Jiří Vyvadil: Chce to lockdown a zavřít Pirka a Klause

vyvadil jiří nový
16.10.2020 09:23
Naši elfové mě zařadili mezi přední dezinformátory. Tak se musím snažit. I když…, i když kromě faktu, že budu razantní, v tomto článku by marně něco ze svého úzkého pohledu shledali závadným.

Vezmu to stručně. Všichni, kteří jsme na jaře jednoznačně podporovali vládu kvůli řešení epidemie, jsme nechápali, proč jsme se během léta, ale hlavně na začátku září nevrátili k osvědčenému.

Každý věděl, že okamžitý celonárodní lockdown, spojený s absolutním omezením kontaktů, včetně okamžitého zavedení povinnosti nosit roušky, byl schopen od počátku výbuchu situaci stabilizovat a byli jsme jedničky. Svět si nás bral za příklad a Američané šili roušky podle nás.

Vidíme ale, že i totální lockdown uprostřed už vážné fáze epidemie je účinný. Izrael ač nerad zavedl tuším před měsícem včetně ekonomiky totální lockdown a včerejší dávka nakažení je jasná: Izrael skvělých 1701, Česko 9720. Není třeba o čem diskutovat.

Ale vlastně ano. Izrael se také pokoušel po návratu epidemie postupně přiškrcovat, trvalo to cca dva měsíce, ale stav se nezlepšoval. A tak to potřebovalo do toho bouchnout. I u nás se v podstatě jen bojácně přicmrndává, ale tím se situace jen zhorší, protože na tuto už mimořádně vysokou fázi nárůstu to zjevně nestačí a stačit nebude.

Tak to na pět neděl všechno raději zavřeme a zvládneme to. Opačný postup už je jarní italskou cestou s tisíci mrtvých, ale hlavně totálně kolapsovým zdravotnictvím a následně i ekonomikou.

Ono na to dojde, ale lockdown měl být vyhlášen už před měsícem, ekonomika neekonomika.

Oproti jaru nastal ovšem jeden zásadní problém. Že opozice podle zásady čím hůř, tím lépe jeden den chce komunikovat, a když s nimi Babiš komunikuje, tak ho obratem vyzývají k odstoupení je známé. Zase tak často nepoužívám expresivní výrazy. Ale jsou to prostě parchanti a Babiš dělá opakovanou chybu, že se vůbec s nimi maže.

Ale k opozici přibyli mnohem horší záškodníci, známé a respektované lékařské kapacity, ovšem ve zcela jiných oborech, než kterému jedinému z medicínského hlediska přísluší posuzovat stav infekce a opatření k jejímu zlomení, čili epidemiologové. Svým dopisem tedy kardiolog, psychiatr, zubař a tzv. celostní lékař, ve formě petice vládě, parlamentu i médiím brojí proti zavedení jakýchkoliv epidemiologických a cílí – a bohužel neskutečně úspěšně – na vyvolání negativní davové psychózy opřené o zcela chybné závěry. Podobně blábolí i Václav Klaus.

Nálada, kterou výrazně napomohli vytvořit je krajně nebezpečná pro život a zdraví lidí, protože díky nim kolaps se blíží mílovými kroky.

Nebudu tento dopis rozebírat. Na Pirka, Hnízdila, Šmuclera a spol. připravuji trestní oznámení pro zvlášť závažný zločin obecného ohrožení a zločin šíření poplašné zprávy (který je přísněji trestný, protože se jej pánové dopustili už v době platnosti vyhlášeného nouzového stavu).

Protože má minulá trestní oznámení byla napadena u České advokátní poradny a Novotný a spol se mi tak mstí, musím být opatrný a ani náznakem nebudu uvádět, že jej píši jako advokát, ale jako právník a občan. Mlčet ale nemohu. A je mi úplně jedno, když se někdo bude vysmívat, že znovu podávám trestní oznámení. No alespoň nesedím s rukama v kapsách. Je třeba pojmenovat zlo a odsoudit jeho nositele.

Situace je zlá. A není čas už ani minutu váhat. Netroškařme a jednejme naprosto důsledně.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Vážený pane Jirásku, jediný správný oficiální názor jsme už tady měli a mezitím čas oponou trhnul. Ostatně žádný oficiální názor nemáme. Nikdo nedokáže jednoznačně odpovědět na spoustu otázek, spojených s epidemií. Máme pouze zavřeny školy a povinnost nosit roušku ve veřejné dopravě, obchodech atd. Pokud budeme mít nasazenu roušku čtvrt hodiny, tak většina z nás si žádnou újmu nepřivodí. Problematické je delší nošení roušky. Ostatně zkuste si zaběhnout vhodnou trať na kyslíkový dluh. Ano, jde to i v roušce, ale vydýchat se musíte bez ní. To mám z jara opakovaně vyzkoušeno. Navíc někteří nemocní roušku nosit nemusí a koronaviru je úplně jedno kdo co vykládá.{#emotions_dlg.sealed} 

Zdeněk412

Mýlíte se pane Volny, každý s jiným než oficiálním názorem patří za mříže, protože šíří poplašnou zprávu !! 

A to je zločin !

Jiří Volný st.

Žádné uzamčení společnosti už nepomůže. Nikdo neví, jak je nákaza rozšířena. Některé krajní odhady hovoří o desetinásobku skutečně infikovaných oproti pozitivně testovaným! To znamená, že vůbec není vyloučeno, že v současnosti má virus půl milionu obyvatel. Podstatné je, aby vydrželo zdravotnictví a zbytečně neumírali lidé. Do konce 34.týdne, což je do 23.srpna, zemřelo u nás o 200osob méně než před rokem a o téměř 2000lidí méně než v roce 2018!{#emotions_dlg.sealed}

 V roce 2015 u nás zemřelo 113 174osob a v roce 2016 pouze 107 237osob. Jedná se o šestitisícový rozdíl a matematický rozptyl za uplynulých deset let bude někde kolem 2 000. Zatím zdravotnický systém epidemii zvládá, jsou mobilizovány lidské i jiné zdroje a múžeme si přát a modlit se, aby vydržely síly a brzy došlo k poklesu čísel. Ostatně o víkendu, tedy ve statistikách v neděli a v pondělí, k poklesu jako vždy dojde.{#emotions_dlg.sealed}

Profesorové Pirk i Klaus mají v demokracii nárok vyjádřit na ústřední téma svůj názor. Svým způsobem snižují míru paniky a to je dobře. Ostatně s covidem u nás zemřelo stále méně lidí na 100tisíc obyvatel než v Německu a sedmkrát méně než ve Španělsku. Lékaři dokáží zachránit i velké procento těžkých případů a vakcíny, pravděpodobně s velmi dočasnou dobou působení, jsou už masově testovány. Škodovka jede minimálně na 105% a mnohé další rozhodující podniky finišují ke konci roku také.  Šíření epidemie nešlo zabránit, hrobníci i krematoria jsou zatím v pohodě, nemají více práce než loni. Nakonec velké promoření může být výhodou. Válka s koronavirem ještě neskončila a každé radikální hodnocení je předčasné.{#emotions_dlg.sealed}