Jsou žluté vesty podvod? Tj. „pařížský majdan“?

yellow vest revolution free
10.12.2018 10:35
Jaroslav Bašta napsal vynikající studii s hodně sdělujícím názvem "Společnost, kde se nerespektují volby, se zákonitě posouvá k totalitě" . Slovo do pranice a je dobré si ji přečíst.

Velmi opatrně se zde ptá, že dění ve Francii není připravenou další z povícero "barevných revolucí", případně, zda bylo připraveno jako "barevná revoluce", ale vymklo se globálním manipulátorům z ruky, viz:

"Akce "Žlutých vest" ve Francii pak přinesly barevnou revoluci přímo do srdce Evropské unie. Hnutí se vyznačuje několika inovacemi, které se objevily v době Arabského jara: nemá hierarchickou strukturu, organizuje se pomocí sociálních sítí, má legitimní, zdánlivě nepolitické požadavky a jednoduchý snadno srozumitelný barevný symbol. A začalo být infiltrováno násilnickými elementy nejasné příslušnosti, kteří hodně připomínají nájemné demonstranty na Kyjevském Majdanu.

Zdá se mi proto, že jsme svědky prastarého jevu, kdy nová technologie, která měla svým objevitelům zajistit převahu a úspěch v boji s konkurenty, se pak může stát noční můrou pro ně samé. Společnost, v níž se nerespektují výsledky voleb, se zcela zákonitě posouvá směrem k totalitě. Inu, kdo seje vánek, sklidí bouři, dobře věděli naši předkové. "

Domnívám se, že je tomu jinak. Napsal jsem mu k tomu několik řádek, které se nakonec rozrostly. Zde je rozšířený text:

Ano. Je to jeden z možných pohledů – dění je Francii je infiltrace a akce majdanovského typu.

Zvažuji i tuto alternativu a je dobré ji mít před očima. Ale:

1. Je otázkou, zda první, kdo nerespektuje výsledky voleb, není právě ten, kdo začne zcela zjevně porušovat volební sliby.

2. Macron je zcela evidentně narychlo nastrčená figurka, byl součástí plánu, který začal už likvidací Strausse-Kahna (patrně právě ze strany tvůrců "majdanů" a dalších revolucí). – To, že byl likvidován, že se jednalo o připravenou akci, ve které byl nevinou obětí, bylo později doloženo. Kdo už si nepamatuje, tak zde najde potřebné:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_prezidenta_Francie_2012

Tehdy Francie přišla o možnost míst svéprávného prezidenta, který by nebyl vydíratelnou figurkou ze strany současné globální moci.

3. Spustit záměrně tak velkou a amorfní (nekontrolovatelnou) akci, jako jsou žluté vesty by bylo hodně riskantní i pro ty největší globální manipulátory majdanovského typu. A to i když uvážím, že politbyrovská přestárlost těch největších gaunerů tohoto světa a naprosto zaslepená servilita těch, kteří vynášejí jejich fyzické i rozhodovací výkaly, může udělat své.

4. Náš mainstream i další poskoci globální moci jsou zaskočeni (v případě Majdanu měli informace z "první ruky").

5. Infiltrace provokatéry evidentně je, ale jen za účelem diskreditace hnutí žlutých vest. A jak to tak vypadá, diskreditace selhává.

6. Za povšimnutí ovšem stojí to, že Macrona jeho okolí patrně nedostatečně informuje (nedokážu posoudit, zda záměrně), protože výroky podporující brutalitu policejních zásahů (poděkování za "statečnost") a současně mlčení (oddálení vyjádření komplexního stanoviska) patrně není nejvhodnější taktika.

7. A ve všemocného Putina nevěřím.

Suma sumárum - spíše převažuje spontaneita v důsledku podcenění schopnosti lidí dělat si vlastní názor. Ale ono se to dalo čekat, že degenerace jádra současné globální moci v důsledku fyzického i morálního stárnutí, obklopení se slouhy, kteří nejsou schopni dát ani zpětnou vazbu a kteří sami zpětně propadají slouhovské demenci, může k takovéto situaci vést. Je to patrně jeden z prvních projevů mnohem větších turbulencí nejrůznějšího typu.

Každopádně: Otevírá se prostor pro emancipaci středounijního prostoru.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Souhlasím. Když budu vycházet z faktu, že Francie je dlouhodobě "ztrátová", tak se nelze divit, že potřebují ALESPOŇ TROCHU zalepit státní rozpočet. Šli na to na francouzské zvyklosti hodně "hrrr" přes pohonné hmoty. A kromě toho se současně snažili daňově pomoci těm nejbohatším. Ano - nepřepsal jsem se: těm nejbohatším. Ti nejchudší si koupili slušivé žluté vestičky.

A jak známo, Francouzi se bouřit umí, to platí celá staletí. Francouzskou ekonomiku kupodivu nevylepšila ani pomoc snaživých přistěhovalců, kteří se rekrutují z nemalé míře z bývalých francouzských kolonií. Naopak.

Sličný francouzský prezident byl zvolen díky heslu "koholikv, jen ne tu Lepénovou". Prezident zase díky svým zkušenostem se staršími dámami se mimořádně zkamarádil s německou kancléřkou. Z jejich procházek parkem vznikala rychlá a neodvratná rozhodnutí. Takže ty ohromné bruselské mrakodrapy plné ouředníků měly jen uši k poslouchání, a to se skloněnou hlavou.

Co bude dál? Francouzský schodek rozpočtu se nevylepší. Takže se "po bruselsku" Francii pomůže například s příspěvky do centrálních fondů a s vyššími dotacemi na cokoliv. Vzpomeňme si na to, že málo produktivní francouzské zemědělství dostalo do vínku "vylepšená specifická ustanovení". Dokonce s dodatkem, že o změnách dotací do francouzského zemědělství se ani nesmí začít jednat.

To vše, včetně vlivu brexitu, bude mít vliv na penězotok Brusel - Česko východním směrem. A my, díky boomu s automobily, jsme rozehráli (již za panování p. Rovnátka) populární akci: "Kdo ještě nedostal přidáno, ať se přihlásí". Tato akce byla tak úspěšná, že se (především u ouředníků) několikrát opakovala. Cituji z románu Jaroslava Haška: "Dóbro došli!"