Majitel pidiTV Barrandov Soukup na Hrad?

soukup tv barrandov
16.4.2019 16:18
Chtělo by se dodat piditelevize, zato však s obřími dluhy...

V jednom z mnoha svých sebeprezentačních pořadů v TV Barrandov, které slouží především k poblinkávání politické konkurence a politiků vůbec a k utužování názorů jádra věrných diváků, se hlavní moderátor, konferenciér a šéf této televize Soukup vyjádřil, že v roce 2023 hodlá kandidovat na úřad prezidenta České republiky. Vzpomínám si, když jsem po jednom z jeho pořadů v TV Barrandov, ve kterých se Soukup koncentroval na lživé útoky na mou osobu, někdy v září uvedl, že celá věc je jasná. Soukup chce mocí mermo zabránit, spolu s mou budoucí bývalou manželkou Petrou a jejími kumpány ze známé vlivové agentury spolupracující dlouhodobě s Bakalou, Sobotkou a Chovancem, abych byl zvolen senátorem za Ostravu.

Společně k tomu vyplýtvali mnoho lží a pomluv. Proto jsem zažaloval jak TV Barrandov a tedy Soukupa, tak TV Seznam, která poskytla mé budoucí bývalé ženě velký prostor k tomu, aby mě mohla nezřízeně pomlouvat.

Výsledkem bylo, že z 57% voličů podle průzkumu agentury SANEP, kteří byli ochotni v mém volebním obvodě Ostrava - Jih mě ještě začátkem srpna 2018 (tedy dva měsíce před volbami do senátu) volit senátorem a dalších 14% těch, kteří by to zvážili, jsem skončil hluboko v poli poražených. Když jsem viděl anebo alespoň slyšel o obsahu Soukupových pořadů, řekl jsem jasně, že ten člověk chce kandidovat na prezidenta. A jít tak ve šlépějích Miloše Zemana, jehož auru se ovšem marně snaží převzít. Tento televizní magnát (zdráhám se napsat multimilionář, s ohledem na velké dluhy jeho firem) se chce stát hlavním levicovým kandidátem v příští prezidentské volbě.

Tyto lži na mou adresu byly pro to, neboť mu někdo řekl, že pokud budu zvolen senátorem, měl bych všechny předpoklady se takovým silným kandidátem na prezidenta pro voliče nalevo od středu stát, snažil se mi do mé kandidatury vytrvale házet vidle. Já jsem tehdy před senátními volbami v nějaké televizní diskusi uvedl, že v případě Soukupa jde o zbohatlíka, který chce do politiky... Cituji: „Někdo mu asi nakukal, že může být prezidentem republiky a vede sám sobě permanentní volební kampaň. Je komentátorem, šéfem, je to trapné…“ Jaromír Soukup tehdy uvedl, že mám halucinace, že on na prezidenta kandidovat přece nikdy nebude. Samozřejmě, že jsem věděl, že lže. A teď je čas mu tuto jeho lež připomenout. Je jen otázka, pokud lže v této věci a pokud lživě napadal ve svých pořadech mě, kdy vlastně mluví pravdu. A prezident republiky by měl mluvit pravdu. Když ne pořád, tak alespoň občas anebo mlčet.

Soukup k vlastní škodě nemlčí. Proto jsem na Soukupa a jeho televizi, jejíž počet diváků meziročně klesl údajně ze 7,5% na 6% z celkového počtu televizních diváků, jak jsem výše uvedl, zažaloval s požadavkem na omluvu za lži, kterých se dopustil a také s požadavkem na finanční satisfakci. Celou tuto finanční satisfakci poskytnu po ukončení soudního sporu SOS vesničkám.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Pokud chtěl Jaromír Soukup vzbudit rozruch, potažmo přilákat nové diváky svých TV pořadů, tak minimálně to prvé se podařilo. Svědčí o tom množství článků, které se na dané téma vyrojily a také víc než košatá diskuse na Novinkách. Do příštích prezidentských voleb zbývají, pokud zdraví Miloše Zemana vydrží, více než tři roky a každý sportovec ví, tedy i M.Soukup, že předčasný finiš je často nejkratší cestou k porážce.

Doporučoval bych Jiřímu Paroubkovi a myslím to v dobrém, aby raději na své poslední senátní klání rychle zapomněl. Mohl bych k tomu přidat řadu kousavých poznámek, včetně odkazu "na jistotu desetinásobku", ale nechci jitřit staré rány.