Kdyby se Putin s Erdoganem ve čtvrtek dohodl

vyvadil jiří nový
3.3.2020 15:05
Jediný, kdo dnes umí a může zastavit tureckého sultána Erdogana je Vladimír Putin.

Když člověk vidí naše rosofóbní idioty typu primátora Hřiba, starosty Novotného či Koláře, kteří megalomansky chtějí Putina porazit, tak si fakt přeji, aby se ve čtvrtek Putin s Erdoganem chytili za ruce a řekli: Tak to té Evropské unii nandáme. Opovrhují s námi, hází na nás jednu sankci za druhou a hází nám ve všem klacky pod nohama.  A Vladimír rozvážně z kremelského sídla (věděl proč nejet do Istanbulu, centrum odporu proti EU a NATO má být logicky v Moskvě, tak ať je v Moskvě): Tak Erdo, pusť jim tam jedna a půl miliónu migrantů, a když to nebude stačit, dej jim tam i ten zbytek do tří a půl miliónu. A z té Prahy  ať se na kolenou přišoupají Hřib, Novotný a Kolář. A Novotného raději ihned na Sibiř.

O mně se říká, že příliš adoruji Putina. Naopak. Uráží mě, že už jednou netřískne do stolu a neřekne: Liebe Angel, genug ist genug. (je němčinář). Jako by Ti nestačilo, že jsi zorganizovala spolu s Obamou proti mně kyjevský  antimajdan, ještě mě chceš kontrolovat, jak plním minské dohody, kdy Rusko vůbec není stranou sporu. Děláš vše proto, aby Asadův režim neměl z čeho žít, po osm let  spolu s celým Západem do dnešních dnů podporuješ džihádisty, velmocensky mi sázíte v EU jednu sankci za druhou. So sag mir, warum ich eigentlich sollte mit Dir sprechen?

A konec, bylo by vymalováno.

Evropská unie je jistě mnohonásobně bohatší než Rusko, ale v geopolitické vojenské oblasti je slaboučká jako třtina.

Erdogan jí to dává najevo a Angela jen plaše prosí, aby dodržoval smlouvy.

Putin je bohužel neskutečně slušný.

Měl by si připomenout, kdo dobyl Berlín.

Angela včera pronesla, že se migranti v zemi (mezi Řeckem a Tureckem) v zemi nikoho musí vrátit

Na to, že to byla kdysi vědecká pracovnice v oboru exaktních věd, neumí počítat do pár stovek tisíc. Ty desetitisíce mezi hranicemi Turecka a Řecka už nikdo nikdy  nevrátí.

A hlavně, oni se nechtějí  vrátit do Turecka. Milují Německo, Švédsko, Francii, Holandsko, Belgii či Dánsko. Bohudík ani neví, že existuje nějaké Česko. To bude jistě zaostalá země, mají tam - jak správně  tuší - jen jednu zchátralou mešitu… A zavřeli si jejich jediného imáma na 10 let.

Jo, už teď předem vyčítám Vladimíru Vladimíroviči Putinovi, že to nakonec zřejmě bude on, kdo bude zase na západní parchanty hodný a  Erdogana usměrní. A oni sebou tvářit, jak to tedy zmákli. A že dělají Putinovi milost.

Erdogan je jistě vyděrač. Ale Putin, který, kdyby chtěl, ho v Idlíbu zmasakruje do týdne. Dokázal to během týdne, a kdyby pokračoval, v Idlíbu by nebyla ani jedna noha.

Vladimíre Vladimíroviči. Západ neumí být vděčný. I teď mumlají, že vlastně tu 2. světovou jako sami…vyhráli.

Už těch her je až po krk.

Buďte ve čtvrtek tvrdý.  Západ Vám nepomůže a tak není důvod, abyste Vy pomáhal Západu.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Pán Kelnar, máte veľkú pravdu.

Erdogan sedí na dvoch stoličkách : Sýrčanov prijal ako bratov vo viere. Dúfal, že tak pomôže zvrhnúť sýrsku vládu, všemožne podporoval IS a opozíciu proti Assadovi . Migranti je jeho druhým esom v rukáve- to je jedna stolička.

Druhá stolička je členstvo v NATO + snaha o vstup do EÚ. Hospodárstvo Turecka je značne naviazané na EÚ. NATO drží pod krkom svojou výbornou geopolitickou polohou, ktorá je jeho prvým esom v rukáve.

Postupne padá na zem z obidvoch stoličiek. Ale každé zlo je na niečo dobré. Erdoganovo lavírovanie pomáha ukazovať pravú tvár európskych politikov. 

Keby európski politici neboli aj politikmi NATO a sluhovia americkej politiky, odmietli by doktrínu Assadovho zvrhnutia a nepodporovali by vojnu v Sýrii  od samého začiatku- neposlali by tam svoj vojenský kontigent. Európania svojou politikou si samy spôsobili nekontrolovateľný príchod ľudí zo Sýrie, Afganistanu, Iraku, Iránu, Pakistanu..... Preto by sa mali dnes podeliť o migrantov aj s Tureckom. 

Keďže európski politici nezmúdreli ani po 9 rokoch od " arabského jara ", nedokázali zmeniť rétoriku a tvrdohlavo stoja na svojom pôvodnom rozhodnutí - zničiť Assada  - hrajú s Erdoganom poker.

B. Assad už dávno ponúkol všetkým migrantom návrat domov - s tým, že teroristom nebude nič odpustené. Ak dnes sú v Idlíbe a pri hraniciach Turecka Sýrčania - musia to byť prívrženci IS a ich priaznivci. Inak by neutekali k tureckým hraniciam, ale domov, do Sýrie. 

EÚ má plnú hubu humanity, deklarácií o ochrane utečencov..... napriek tomu sankcionuje zničenú Sýriu, prispieva k rozvratom štátov, bojuje po boku USA v Afrike, na Blízkom a Strednom východe - v neposlednom rade proti Rusku.

opatovice328

Pokud se týká utečenců člověk musí s Erdoganem souhlasit, byl sice stranou, která rozdmýchávala v Sýrii konflikt na popud USA, ale pak se od války zavčas začal distancovat, jenže doma mu zbylo skoro 4 mil. utečenců, na rozdíl od těch ostatních pohůnků USA, kteří podporvaly rozvrat s Sýrii, jako byla Francie a Velká Británie, ti si dnes myjí ruce. A do toho mu EU radí, hlavně, aby si ty utečence tam doma nechal a staral se o ně dál. Asi bych na místě Erdogana také ztratil nervy z toho bezmezného pokrytectví Evropy, mohou mu pomoci tím, že zruší ekonomické sankce proti Sýrii a život se tam začne zlepšovat a Syřané potáhnou domů, ale oni sankce proti Sýrii drží dál a tak raději Syřané sedí v kempech v Turecku. Chápe někdo, co opodstatňuje Evropu + USA držet hospodářské sankce proti Sýrii? Pravým viníkem situace s uprchlíky jsou tyto země a Erdogan je jen ten, koho oni tlačí do kouta, pokud se utečenců týká. Ty sankce by si zasloužila spíše Ukrajina a ta nám sem již za ta léta od převratu na Ukrajině neposílala desetitisíce svých banderismem nakažených obyvatel. Hřibe, co tak změnit ulici, kde sídlí ukrajinská ambasáda, na ulici Stěpana Banderu?