Ladislav Žák: Hlupství…

žák ladislav
25.4.2017 22:52
Evropa si oddychla… bude to Macron… Hurrááá… Evropskými elitami se tetelí vlna jakéhosi nadšení z toho, že to asi ještě celé chviličku vydrží… Chovají se jako madam du Barry před popravou. Každá vteřinka, každý „petit moment“ jsou jim dobré na okrádání a ohrožování občanů, rozvracení Evropy, vymýšlení nesmyslných povinnosti pro většinu a ještě nesmyslnějších práv pro menšiny. Nikdy s tím nebudou hotovi, dokud gilotina nespustí.

Otřesný obraz, který toto utěšování se nabízí, zcela vymazává otázku, co bude pan Macron dělat, až zvítězí. Elitám je to jedno. Stačí jim, že zvítězí lehce manipulovatelný muž bez jakéhokoliv zázemí a zkušeností, jehož jedinou kvalitou je, že se nejmenuje Marie Le Pen. Naučil se pár frází z pseudokorektního eurospeaku a k tomu občas vykřikuje „vive la France“ a „vive la Republique“…

Jako bonus Macron nabízí garanci toho, že nebude v čele Francie nikoho obtěžovat, bude se pilně všude účastnit, gratulovat a kondolovat. Bude říkat, co se má říkat a k tomu, že má všechny rád…

I domácí zvířátkům na dvoře bude říkat, že je má rád, jak jsem to viděl na jedné z kreslených anekdot. To úplně stačí, aby získal hlasy těch Francouzů, kteří jenom chtějí zachovat status quo, které už tu dávno není.

Je to velké poučení pro každého, kdo by si snad chtěl myslet, že Francie bude něčeho hybatelem. Nikoliv, Francie žije sebeklamem své slavnější minulosti a postupně se utopí ve svých vlastních problémech, které se bojí sama sobě přiznat. Raději zvolí loutku, která bude tento sebeklam hlásat jako pravdu. Až poté bude nastolena otázka, jestli budou v Elysejském, Matignonském a mnohých dalších palácích Francie dříve potomci maghrebských přistěhovalců nebo příznivci Marie Le Pen.

Osobně sázím na ty první…

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Výborně napsáno! Jen mi nedá, abych nedodal, že podobného Macrona by české politické elity rády uvítaly i u nás na Hradě! Mimojiné o tom svědčí i Sobotkovo úlevné vyjádření po prvním kole frnacouzských prezidentských voleb. Ale co chtít od slouhů slouhů globální moci, že?