Miroslav Němec: Nechte už laskavě těch řečí o "puči" a jednejte o vládě, nebo vás lidi smetou!!!

obrazek
9.11.2013 12:00
Nechci být špatným prorokem, ale mediální „šaškárna“, kterou už od voleb předvádí nezkušené, ale přespříliš ambiciózní, vedení ČSSD, tu stranu natolik poškodilo, že to bude mít za následek obrovský odliv jejich příznivců i voličů.

Přitom měla tato strana „našlápnuto“ velmi vysoko a to zejména díky tragikomickým aktérům ODS, TOP 09 a VV, kteří doslova zlikvidovali celou českou pravici. V případě ČSSD jde o stranu, kterou již od počátku devadesátých let volili takřka všichni levicoví voliči a většinou i bývalí, i současní komunisté, kteří si vyhodnotili situaci tak, že dávat tehdy svůj hlas komunistům je vcelku zbytečné, neboť i kdyby komunisté volby vyhráli, stejně by, za Havla a jeho politické „demokratické“ garnitury, nebyli k vládě nikdy připuštěni, byť se sám Havel dostal ke svému prezidentskému úřadu právě a jen hlasy komunistických poslanců. Zřejmě proto je pak už, jako prezident, nikdy nikam oficiálně ani nepozval. Asi by si vzpomněl na to, jak ho tehdy „stádoidně“ poslušní komunističtí poslanci Federálního shromáždění ČSSR, jednomyslně zvolili prezidentem a všichni by se pak museli dlouho stydět.

Vzestupu počtu volebních preferencí ČSSD značně napomohl již v devadesátých letech minulého století právě Miloš Zeman, ale protože přespříliš vyčníval a nejen svou ekonomickou erudicí, ale i přiléhavými bonmoty „ubíjel“ ostatní, kteří se v této straně drali k moci, byl vlastními lidmi hodně nechutně zlikvidován. Kdyby se však již tehdy „nesoudní mladíci“ nedrali k moci tak vehementně, mohli mít svého prezidenta na Hradě, svoji vládu i místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Velká škoda, že si Miloš Zeman k sobě vybral právě takové spolupracovníky a velká škoda, že s nimi nevyrazil dveře okamžitě, když zjistil, že jde o bohapusté kariéristy, kteří jsou schopni podrazit i jeho. Zásadní chyba!

Obdobně se tato, původně k lidem přátelská levicová strana, zachovala i k dalšímu svému výraznému vůdci - Jiřímu Paroubkovi, který ji právě díky své pracovitosti, organizačním schopnostem a snaze udělat konečně něco pro slušné a pracovité lidi, doslova vytáhl z „propadliště dějin“ a vyhrál volby i přes všechny podrazy ze strany pravicových (původně však většinou levicových) „převlékačů“ kabátů z ODS, jimi objednané a jakoby nechtěně zveřejněné, ale hlavně lživé „Kubiceho zprávy“. A když Paroubek odešel – sice středem – jako vítěz voleb, ale podle mého názoru to dělat neměl (!!!!), uvolnilo se místo pro ctižádostivé sotva dostudované a nezkušené mladíky a začaly opět vzájemné souboje, nikoliv práce pro lidi této, pravicí zdevastované, země.

Místo, aby se vedení ČSSD sjednotilo, poučilo se z chyb minulosti, vneslo do jednání strany mladý duch, pozvali mezi sebe zpět zkušeného Jiřího Paroubka, a začalo se skutečně něco dělat pro občany, což lidé očekávali, nastal v ČSSD další obrovský boj o funkce ve vedení strany, pak zase boj o kandidátky a o pořadí jednotlivých aktérů na nich, občas okořeněné dokonce i žalobami vlastních členů na vlastní stranu, pak další „podraz“ na Miloše Zemana v nominaci na prezidenta, kde byl místo něho nominován sice ambiciózní a vzdělaný, ale nevolitelný, Jiří Dienstbier jun., kterého se však touto nominací hodlalo vedení ČSSD pouze „zbavit“, aby jim do toho odborně „nekecal“ a náhodou se nestal jejich předsedou, což by zcela jistě jejich tajné plány zhatilo.

Pak následoval přímo „bombastický“ sjezd, na němž zvláště „exceloval“ sociálnědemokratický „ekonom“ Mládek, který v přímém přenosu doslova urazil všechny živnostníky, OSVČ a drobné podnikatele a již tehdy připravil tuto stranu minimálně o 10 % voličských hlasů. A naši lidé nezapomínají, nepodceňujte je. Další „šaškárna“ na závěr tohoto sjezdu jen dala všemu korunu, neboť řadě lidí připomněla návštěvu L. I. Brežněva v osmdesátých letech minulého století v Praze a většině lidí začalo být jasné, jak to bude nadále se sjednocováním české levice.

