Jiří Vyvadil: Lež… Lež… Lež…

ribbentrop molotov
23.8.2019 13:41
Nelíbí se mi vývoj v České republice i v celém západním světě. Míra ideologické předpojatosti a šíření nepravd a vyslovených lží je taková, že s naprostým údivem kroutím hlavou, jak někdo může označovat dnešní dobu za doby svobody.

A tak primátor Hřib nechává odstranit pamětní desku maršálu Koněvovi, kterou svého času slavnostně odhalil prezident Dr. Edvard Beneš s poukazem, že Pražané se osvobodili sami a Rudá armáda už přijela do města zcela zbaveného  německých vojsk. Primátor je lékař, snad umí trochu číst. Stačilo by si v Googlu najít pojem Pražské povstání, Pražská ofenzíva apod. a informace jsou jasné.

Samozřejmě, že odpor Pražanů, zejména po 6. Dnu povstání byl heroický a metoda stavění stovek barikád mnohé zachránila. Je jasné, že zde padlo přes 2 000 vlastenců, je jasné, že ze začátku  velmi pomohli i vojska Vlasovců. A když vojska maršála Schörnera se snažila dostat do zajetí k Američanům, přesto boje pokračovaly, vzdor faktu, že v Remeši už generál Jodl podepsal kapitulaci.

Svědectví a četné snímky z květnové Prahy ukazují, s jakým nadšením a vděkem Pražani vítali sovětskou armádu a vítali je jako osvoboditele.

To slovo osvoboditel jsem nenapsal náhodou.

Roman Joch, ředitel Občanského institutu a vyhraněně pravicový fanatik a obdivovatel prezidenta Bushe jr. Za jeho válku v Iráku, je muž oslnivě průzračného myšlení o čemž svědčí jeho výrok, který je možné najít pod jeho heslem ve Wikipedii. Svého času prohlásil: „Kdyby byly oceňovány skutky a ne iluze, Nobelovu cenu míru by od roku 1945 každoročně získaly ozbrojené síly USA a Izrael. Asi si každý udělá názor, co je to za člověka.

Nuže tento humánní člověk se dnes rozlítil na stránkách Lidových novin a přišel s teorií a ve svém článku pojednávajícím o Paktu Molotov – Ribbentrop vychází z téze, že západní mocnost Francie a Velká Británie si v letech 1938-1939   válku nepřáli, to jistě má pravdu, ale naopak válku si podle něj přálo nacistické Německo a komunistický Sovětský svaz. A i studená válka, která vypukla po roce 1945 byla   zakódována v tomto paktu…

Kdo si chce ty bláboly přečíst, ať si koupí dnešní Lidové noviny. Já u toho zvracel.

Vracím se k té úvodní myšlence. Celý svět Západu je založen na překrucování. Předevčírem Macron dlouze a dlouze hovořil o potřebě začlenit Rusko do Evropy, protože Evropa bez něho je slabá. A ihned   blábolil Johnson, když opáčil, že to přece není možné, vždyť nechalo otrávit Skripalovi.

To si ten chlápek myslí, že neumíme číst? Tuším před třemi nedělemi proběhla zpráva britské policie, že nemůže prokázat, že Vladimír Putin dal k otravě příkaz. Změna situace. Pro zasvěceného naprosto očekávatelný výsledek. Ale nikoho to už dnes nezajímá. Nikoho nezajímá, že malajsijský premiér kategoricky vyloučil na základě důkazů, které shromáždil jeho tým (a nezapomínejme, že šlo o jejich letadlo), že by Rusové odpovídali za sestřelení letadla Boeing MH 17…

Chápu, že se tento svět líbí prolhaným chvilkařům, fanatickým umělcům a jestřábím novinářům České televize

Ale za svou osobu fakt nevím, zda jsme se před 30 lety nerozhodli špatně.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Posledných 20 rokov pokladám román 1984 Georga Orwella za nesmrteľný. Chápem, že každý v ňom vidí iný režim v inom štáte, no ja prirovnávam štát OCEÁNIU k štátom NATO.

Po roku 1989 sa stali 3 Orwellove krátke myšlienky našou realitou :

1/ Vojna je mier

2/ Sloboda je otroctvo

3/ Nevedomosť je sila

Absolútnou realitou súčasnosti sa preukázal pojem Veľký brat - ťa počuje ( odpočúvanie mobilov ), Veľký brat ťa vidí ( kamery v PC, na uliciach..), Veľký brat ťa sleduje ( čipovanie, UI, elfovia,....)

Absolútnou realitou týchto čias je : doublethink, evaporácia, myšlienková polícia, newspeak, Štokholmský syndróm a Ministerstvo pravdy sídliace v médiách, v niektorých nadáciách a občianskych združeniach.

Až na svetlé výnimky, všetci v Oceánii skončia ako Winston a Júlia.