Katalánsko: Pokrytectví slouhů globální moci

nezávislost katalánska
2.10.2017 12:31
Současná moc a její slouhové dlouho balancovali na hraně takového demonstrativního použití dvojího metru k uplatňování doktríny (či spíše klacku) tzv. "lidských práv", kterým ještě dokázali zastrašit, ale pro své slouhy nižší kategorie současně i zastřít své krajní pokrytectví (k jehož dovedení do současné podoby a globálnímu rozšíření významně přispěl Václav Havel). Nyní je šídlo z pytle venku. Každému slušnému člověku nyní už bezprecentní pokrytectví slouhů současné globální moci musí dojít . Kdo ho nechce vidět, není slušný člověk.

Všimněte si, jak ti, co měli vždy plnou hubu "lidských práv", tito "bojovníci za práva a svobodu" nyní rozpačitě mlčí, v lepším případě vydávají polovičatá stanoviska, odvolávají se na nedostatek informací (moje poznámka – kterými jsou řízeni?).

Zajímalo mě, zda se aspoň Jirka Dienstbier (předseda mé organizace ČSSD), jindy tak čilý, pokud jde o tzv. "lidská práva", vyjádřil. Dal jsem do Google slova "Dienstbier, Katalánsko, referendum". A výsledek? Zde je:

Katalánsko bude znovu usilovat o nezávislost, referendum má být v ...

zpravy.e15.cz › Zprávy › Zahraniční › Politika

9. 6. 2017 - Premiér regionální vlády Katalánska Carles Puigdemont dnes oznámil, žeKatalánci budou v novém referendu o nezávislosti hlasovat 1. října.

Chybí: dienstbier

Katalánsko se nevzdává: Bylo vyhlášeno referendum o nezávislosti ...

zahranicni.eurozpravy.cz/.../192220-katalansko-se-nevzdava-bylo-vyhlaseno-referen...

9. 6. 2017 - Barcelona - 1. října by měli Katalánci v novém referendu ohlasovat o své nezávislosti. Termín dnes oznámil předseda regionální vlády ...

Chybí: dienstbier

Zkusil jsem i další jména "bojovníků za lidská práva" či za "evropské hodnoty" – a zase nic.

Můj dlouholetý přítel H. B. napsal k tomuto použití dvojího metru, resp. bezprecedentnímu projevu pokrytectví tyto rozhořčení poznámky:

01.10.2017 se odehrála opět jedna Historická událost: Volba katalánského národa! Poselství tohoto referenda (přes jeho "zákaz") je následující:

1. "referendum" o "samostatnosti" Kosova - dopadlo, jak Evropská unie pod nátlakem USA zavelela: Kosovo se stalo "nezávislým" a - vzápětí USA vybudovaly největší vojenskou základnu na tomto teritoriu...

2. REFERENDUM na Krymu: 90 + % obyvatel Krymu sdělilo světu, že NECHCE být součástí fašistické (pardon..... banderovské) Ukrajiny.... Vyslovilo se pro sjednocení s Ruskou federací. Tak zvaná Evropská unie (pod diktátem USA) tuto volbu nejen že nepřijala, nýbrž se jí "vysmála" jako, že šlo o akt "anexe".

To je "normální" dvojí přístup tzv. Evropské unie (či spíše Evropské "komise", která o sobě mní být "evropskou tzv. v l á d o u" - při tom NIKÝM a NIKDY NEVOLENOU - to je "demo-kracie"...., to jsou "lidská práva"...... a to je "svoboda" v praxi......

a nyní slyšte -

3. Referendum o samotnosti Katalunija! Kolik že je zraněných? A kolik že bylo zákazů uskutečnit ono referendum? (Mimochodem: referendum je jedním z tzv. "Lidských práv" v tzv. "demo-kratické společnosti, natož je skutečnou s v o b o do u vyjádřit "národu" své tužby). Tak toto referendum "vládou" Španělska (kdo že to skutečně "vládne" Španělsku? A co je to za "stát" toto dnešní (tj. po "svržení" Franka - tedy fašistického režimu v roce - až - 1974?) "Španělsko"?

Závěr: poselství je následující: "národ" NESMÍ vyjádřit své tužby, pokud to nevyhovuje "vládnoucí" třídě. Tedy: co je výhodné nadnárodnímu kapitálu, to je výhodné nadnárodnímu kapitálu. A nejde zde ani o "lidská práva", ani o "svobodu", ani o "demokracii". Jde o ZISK! A to za každou cenu!

A tak: "Dějiny" dělají svoji úlohu dokonale. Jednou v dobově tragédie, po druhé v podobě frašky". A mám za to, že se dnes pohybujeme ve fázi tragické frašky.

Ale bude Líp! (Jak Marx, tak Lenin byli praxí prověření, a pokud je teorie potvrzena praxí, je PRAVDIVÁ.)

Plně s výše uvedeným souhlasím, až na ten závěr, který bych upřesnil. Nejde o zisk, ale o projev degenerace, rozpadu a následné, v přímém přenosu probíhající transformace jádra současné globální moci. Čím lépe podstatu tohoto procesu pochopíme, tím lépe se dokážeme orientovat v turbulencích společenského vývoje, kterým se nevyhneme a které v té či oné míře zasáhnou i nás.

Radim Valenčík

 

Pokud si někdo chce udělat představu o rozsahu násilí na vlastní oči, tak zde je souhrn videí Katalánsko:

https://stredoevropan.cz/2017/10/01/videa-dnesnich-policejnich-nasilnosti-v-katalansku/
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5033-katalansko-pokrytectvi-slouhu-globalni-moci.html

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Veľmi sme zvedaví kedy sa pohár " trpezlivosti", ak nie ľahostajnosti, naplní a pretečie. Každým dňom sa presviedčame, že máme zbabelých a zákerných politikov, poslušných voči svetovým mocnostiam. Politici nemajú ani kúska cti v tele, obyvateľstvo ani trochu odvahy trvať na právach, ktoré sú napísané na papieri. Či papier znesie všetko, prax môže byť odlišná? Udalosti posledných 37 rokov - ak hranicu urobíme od Gorbačova, jasne ukazujú, že absolútnymi vládcami bez strachu a bázne, vedomí si svojej beztrestnosti, sediaci na OLYMPE moci, plebsom neohrození - sú politici a generáli  platení zbrojárskym, automobilovým priemyslom a nadnárodnými korporáciami. Tak ako Zeus a jeho bohovia zosielali na Zem hromy-blesky, nikto sa nemohol brániť - naopak. Ľudstvo sa bohom na Olympe klaňalo, prinášali bohom obete a život spoločnosti sa riadil " božími zákonmi vymyslenými a domyslenými samotnými ľuďmi ".  

Celý ten  mytologický cirkus trvá dodnes. Ponúka sa otázka : dokedy?

Predpokladám, že niektorí " bohovia " tušia akej podlosti sa dopustili voči Krymu, Donbasu, Kosovu, Iraku, Vietnamu, Kórei.... lež cesta späť je zarúbaná. A tak majú dve možnosti : priznať sa a spáchať " harakiri ", alebo v diele skazy pokračovať až do úplného konca. Vedia, že kým mlčíme, koniec je v nedohľadne. Preto zvolia druhú variantu.

duchodce

Brusel  politikům v Madridu prozatím kryje záda. Co ostatně může dělat, když kryje záda Kyjevu, který v prakticky  totožné situaci na Donbase pozabíjel tisíce tamních obyvatel. Co se ale bude dít až Madrid vyšle  do Katalánska tanky? "Donbas II" na Pyrenejském poloostrově?