Od volby ČSSD odradily naše voliče i přehnané požadavky této strany na nutnost zavedení registračních pokladen (tj. mínus dalších 5 % voličů), což nikdo z OSVČ nechce a rovněž i opakované „strašení“ s nutností prokazovat svůj majetek, což odmítají snad úplně všichni, mimo bezdomovců, kteří žijí v lese a nemají, mimo ukradených železných armatur či litinových krytů kanálů ze silnic, vůbec nic (tj. mínus dalších 5 % voličů). A volební výsledek ČSSD je tím jasně daný, neboť takřka 20 % voličů ČSSD přešlo jednak k Andreji Babišovi, o kterém si všichni myslí, že má již tolik peněz, že snad už krást nebude a pak k Tomio Okamurovi, který produkuje i takové líbivé „perly“, jako, že třeba zařídí, že budou všichni telefonovat zdarma, apod., čemuž však může věřit pouze naprostý analfabet.

V současné době, kdy je již celá společnost doslova znechucena neustálými aférami členů vedení ČSSD a jejich ještě více nechutnou medializací ve všech sdělovacích prostředcích, která jim však pouze škodí, a z čehož zřejmě náhle onemocněl i sám pan prezident, protože dívat se na to již nedá, lidé očekávají, že konečně započnou konstruktivní jednání o sestavení nové české vlády, která vyvede tuto zemi z „marastu“ minulých pravicových vlád a dá obyčejným a slušným lidem práce jakou-si naději.

Proto již laskavě zanechte dohadů, sporů a mediálních „šaškáren“, začněte se chovat státotvorně a dělejte konečně něco pro obyčejné a slušné lidi. Jinak, byť jste doposud stranou lidmi privilegovanou, skončíte na smetišti dějin!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Já netvrdím paní Zavoralová, že nejsem blbec. Ostatně blbci většinou udělají to, co podle odborníků nejde, protože oni ti blbci nevěděli, že to nejde. Z toho důvodu mi být blbcem nevadí...

Pokud jde o komplexnost - stačí se podívat zde - www.ekonomickareforma.cz - tedy, pokud na to stačí Váš intelekt.

libuse-zavoralova

Někteří lidé si pletou svou schopnost "komplexního vnímání předkládaných informací" s přežvýkáváním novinových článků. Může to být způsobeno i tím, že jejich ego je příliš vysoké ve srovnání s jejich intelektem.

schlimbach

... "Ideální je zatím chlapeček Sobotka. Místo, aby mluvil o své volební prohře, začal kvičet jako napíchnuté prasátko, že ho chtějí vyhodit ze židle. A tato média mu ochotně přispěchala na pomoc" ...

Jak jsem psal, Sobotka mi může být ukradený, ale výše uvedený citát jasně dokládá, že někteří jedinci nejsou schopni komplexního vnímáníé předkládaných informací a vyvození z nich odpovídajícího výsledku. Pokud mne totiž neklame paměť, Sobotka ihned po prohře sdělil, že na sjezdu, který bude v březnu 2014 dá k dispozici svou funkci. Dále se chtěl soustředit na vyjednávání o vládě. Myslím si, že toto by udělal každý normálně zodpovědný jedinec.

Volební výsledek - letošní volební rok nebyl rok 2006 ani 2010 - podmínky byly zcela jiné, pokud někdo v ČSSD předpokládal že dostane více než 30% hlasů, totálně se spletl. Ostatně je to již celkem dost dlouho, co jsem ve svých příspěvcích sděloval, že ten výsledek bude tristní pro ČSSD.

Smůla pro ČSSD - pro nás všechny o to více - je v tom, že tato strana neví co chce a konec konců, aktivně se ppodílela v posledních 24 letech na tom svinstvu, ve kterém žijeme.

Tanečky kolem církevních restitucí dávají tušit, že po této straně po dalších volbách neštěkne ani pes.

stvan

Paroubka v čele nepotřebovala jen pravice, ale i Hašek, Škromach, Tejc, Foldyna, Houska, Vaňhová atd. , ale i Sobotka. Ergo kladívko. Dnes se Haškovi a spol. dělá pouze to co sami přáli jinému.

libuse-zavoralova

Pravice nepotřebuje silného lídra v čele ČSSD, jako byl Paroubek a Zeman. Proto jsou oba ve všech bakalo a babišo médiích do omrzení vyšklebováni. Ideální je zatím chlapeček Sobotka. Místo, aby mluvil o své volební prohře, začal kvičet jako napíchnuté prasátko, že ho chtějí vyhodit ze židle. A tato média mu ochotně přispěchala na pomoc.

stvan

 

 

 
Samozřejmě, na vyslovení nedůvěry není nic nedemokratického, ale pokud si malá skupina lidí z vedení ČSSD dojde do Lán den před vyslovením nedůvěry stávajícímu předsedovi sladit noty s prezidentem, který má tu moc, že je to on kdo ukáže na toho koho pověří sestavováním vlády a určí za premiéra, pak je to zkrátka a dobře puč. Emotivnímu "nevyznání lásky" nepředchází pragmatické plánování politických(mocenských) kroků


schlimbach

Víte paní Zavoralová, všiml jsem si, že jsem vám "nesedl" - je to vzájemné, co se dá dělat. Někdy reagovat budu, někdy ne - podle nálady :)

libuse-zavoralova

Vážený pane Schlimbachu, vzhledem k tomu, že nedokáži v plné míře pochopit a obsáhnout hlubokomyslnost vašich fantastických myšlenek, prosím, aby jste se napříště neobtěžoval komentováním mých příspěvků. Věřte mi, že nejsou Vašich geniálních komentářů hodny.

schlimbach

Žádná hysterie paní Zavoralová, jen zcela normální a snad i logický dotaz na vaši poznámku postrádající jakoukoliv vypovídací hodnotu.

