Miroslav Němec: Pořádek v ČSSD by zjednal jedině Jiří Paroubek. Omluvte se mu a povolejte ho zpět!

obrazek
30.10.2013 12:03
Neskutečná touha po moci některých naprosto nesoudných mladíků ve vedení ČSSD vede nejen k rozvratu již tak, po několik let, nesmyslně rozštěpené ČSSD, ale nenapravitelně škodí i celé české levici.

To, co nyní předvádí vedení České strany sociálně demokratické, je tragikomedie na pokračování. Je to podraz a zrada nejen na jejich předsedovi Bohuslavu Sobotkovi, ale i zrada na voličích, kteří od ČSSD očekávali rázné nastartování obratu k lepšímu. A já se jako občan a řadový volič ptám - co to má znamenat? Jak si vůbec někdo může necelých 24 hodin po vyhraných volbách dovolit očerňovat svého předsedu? Jak si vůbec může někdo dovolit mu házet klacky pod nohy i přesto, že vyhrál volby? Co to je za aroganci v politice a navíc v levicově orientované politické straně, které občané, kteří byli po celá léta doslova „decimováni“ pravicovými stranami ODS a TOP 09, nakloněni a z řádného uvažování je vyvedl pouze Andrej Babiš, o němž si většina národa myslí, že již má tolik peněz, že nepotřebuje krást a právě proto mu dali svůj hlas. Že je však podstatný rozdíl mezi řízením, byť velké, firmy a celého státu, snad uvažovalo jen několik skutečně přemýšlivých lidí, neboť ostatní opět volili jako stádo „za usmolenou koblihu“.

Podíváme-li se o pár let zpět, můžeme lehce zjistit, že potřebné volební preference nepřinesl ČSSD nikdo jiný, než Miloš Zeman a poté Jiří Paroubek. Oba dva byli vysoce inteligentními, schopnými a pracovitými vůdci, zkušenými politiky s potřebným nadhledem a s důležitou razancí k tomu, aby byli schopni něco kloudného prosadit pro obyčejné lidi práce. A proto si je obyčejní slušní lidé práce zamilovali. Ale co se stalo? Jak se k nim funkcionáři ČSSD a v ní uskupené „stádo“ řady nesoudných a mocichtivých tupců zachovalo?

Miloše Zemana podrazili hned v prezidentské volbě, a to dokonce opakovaně, protože před deseti lety mohl zcela lehce prezidentské volby vyhrát, ale ambiciózní hlupáci, kterými se - ve vidině dát šanci mladým a také ženám – bohužel - sám obklopil, ho podrazili i přesto, že mohli mít svého prezidenta na Hradě, svého předsedu vlády i levicový parlament. Hlupáci. Jinak to charakterizovat nelze. A nyní, v poslední prezidentské volbě, Miloše Zemana podrazili jeho „soukmenovci“ znovu. Místo, aby mu nabídli v prezidentské volbě podporu, delegovali si tam Jiřího Dientsbiera, ml. jen proto, aby se ho zbavili ve vedení ČSSD, kde mohl aspirovat na funkci šéfa, protože mu obyčejní lidé začali fandit.

Obdobně dopadl i Jiří Paroubek, kterého až do „aféry premiéra Grosse“, která „srazila“ ČSSD na pouhých několik procent volebních preferencí, nikdo neznal. Ale byl to právě Jiří Paroubek, který během několika málo měsíců pozvedl ČSSD doslova „z bahna“ k výraznému volebnímu vítězství, byl úspěšným předsedou české vlády právě proto, že vládl tvrdou rukou a vyžadoval od všech ministrů stoprocentní pracovní nasazení, osobně prosadil okamžitou odvolatelnost jakéhokoliv politika, pokud byl obviněn z trestné činnosti, ač zde obecně existuje „presumpce neviny“, otevřeně sdělil veřejnosti, že…...“bude prosazovat levicové reformy pro lidi práce třeba i s Marťany…...“, nikdy se nezapojil do žádného korupčního řetězce, v politice se nikterak neobohatil a právě proto se stal nebezpečným soupeřem nejen všech pravicových stran, zejména pak ODS a TOP 09, ale jako nekompromisní šéf začal vadit i líným ambiciózním mladíkům a některým dalším „nemakavým“ členům tehdejšího vedení ČSSD, kteří chtěli významné posty, lukrativní funkce a hlavně „prachy“, které z toho v politice vždycky plynou.

„Kubiceho zpráva“, která se díky „úmyslné nepozornosti“ tehdejšího ministra vnitra zvaného „Ičko“, dostala na veřejnost přesně týden před volbami, účelově Paroubka naprosto neskutečně očernila před veřejností a již ji nebylo možno dementovat, pro pravici splnila svůj účel, Paroubek byl bezostyšně odstraněn a vlády se chopila pravice pod vedením ODS, TOP 09 a VV. A jak to dopadlo, jsme již viděli. Pan „čistý Nečas“, byť „zaplať Bůh“ zvolený (spíše jmenovaný) jen načas, jeho asistentka, původní profesí pokladní v supermarketu „makající jako kůň“ s roční odměnou vyšší než desetiletý plat vysokoškolsky vzdělaného učitele a špičkového vědce v jedné osobě, a další lumpárny, již nebylo možné přehlížet.

