovodičům v pozadí fotbalové ligy jde jen o to, aby závěr ligy byl napínavější. Jak se ale ukazuje, ve hře, do které vstupuje rozhodčí jako deus ex machina, je úplně všechno možné. Pak je jenom otázka, zda to má ještě cenu..

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

     Odpověď se jeví zřejmá, že to nemá abslolutně žádnou cenu, rozčilovat se nad výkony tak zvaně sportovních mužstev. Snad ještě za doby Karla Poláčka a jeho Mužů v offsidu, která nám sice nebylo dáno zažít, ale dáno alespoň přečíst si, takové výstižné pojednání.  V současné době se totíž podávané sportovními výkony jeví jako druhotná záležitost. Momentální sportovní výkon předtavuje totiž pouze prostředek k vydělání si peněz. Prvotním představitelem v tomto odouzenihodném politickém režimu, ve kterém nám nezbývá než dožít, se staly ty navýsost prokleté prachy (peníze). Nehraje se totiž především o radost ze sportovní hry, ale nejen sportovní ( kupříkladu i kulturního představení ), ale především o ty peníze. Lidé si vymysleli prášule, aby se stali jejich otroky.