Jinak, klidně může být pravda, že média jen podporují kohokoliv ve snaze omezit vliv Zemana. Je zcela jistě pravda, že některé věci se nedělají, nebo jinak, dělají je jen skety a podrazáci, Sobotka mi může být ukradený, ale to, co na něj Hašek nachystal nebylo nic jiného než klasický podraz, který měl obrovský dopad i na vnímání ČSSD veřejností. Pokud si uvědomíte časovou posloupnost, Sobotka mezi prvními jasně řekl, že dá funkci na sjezdu k dispozici. Hašek a spol byli také ve vedení a okopávání kotníků, které před volbami vyvolával Hašek byly také velmi zřetelné.

Takže podraz ze strany Haška a dalších těžko popřete. Lidé jsou na toto velmi hákliví a média jen využila tuto vlnu nevole, stejně jako řada dalších "také podporovatelů Sobotky".

V každém případě, kdo bude předsedou ČSSD si rozhodnou nebo by měli rozhodnout členové ČSSD a ne podrazáci bažící po funkcích, kteří členy manipulují.

Je velice smutné, že mnoho lidí zastává názor, že politika je svinstvo. ještě smutnější je, že to tak skutečně i je. To svinstvo ale dělají lidé - všehoschopní, ale i ti, kteří svojí neaktivitou deklarují, jak jim to je jedno. O tom, že toto svinstvo půjde jen těžko vymýtit díky nastoleným zákonům v období zločinného spolčení, netřeba ani psát.

heriot

Pane Němče, tentokrát se s Vámi příliš souhlasit nedá. Registrační pokladny, pořádek ve výběru  daní, prokazování majetku, progresivní zdanění. To jsou základní věci, které by bylo potřeba udělat, aby se dal stát do pořádku. ČSSD prohrála volby právě proto, že se věnovala okopávání Zemana, či vystavování Sobotky na bilboardech a na tyto základní věci v kampani vlastně rezignovala...

On ten Mládek měl ve svém (jistě nevhodně načasovaném a nešikovném vyjádření) pravdu. Stačí se podívat na strukturu vybraných daní a vidíme, že OSVČ a podnikatelé na správu státu téměř nepřispívají. Ale servis využívají plně. Tedy exaktně řečeno, parazitují. 20 let se ČSSD snaží této skupině podbízet a díly tomu soustavně prohrává volby, protože tím vždy odradí svoje voliče, kteří od ní očekávají, že dá tyto do nebe volající nesrovnalosti do pořádku. ČSSD neumí pochopit, a koukám, že asi ani LEV21, že tato skupina ji nikdy volit nebude. Řeči o tzv. středovém voliči (kdo to vlastně je?) jsou k ničemu. Levicová strana má usilovat o levicového voliče. Stejně tak řeči o "omlazování", "modernizaci" apod. jsou jalové. Levicová strana má prostě nabídnout program, který vyhovuje její voličské základně (netvářit se také, že mladý volič je jaksi něco víc než starší) a ten prosazovat.

Pokud by levice tyto zásadní věci přestala prosazovat, čím by se vlastně lišila od takové TOP09 ? Ničím.

libuse-zavoralova

Je dosti směšné označovat jako puč výzvu k odstoupení předsedovi strany, která dostala ve volbách o třetinu méně hlasů, než očekávala, když tento předseda nebyl schopen sám určité sebereflexe. Vidím za tím spíš obavy pravicových médií, potažmo politiků, aby nebyla strana pod vlivem silné osobnosti prezidenta Zemana, díky čemuž by byla těžší dohoda na čemkoliv. Vzhledem k chování obou slavných místopředsedů k J. Paroubkovi po jeho odchodu z ČSSD si ani o jednom prostě nedělám iluze, takže nevím proč vykřikovat s davem, že jeden je hrdina a druhý lotr.

stvan

Samozřejmě, že by se jakákoliv strana den po volbách měla věnovat něčemu mnohem prospěšnějšímu. Když už se však  pučisté nadechli k útoku, pak je nutné tento problém vyřešit. Dělat že se nic nestalo prostě nejde. Vina je tak na straně těch, kteří rozkol naplánovali a ne na těch, kteří na jejich kroky reagovali.

libuse-zavoralova

Nač ta hysterie?  Pouze se mi zdá podezřelé, když všechna pravicová média jednostranně podporují jednoho levicového politika proti několika dalším. Toť vše.

schlimbach

Je to podezřelé? Co navrhujete? Zaříznout toho levicového politika? Pro jistotu?

libuse-zavoralova

Je docela podezřelé, když pravicová média bouřlivě podporují levicového politika.