Jiří Vyvadil: Přitvrďme, nebo zkolabujeme

vyvadil jiří nový
26.9.2020 10:22
Situace se dnem za dnem zhoršuje. V pátek znovu počet nakažených stoupl téměř na 3000 a roste i počet váženě nemocných i mrtvých.

To by však nebylo to nejhorší. Roste síla provokatérů a šiřitelů poplašných zpráv zpochybňujících fakt, že Česká republika je v této etapě v podstatě jedna z nejhorších v Evropě.

Samozřejmě koronavirus je všude ne světě věc politická. Téměř komicky to vyznívá v USA, kde Biden se tak bojí nakažení, že jeho poslední mítink se v Charlotte konal pouze s dvaceti příznivci a všichni museli být testováni. To už je obsese. Naopak republikáni konoravirus zvesela ignorují, i když už je tam 200 000 mrtvých.

Chci tím říci, že ani my se nevymykáme tomuto obecnému trendu, ale to neznamená, že je to třeba trochu usměrnit.

Aby profesoři Pirk a spol. až urážlivým způsobem napadali prof. Prymulu je nepřijatelné. Aby jakési Pražský hudební klub Cross v Holešovicích zval navzdory vyhlášeným protiepidemickým opatřením návštěvníky na noční akce s elektronickou hudbou je nepochybně pokusem trestného šíření nakažlivé nemoci případně dokonce trestným činem obecného ohrožení.

Denně přibývají známá jména, která onemocněla a s výjimkou chřipečkové Lucie Bílé, Zagorová hovoří o hororu a známý vtipálek Čtvrtníček se asi taky neraduje.

Logika vývoje ukazuje a řekl bych, že prof. Prymula to vlastně spíše tají, že dramaticky to nejhorší nás jen čeká. To není strašení, to je vývoj, jaký zažívalo Španělsko, Itálie či Velká Británie. Mimochodem, v podstatě už jsme zavřenou zemí a bude za několik měsíců hůř, jak to kdysi Prymula předpokládal…

Přitvrďme, nebo zkolabujeme…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Nejen kontrabas  tvrdí muziku. Takže opět, byť s jistou mírou nadsázky. Pan profesor Prymula se dokonce i panu předsedovi vlády jaksi utrhl z pomyslného řetězu, již zakazuje zpěv a chtěl by zřejmě namísto knihy přání a stížnosti v pohostinstvích, zavést evidenci zákazníků. Pocit moci mu jaksi až příliš hodně zachutnal a stává se tak již neřízenou střelou. Zákony balistiky však platí objektivně v Náhorním Karabachu a zde v přeneseném slova smyslu. 

Zdeněk412

Celé roky je obyvatelstvo masírováno ,,zelenou" politikou, jak moc je oxidu uhličitého v atmosféře, jak by se měla omezit spotřeba masa, fosilních paliv, Greta vidí, jak "sobečtí" lidé "zamořují" ovzduší tím, že vydechují oxid uhličitý. A než se nadějeme už máme ( proti virům neúčinné ) náhubky na hlavách, abychom si ten oxid dýchali na zpět, omezuje se cestování a šetří fosilní paliva, následná krize sníží spotřebu, oslabí státy a posílí vliv globálních elit, které s Evropskými zeměmi dobré plány rozhodně nemají . Proto, že kde se vzal tu se vzal sedmý druh koronavirové chřipky a všichni mají najednou strašný strach o naše zdraví. Že tráví populaci chemikáliemi a GMO přísadami v potravinách, což má za následek třeba skutečnou pandemii rakoviny, to nikoho nezajímá, tam můžu umírat desítky milionů lidí ročně a naprosto nikoho to nezajímá. Elity jsou v klidu, ale jak 150 Číňanů dostane zápal plic, tak v lednu 2020 v 1,5 miliardové Číně bijí na poplach a rozjede se celosvětová parodie na pandemii.

 

Zdeněk412

A abych jenom nenadával, přestaňte plošně testovat zdravé lidi a budeme zase nejlepší ! Smrtnost je menší než u klasické chřipky a rok 1919 až 1921 s 50 miliony mrtvými jenom v Evropě opravdu nehrozí (i když by to mnozí přivítali). Ve světě je zatím 1 milon mrtvých, jeden milon na 7 miliard .. no neudržím se, tak po Basíkovsku, jděte s tím už do prdele ! A Pírka nechte na pokoji, je jeden z mála který se nebojí !

Zdeněk412

Lidi jako jste Vy skončí doufám časem v kriminálu, nebo ve vládě. Jste placený provokater, protože blb nejste .. bylo by to ale lepší !

jiri-vyvadil

Pane Moskalíku, navštěvujete psychiatra či psychologa? Jestli ne, obratem se objednejte...

klokan

    Samořejmě, že si nelze odpustit ani částečně ironicky drobnou poznámečku. Další důkaz o opakovatelnosti dějin lze vlasně nyní spatřit v nynějším nástupu Prymulovsko  - H. absolutismu, který se v mnohé míře inspiruje absolutismem nastoleným počátkem druhé poloviny 19. století v těchto zeměpisných končinách tehdejším MV Alexanderem von B. Typický jev takovéto druhu neoabslolutismu lze spatřovat v celospolečensky vzrůstající atmoséře šíření strachu, enormní podpoře udavačství všeho druhu. Můžeme se samozřejmě těšit na oklešťování ústavy, katagorizace občanů na proticoronavirově spolehlivé a nespolehlivé, jakož na další podobné výdobytky prý vysoce demokratické, právní a humanistické společenosti, včetně plně svobodně dobrovolně povinného vybrání si vakcíny s digitálním čipem, tetováním či nanoroboty. 

Jiří Volný st.

Zavřeme Prahu, tak jako Uničovsko, tehdy kvůli čtyřiadvaceti nakaženým? Alespoň na pět dní, bez možnosti ven ani dovnitř. Bez spousty zdravotních sester, doktorů, ošetřovatelek, prodavaček a řidičů. Určitě by to pomohlo! {#emotions_dlg.sealed}

Ptejme se, kde se stala chyba? Chybu udělal bratr Žižka, někdy v roce 1420 nebo o rok později, kdy uvažoval o vypálení hříšného města do základu a zbudování velké mimoúrovňové křižovatky.{#emotions_dlg.sealed}

Mimochodem smrtnost je 0,36%, podle prof.Jiřího Berana, uvedeno minulý pátek v Událostech a komentářích. Ostatně to uzavírání hranic nepomůže jen sousedům, ale také nám!{#emotions_dlg.sealed}