Konferenciér anebo klaun?

clovn
7.12.2018 16:58
Upřímně, nevím jak ředitele TV Barrandov přesně hodnotit. Zprávy v televizi v jeho podání, které jej donutila uskutečňovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, jsou prý spíše klauniádou a pokleslým žánrem nežli něčím, co připomíná seriózní zpravodajství. Ale o serióznost Soukupovi zřejmě nejde.

Jak jsem slyšel od svých přátel, nabídl mi veřejně z obrazovky účast ve svých pořadech, v nichž se po hříchu příliš neorientuji, protože jako moderátor, konferenciér či analytik, a tak vůbec, vystupuje asi v deseti. Pokud se jednou za čas podívám na některý z jeho pořadů (tak na 2 – 3 minuty), vidím, že vše Soukup čte ze čtecího zařízení. A zřejmě se už dostal do situace, že to čte tak říkajíc z voleje, bez jakékoli předchozí přípravy. Ale to ponechme stranou.

Vracím se k jeho veřejné nabídce, abych se za úplatu účastnil některého z jeho pořadů. Nevím, který to je, ale je to vlastně jedno. Nejsem politikem a tak pro legrandu se rád nějaké „diskuse“ s hlavním konferenciérem TV Barrandov zúčastním. Chci ovšem nikoli nabízený honorář 3000,- Kč, ale 400 000,- Kč a do jeho pořadu půjdu jen za předpokladu, že oněch 400 000,- Kč věnuje, předem na základě podepsané smlouvy, na účet „SOS vesničky“. Podle zlých jazyků dostává Soukup údajně za hovadění mé osoby ve svých pořadech, tučné honoráře od marketingových firem, spolupracujícím se zkrachovalým uhlobaronem Z. Bakalou. A tak má Soukup peněz jistě dost, aby pomohl dětem v nouzi.

Formát ani otázky, ke kterým budeme hovořit, nejsou rozhodující, pokud bude vyřazeno z provozu, při mé debatě se Soukupem, čtecí zařízení. V tom případě by ovšem nad Soukupem zvítězila i má (mou budoucí bývalou ženou zabavená) fenka gaskoňského baseta, Tony.

Nedivím se M. Kalouskovi, že se mu do debaty se Soukupem nechce. Ale pokud jde o mě, nemám se čeho obávat a už vůbec ne toho, čeho se může obávat M. Kalousek, tedy nechutného odéru, který se z TV Barrandov přilípne na každého, kdo tam jako host přijde, kterýžto smrad se potáhne až do Poslanecké sněmovny.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.