Jiří Vyvadil: Trump ještě může být prezidentem

donald trump delnici
4.11.2020 10:48
Podle všech analýz a předpovědí měl Donald Trump prožít naprostý propadák a Joe Biden si ho namazat na chleba.

Nuže jako bájný pták Fénix vstal z popele a dokonce se tak trochu po trumpovsku marnivě chlubí, že zvítězil. Zvítězil – nezvítězil. V každém případě zabodoval tak, jak málokdo očekával. I já, jakkoliv při rozhodování mezi válečným jestřábem z Iráku či Libye Joe Bidenem bych rozhodně hodil přes všechny jeho chyby Donaldu Trumpovi, který jako jediný prezident USA od roku 1945 nezahájil žádný ozbrojený útok, byť sankcí vyhlásil požehnaně. Ovšem sankce jsou odvolatelné, ale zničené životy a zničená infrastruktura cizích zemí je nenahraditelná. A to je pro mne rozhodující.

Přiznávám, že i mne překvapilo, že Donalda Trumpa více nezatížily problémy s koronavirem, který USA bez pardonu řeší nejhůře na světě.

Potom jsou samozřejmě ideologicky významné jemnůstky. Ačkoliv celá Evropská unie se unisono   spojila k podpoře další barevné revoluce ke svržení prezidenta Lukašenka v Bělorusku, Trump se postavil všem válečnickým řečem Bidena a jako jediná hlava státu „západního demokratického světa“ svým prostým rozumem chápal, že by to byla opět agrese. Biden už by Cichanouskou podpořil, Trump nechal Bělorusy, ať si své problémy vyřeší sami bez vměšování Západu.

Dosavadní volby zatím skončily tak, že oba kandidáti stále mohou být prezidenty, ale čeká se, jak podivné, na dopočet korespondenčních hlasů v Pensylvánii i jinde.

Nechci činit ještě jakékoliv závěry. Ale už teď jeden učinit mohu.

My sami v „demokratické EU“  žijeme pod trvalým diktátem progresivních liberálních novinářů. Celé čtyři roky tito „správní“ lidé masírovali Trumpa horem a dolem, celé čtyři roky Demokraté nedali Trumpovi pokoje a připravovali jeden ústavní puč za druhým. Zdálo by se, že ho utahají jako malého kluka.

Neutahali a zdá se, že přes svůj věk má síly na rozdávání.

Takže se docela těším na výsledek. Pokud ovšem…pokud ovšem znervóznělí Black lives matter neobnoví celoamerickou občanskou válku… Konec konců tak patří k historickým zdrojům dnešní americké skutečnosti. Takže nic nového pod sluncem.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.