Karel Horák: Česká televize neplní veřejnou službu

obrazek
16.10.2013 16:00
Veřejnoprávní (!) Česká televize se opět i letos významně „zaslouží“ o výsledky sněmovních voleb. Bohužel ani letos totiž nesplnila svou veřejnou službu. Politolog Tomáš Lebeda, jehož názory mi téměř stoprocentně konvenují, pro dnešní Právo na margo šancí neparlamentních stran uvedl, že „mají nyní naději se do Sněmovny probojovat. Jejich šance se opírá o to, že společnost nemá důvěru k etablovaným stranám a hledá alternativu. Česká společnost vnímá, když je něco nové, tak to přináší i kvalitu.“ Zlatá slova, říkám si, ještě by to chtělo docílit toho, aby ony alternativy voliči měli šanci vůbec poznat.

LEV 21 - národní socialisté byla v uplynulém volebním období sice parlamentní stranou, byť jen o dvou poslancích, nicméně všichni se k nám chovali, jako bychom ani neexistovali - médii počínaje a prezidentem republiky konče. Všichni samozřejmě s průhledným a čitelným záměrem, jak nám tu šanci nedat. Ten strach z nás musí být opravdu velký. Bububu! Svou stranu počítám proto mezi strany alternativní.

Klobouk dolů před Českým rozhlasem. Ten veřejnou službu správně pochopil a dal prostor ve svých krajských vysíláních všem stranám, které zde kandidují, i když jim mohl samozřejmě poskytnout prostor ještě větší.

Česká televize ale opět použila metodu selektivní. Na základě jakýchsi průzkumů, o jejichž objektivitě a tím pádem i relevanci mám nejednu pochybnost, zve na „krajské“ debaty v hlavním vysílacím čase jen strany, které v průzkumech „uspěly“. A to je špatně. Žádná kritéria výběru, tím méně „cinknutý“ průzkum! Šanci musí dostat všechny strany, neboť pak je zaručena jejich svobodná soutěž. Česká televize tak jedná v jasném rozporu s pravidly takové soutěže. Ne každá strana kandiduje ve všech krajích, pokud je pak stran více a do schématu, resp. rozměru pořadu se všechny nevejdou, může Česká televize na obrazovky uvést přece debat několik! Pak by třeba los určil, kteří zástupci konkrétních stran se v té které debatě utkají.

Takto Česká televize vytváří dojem, že kromě etablovaných stran nikdo další neexistuje. O vyváženosti tak nelze vůbec mluvit. Paradoxně se na televizní obrazovce objevují stále titíž lidé, kteří už jen svou přítomností dokáží podráždit nejeden divákův žaludek.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.
Klíčová slova: média, volby 2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Kvido

Pane Horák, je to tak, jak píšete!

Už při minulých volbách jsem o tomto nedostatku psal zde vasevec.cz.

Nyní také na serveru: http://pc-politika.cz/Article-1872-Co-to-zase-Dvorak-schvalil-k-volbam-za-paskvil-.html

ČT a ředitel Dvořák na to vůbec nereagují, hrají dále mrtvého brouka a tak poškozují malé strany. Rada ČT se k tomu rovněž nevyjadřuje.