Katalánsko: Pokrytectví slouhů globální moci

nezávislost katalánska
2.10.2017 12:31
Současná moc a její slouhové dlouho balancovali na hraně takového demonstrativního použití dvojího metru k uplatňování doktríny (či spíše klacku) tzv. "lidských práv", kterým ještě dokázali zastrašit, ale pro své slouhy nižší kategorie současně i zastřít své krajní pokrytectví (k jehož dovedení do současné podoby a globálnímu rozšíření významně přispěl Václav Havel). Nyní je šídlo z pytle venku. Každému slušnému člověku nyní už bezprecentní pokrytectví slouhů současné globální moci musí dojít . Kdo ho nechce vidět, není slušný člověk.

Všimněte si, jak ti, co měli vždy plnou hubu "lidských práv", tito "bojovníci za práva a svobodu" nyní rozpačitě mlčí, v lepším případě vydávají polovičatá stanoviska, odvolávají se na nedostatek informací (moje poznámka – kterými jsou řízeni?).

Zajímalo mě, zda se aspoň Jirka Dienstbier (předseda mé organizace ČSSD), jindy tak čilý, pokud jde o tzv. "lidská práva", vyjádřil. Dal jsem do Google slova "Dienstbier, Katalánsko, referendum". A výsledek? Zde je:

Katalánsko bude znovu usilovat o nezávislost, referendum má být v ...

zpravy.e15.cz › Zprávy › Zahraniční › Politika

9. 6. 2017 - Premiér regionální vlády Katalánska Carles Puigdemont dnes oznámil, žeKatalánci budou v novém referendu o nezávislosti hlasovat 1. října.

Chybí: dienstbier

Katalánsko se nevzdává: Bylo vyhlášeno referendum o nezávislosti ...

zahranicni.eurozpravy.cz/.../192220-katalansko-se-nevzdava-bylo-vyhlaseno-referen...

9. 6. 2017 - Barcelona - 1. října by měli Katalánci v novém referendu ohlasovat o své nezávislosti. Termín dnes oznámil předseda regionální vlády ...

Chybí: dienstbier

Zkusil jsem i další jména "bojovníků za lidská práva" či za "evropské hodnoty" – a zase nic.

Můj dlouholetý přítel H. B. napsal k tomuto použití dvojího metru, resp. bezprecedentnímu projevu pokrytectví tyto rozhořčení poznámky:

01.10.2017 se odehrála opět jedna Historická událost: Volba katalánského národa! Poselství tohoto referenda (přes jeho "zákaz") je následující:

1. "referendum" o "samostatnosti" Kosova - dopadlo, jak Evropská unie pod nátlakem USA zavelela: Kosovo se stalo "nezávislým" a - vzápětí USA vybudovaly největší vojenskou základnu na tomto teritoriu...

2. REFERENDUM na Krymu: 90 + % obyvatel Krymu sdělilo světu, že NECHCE být součástí fašistické (pardon..... banderovské) Ukrajiny.... Vyslovilo se pro sjednocení s Ruskou federací. Tak zvaná Evropská unie (pod diktátem USA) tuto volbu nejen že nepřijala, nýbrž se jí "vysmála" jako, že šlo o akt "anexe".

To je "normální" dvojí přístup tzv. Evropské unie (či spíše Evropské "komise", která o sobě mní být "evropskou tzv. v l á d o u" - při tom NIKÝM a NIKDY NEVOLENOU - to je "demo-kracie"...., to jsou "lidská práva"...... a to je "svoboda" v praxi......

a nyní slyšte -

3. Referendum o samotnosti Katalunija! Kolik že je zraněných? A kolik že bylo zákazů uskutečnit ono referendum? (Mimochodem: referendum je jedním z tzv. "Lidských práv" v tzv. "demo-kratické společnosti, natož je skutečnou s v o b o do u vyjádřit "národu" své tužby). Tak toto referendum "vládou" Španělska (kdo že to skutečně "vládne" Španělsku? A co je to za "stát" toto dnešní (tj. po "svržení" Franka - tedy fašistického režimu v roce - až - 1974?) "Španělsko"?

Závěr: poselství je následující: "národ" NESMÍ vyjádřit své tužby, pokud to nevyhovuje "vládnoucí" třídě. Tedy: co je výhodné nadnárodnímu kapitálu, to je výhodné nadnárodnímu kapitálu. A nejde zde ani o "lidská práva", ani o "svobodu", ani o "demokracii". Jde o ZISK! A to za každou cenu!

A tak: "Dějiny" dělají svoji úlohu dokonale. Jednou v dobově tragédie, po druhé v podobě frašky". A mám za to, že se dnes pohybujeme ve fázi tragické frašky.

Ale bude Líp! (Jak Marx, tak Lenin byli praxí prověření, a pokud je teorie potvrzena praxí, je PRAVDIVÁ.)

