Jiří Vyvadil: Ameriko, jako supervelmoc končíš…

vlajka usa 20
1.6.2020 12:32
Věci je třeba opakovat. Koronavirus díky svému celosvětovému rozsahu je svými dopady včetně geopolitických něco jako historické přeryvy 1. světové války končící v roce 1918, 2. světové války končící v roce 1945, i rozdělení světa na Západ a Východ, údajně končícímu v roce 1989.

Tak jak se věci koncentrovaly, respektive jak byly vnímány, točil se svět kolem dominantních USA, rostoucí Číny, hybridní Evropské unie a posilujícího se Ruska.

Určit, jaké bude pořadí, by bylo ještě předčasné, ovšem některé věci doslova trčí.

USA má jako stát nejvíce onemocnělých na světě, tj. k dnešnímu datu tj. 1. 6. 2020 1 837 170 osob a rovněž nejvíce mrtvých na světě tj. 106 195 osob. Ale kdyby šlo jen o koronavirusovou epidemii. USA mají rovněž nejvyšší nezaměstnanost od 30. let minulého století, tedy od Velké hospodářské krize ve výši 20 %.

Ale to vlastně by ještě možná šlo. Prožívají ovšem zřejmě největší válku v ulicích amerických měst, spojené doslova boji povstalých černochů proti policejním silám, spojených s brutálním  vandalismem, zapalováním budov, vykrádáním obchodů, válku, která vlastně je již válkou občanskou.

No  a aby toho nebylo dosti, USA zažívají již 3,5 roku bezprecedentní rozval politické moci spojené nejdříve s umělou aférou russiagate a později se údajným zneužitím pravomoci prezidenta Trumpa v souvislosti s telefonátem s prezidentem Ukrajiny Zelenským. Střety mezi oběma politickými uskupeními  se projevují v tom, že prezident Trump jako viníka všech problémů USA vidí Čínu, zatímco demokraté komicky opět i nyní při masových nepokojích za rebeliemi vidí ruku Moskvy. Jo komicky, ale i tragicky.

A tak toto by měla být země, která si sama o sobě myslí, že má právo na vůdčí postavení ve světě, a o které si to nepochopitelně myslí i někteří cizinci, jako například naše pravicová opozice.

Přitom otevřeně řečeno, už dávno přestalo jít o to, kdo vlastně na podzim zvítězí v prezidentských volbách, zda prezident Trump, který doporučuje během tiskovek ochranu proti koronaviru pícháním dezinfekce do žil a jinak je velmi ovšem aktivní či demokrat Biden, který se schoval do sklepa, téměř nic neříká a když jednou vylezl k dialogu před televizní kamery, vypadal jako fosilie a zásadní dojem udělalo, že udělal dlouhý ( já vím, že je to nechutné) a silně slyšitelný pšouk.

Připouštím, že zatím jsou mi oba kandidáti nepřijatelní, když ovšem Biden je navíc válečný jestřáb a korupčník.

A to je stav dnešní Ameriky.

Žádné světlo na konci tunelu.

 

 

  

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Amerika zápasí s rasovými problémami už 400 rokov. Nikto sa nedokáže tak úspešne brániť a zakrývať vnútorné problémy príslovím : " Zlodej kričí !  Chyťte zlodeja " ako USA.  Spojené štáty toto heslo priviedli k dokonalosti. A riadia sa týmto heslom aj dnes :

1/  Demokrati obviňujú za všetky vnútorné problémy , vrátane pádu hospodárstva - Rusko

2/  Neokoni vinu hádžu na Čínu

Médiá točia vinníkov na "mlynskom kole" každú hodinu, znova a znova. Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

Ale Amerika bude opäť veľká !

 

paysan

Pane Vyvadile, napsáno hezky, skutečnosti hodně podobné. Ale píšu kvůli něčemu jinému. Vy osobně jste podal, pokud se nepletu, jak na starostu Koláře, tak i starosti Novotného trestní oznámení. Možná jako jediný! Chtěl bych vědět, jak ve věci policie postupuje. Je nemyslitelné, aby třeba v případě pomníčku, na kterém je jasná oslava Hitlerovského Německa v podobě helmy, co hravě pokrývá sovětský tank, nebyl trestný čin propagace nacismu! Koná naše policie, anebo děká, jako většina politiků, že nic nevidí? Víte to?