Komunismus není nebezpečný, havlismus ano…

havel bakala
18.11.2019 13:11
Václav Havel: „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí…“

-x-x-x-

Zpráva z médií: „Zkurvysyne! Putinova děvko! To si musel vyslechnout Václav Klaus ml. směřující se svými stoupenci i se svou mladou dcerkou k místu, kde si tradičně část Pražanů připomíná události na Národní třídě z listopadu 1989. Nakonec svou dcerku vzal do náručí, ale to zřejmě útočníkům nevadilo… Letos ho ještě fyzicky nenapadli“

-x-x-x-

Zpráva z médií : „Estébáku, Bureši ani to nezkoušej. A na video bylo trvale slyšet. Hovado, Hovado a pískot.“ To když předseda vlády, mimochodem nejpopulárnější politik v Česku a předseda nejsilnější a stále posilující vládní strany ANO s členy své vlády chtěl pokládat květiny… na témže místě.

-x-x-x-

Použití a definice pojmu „havlismus dle Wikipedie:

Havlismus je specifická ideologie, která je nejblíže levicovému vizionářství, jehož hlavním představitelem je Václav Havel. Snaží se ve jménu dobra pro všechny potlačit demokratické principy. Není schopen vytvářet politicky programovou pestrost či jakoukoliv alternativu. Standardní demokratické mechanismy nejsou důležité, politické strany nejsou nezbytné a vše může mít v rukou aktivismus občanské společnosti v zájmu vize budoucího světa pro všechny.

Jedná se spíše o ideologii nepracujících sociálních skupin, které cítí právo žít na úkor ostatních. Ztotožňují se s myšlenkou, že jejich posláním je převychovat ostatní a ukazovat jim cestu ke správnému životu, kde se lidé dělí a pracují i pro ty, kteří mají méně prostředků než ostatní.

-x-x-x-

16. a 17. listopad 2019 ukázal co vše havlismus umí. Nepochybně je organizačně mimořádně schopný. 250 000 účastníků na Letné, možná desetitisíce 17. listopadu na Národní a Václavském náměstí.

Zcela nesporně dnes za nimi jde 25% populace, radikální nenávistné a všeho schopné pupulace spojené s volebně totálně neúspěšnými pravicovými subjekty TOP 09, KDU-ČSL, STAN a zčásti i ODS a Pirátů.

Je to jakýsi předvoj, který se tak snaží porazit prezidenta Zemana a premiéra Babiše. Udávají, zde i v EU, svolávají jednu nátlakovou stávku za druhou, vyvolávají hlasování o nedůvěře vlády a Babiš zůstává.

Dnešní portály Echo24, Forum24, SeznamTV i deník Hospodářské noviny jásali triumfalismem. A buďme si toho vědomi a nepodceňujme to.

Dnes havlisté umí zaplnit nejen Letnou a Václavák a zcela si podmanili Českou televizi, která je zcela v jejich rukou, zítra budou chtít celý stát.

Jsou nenávistní, netolerantní a nesmiřitelní jako kdysi to nejtvrdší jádro komunistů, které se podílelo na politických procesech.

Ale není to jejich chyba.

Tak jako se proti tomu nepostavil prezident Beneš v roce 1948, dnes se stejně chová premiér.

Normální demokracie, jinými slovy demokracie bez přívlastků, se umí bránit.

Ale ta naše ne…

Základním zákonným požadavkem pro televizi je vyváženost.

ANO jako rozhodující politická síla společnosti zcela selhala při ochraně demokracie té trvale potlačované plurality. Sebevětší nadbíhání Andreje Babiše militantním havlistům ničemu nepomůže.

Budou ho stále nenávidět.

Jsou jen odrazem toho agresivního hnutí liberálů v našem civilizačním okruhu, které mu, stejně jako Trumpovi nikdy nepřijdou na jméno, jako nepřijdou na jméno Orbánovi či Kaczyńskému.

To je realita ideologie současného světa.

Buď ji přijmeme a nebo nás nová havlistická totalita zlikviduje…

Protože havlisté, plně v duchu brilantní definice Wikipédie, chtějí vládnout, chtějí ve jménu dobra pro všechny potlačit demokratické principy. A možná příště použít i násilí.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Komunismus jsme neměli, nemáme a nebudeme mít. Idea společného vlastnictví a beztřídní společnost - to už dnes s komunismem nikdo nespojuje, i když to je základní idea, spíš dnes komunismus lidé chápou jako vraždící mechanismus pro všechny jeho odpůrce. Nevšiml jsem si za socialismu, že by to nějak výrazně převažovalo...

Jiří Volný st.

Na Letné bylo 200tisíc lidí a každý je trochu jiný. I když nás někdy vytáčejí a někdy z nich máme srandu, přesto jsou to naši spoluobčané. Zatím nepřikročili ani k zdržování dopravy, ani k blokaci metra. Dokonce si dali zasloženou přestávku až do začátku ledna 2020. Beznásilný protest bychom měli ocenit i my, kteří nesouhlasíme a současné poměry v PS a vládě nám vyhovují. Připomenu, že proti pravicovým vládám se konaly také velké nenásilné protesty a vlády stejně nepadly.

Zajímavým momentem bylo vyjádření podpory nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi ze strany protestujících. Prokurátor, který je miláčkem davu, tak to je historický unikát. V této chvíli se čeká na jeho verdikt ohledně obvinění pana premiéra. Případné potvrzení nálezu pana Šarocha ubere Miliónu chvilek hodně větru z plachet. V opačném případě máme Čapí hnízdo s veškerou parádou zpět.