Plně s výše uvedeným souhlasím, až na ten závěr, který bych upřesnil. Nejde o zisk, ale o projev degenerace, rozpadu a následné, v přímém přenosu probíhající transformace jádra současné globální moci. Čím lépe podstatu tohoto procesu pochopíme, tím lépe se dokážeme orientovat v turbulencích společenského vývoje, kterým se nevyhneme a které v té či oné míře zasáhnou i nás.

Radim Valenčík

 

Pokud si někdo chce udělat představu o rozsahu násilí na vlastní oči, tak zde je souhrn videí Katalánsko:

https://stredoevropan.cz/2017/10/01/videa-dnesnich-policejnich-nasilnosti-v-katalansku/
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5033-katalansko-pokrytectvi-slouhu-globalni-moci.html

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Veľmi sme zvedaví kedy sa pohár " trpezlivosti", ak nie ľahostajnosti, naplní a pretečie. Každým dňom sa presviedčame, že máme zbabelých a zákerných politikov, poslušných voči svetovým mocnostiam. Politici nemajú ani kúska cti v tele, obyvateľstvo ani trochu odvahy trvať na právach, ktoré sú napísané na papieri. Či papier znesie všetko, prax môže byť odlišná? Udalosti posledných 37 rokov - ak hranicu urobíme od Gorbačova, jasne ukazujú, že absolútnymi vládcami bez strachu a bázne, vedomí si svojej beztrestnosti, sediaci na OLYMPE moci, plebsom neohrození - sú politici a generáli  platení zbrojárskym, automobilovým priemyslom a nadnárodnými korporáciami. Tak ako Zeus a jeho bohovia zosielali na Zem hromy-blesky, nikto sa nemohol brániť - naopak. Ľudstvo sa bohom na Olympe klaňalo, prinášali bohom obete a život spoločnosti sa riadil " božími zákonmi vymyslenými a domyslenými samotnými ľuďmi ".  

Celý ten  mytologický cirkus trvá dodnes. Ponúka sa otázka : dokedy?

Predpokladám, že niektorí " bohovia " tušia akej podlosti sa dopustili voči Krymu, Donbasu, Kosovu, Iraku, Vietnamu, Kórei.... lež cesta späť je zarúbaná. A tak majú dve možnosti : priznať sa a spáchať " harakiri ", alebo v diele skazy pokračovať až do úplného konca. Vedia, že kým mlčíme, koniec je v nedohľadne. Preto zvolia druhú variantu.

duchodce

Brusel  politikům v Madridu prozatím kryje záda. Co ostatně může dělat, když kryje záda Kyjevu, který v prakticky  totožné situaci na Donbase pozabíjel tisíce tamních obyvatel. Co se ale bude dít až Madrid vyšle  do Katalánska tanky? "Donbas II" na Pyrenejském poloostrově? 

klokan

   Obecná krize poněkud nesourodého slepence EU, jednoho z výrazů nastolování globálního kapitalismu, se nám nějak průběžně prohlubuje. Údajně však máme demokracii, můžeme si studovat z přebohaté nabídky reklamních materiálů nejrůznější ingredience a zaměření, také sledovat měrou více než značnou, ohlupovací besídky našich vrcholných politiků a jejich případných nástupců. Daň za takovou lidovládu však pro nás bude zřejmě více než krutá. Jako další subjektivní postesknutí lze uvést. Již i to novodobými drancovači přírody tak opětované lithium, si necháme těžit našimi protinožci. Při sledování předvolebních besídek na ČT 24 by jednomu nejvíc vstávaly vlasy hrůzou na hlavě z vystoupení zelených kandidátů, kterým bývá zde pravidelně vymezován největší prostor k vyjádření, tedy samozřejmě kromě Kalouska a spol.

Jiří Volný st.

Je tragikomické pozorovat některé naše politiky, kteří kladou rozhodnutí madridského soudu výše než právo národa na sebeurčení. Mají plná ústa práv občanů, ale když přijde na lámání chleba, tak zahodí skvělé zásady do koše. Předpokládám, že v roce 1918 by vídeňské soudní autority a koneckonců ani císař Karel, jako autorita nejvyšší, nesouhlasily se vznikem Československa. V duchu jejich uvažování bychom se měli asi vrátit do náruče Rakousko-Uherska. Porovnávám výroky našeho ministra zahraničí v době ankarského pokusu o převrat a dnes. Tehdy to bylo zhruba ve smyslu, že se jedná o takovou zemi, kde se takové věci stávají a musíme vyčkat na další vývoj. Ani zmínka o tom, že se jedná o nášeho spojence v NATO a že vláda je výsledkem klasických parlamentních voleb. Nerespektoání evidentní vůle Katalánců po vlastním státu, ze strany našich čelních politiků, je ostudná.