Co se to však stalo s českou levicí, kterou se já už třetí rok snažím dávat dohromady a která jediná je schopna něco smysluplného udělat pro obyčejné slušné lidi práce? Její vůdci se mezi sebou hádají, nemohou se mezi sebou dohodnout, zbytečně se hašteří a osočují. Přemýšlí vůbec? Asi moc ne – a proto, byť jsem jen obyčejný důchodce, kterému není jedno, jak tady budou žít naše děti – si jim dovoluji poradit následující:

1/ Uvědomte si laskavě, že levice je v České republice pouze jedna a proto je třeba, aby se spojila ČSSD a KSČM s novou moderní levicovou stranou LEV 21 Jiřího Paroubka i s SPOZ Miloše Zemana a postupovala ve všech zásadních věcech jednotně, po předchozí dohodě všech stran.

2/ Pokud se do tří dnů, nejpozději však do 1. listopadu 2013, nevyjasní situace ve vedení ČSSD, je třeba omluvit se Jiřímu Paroubkovi za veškerá příkoří, která byla proti němu kdy spáchána a kooptovat ho okamžitě do vedení ČSSD tak, aby mohl tuto stranu opět vyvést z politické krize, vybrat si své spolupracovníky a zajistit kvalitní levicovou vládu v této, pravicí zdecimované, zemi.

3/ Jestliže se to nepovede - ač jsem ateista – „Bůh s námi!“

V neskonalé úctě ke všem lidem, kteří přišli k těmto parlamentním volbám, byť mi nedali svůj hlas

Doc. JUDr. Miroslav NĚMEC, Ph.D.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Zavoralová, pokud byste navštívila v době, kdy se domnívám, že jste žila v Severočeském kraji, Porúří, Belgii a místa, kde se suroviny těžily a do dnešního dne těží POVRCHOVÝM ZPŮSOBEM, asi by Vás přešly jakékoliv iluze a řekla byste "zaplať pánbůh" za to "zoufalství", co se odehrávalo v Severních Čechách.

A ještě poznámku: DNES se v Severozápadních Čechách "dá žít" - pokud najdete zaměstnání za "alespoň" 8-10.000,--. "Trošičku" postavené na hlavu. Dříve se "nedalo žít" - byly prachy, dnes se "dá žít" - nejsou prachy. Ale kam mají lidé z místa "kde se dá žít" do místa kde také a je i to zaměstnání a "prachy,  za OBOJÍM.....?

Znáte takové? Já ne.

 

Vladimír Štingl

Nyní k věci samé:

S čím "souhlasíte" A. Šebku? Se sebou samým, že jste "tady psal o "úctě"....??? "Famózní dedukce": Zvlášť spadeno mají přátelé na ty s velmi dobrým ekonomickým vzděláním. To je "nádhera", když si procházím seznam představitelů a předsedů ČSSD tak nevím, kde jste se "naladil" na ty tendenční "šlinty" co zde papouškujete....

Domníváte se, že je nezbytné, aby předseda ČSSD, potažmo jakékoliv "porevoluční" strany byl ekonom??? Poněkud ujeté.

Kde jste vzal "nového bojovníka" B. Sobotku. Od roku 2010 vede soc. dem. partu, vystřídal a "podepsal" se na Jiřím Paroubkovi, ale neobjevil se včera, při haškiádě a politických hrátkách skupiny "taképolitiků", kteří chtěli rychle k vládním korýtkům. A protože jste "dokonale v obraze" a vždy "poučen" LN a podobnými tendenčními škváry tak "šlintáte" jejich "kdáky", které NEJSOU VŮBEC ŽÁDNOU NOVINKOU. Je to jeden z interních nástrojů politiky, který je ve svých důsledcích naprosto K NIČEMU. Pokud byste mimo "velmi dobrého ekonomického vzdělání" používal i přirozenou inteligenci (zjevně chabou....), říká se tomu také selské myšlení, tak v životě křiváků a zvláště v politice VŽDY PLATÍ ZÁSADA:  "SLIBEM NEZARMOUTÍŠ....". Kde jste byl za komunistů a kdy jste "získal" to "velmi dobré ekonomické vzdělání".... To muselo vašeho otce stát dlouhé prachy, abyste VŠE dokončil......

Docela správně hlídal B. Sobotka, "kdy se má ručička zvednout čili nic...". Nebo praktiky Klausů, Nečasů, Kalousků a podobných to neznaly nebo neznají? Ti dokázali zkorumpovat nejen Melčáky a podobné, ale v podstatě celou tuto společnost.

A proč by hejtman Chovanec měl vědět, že jde o "rychlou smrt B. Sobotky"...? Vy nevíte co je to "křoví"..? Ještě bych rád znal VERBÁLNÍ, PÍSEMNÝ VÝKLAD šebko-idního šlintu, kdáku -"... mistr republiky v politickém řiťolezectví"???

Kde je jediný argument a skutečný "váš názor" v tom pamfletu vyčteném v "lidovkách" apod.? Kde? A čemu říkáte argument? Vždyť vy vůbec nemáte "ánung" o obsahu a významu tohoto slova.

Takže jsem vám "věnoval", Antoníne Šebku, 20 minut nenahraditelného času. A lituji toho, nestojí to za takovou hodnotu.

Doufám, že jako "ozářený" vlastní velikostí budete dobře spinkat. Přeji vám to, protože nemám nejmenší důvod vám přát cokoliv zlého, leda, že byste si do "mrtě" vychutnal "skvělá" opatření "skvělého" Hegera....

Používáte rádoby "ironii, sžíravý sarkasmus" a v podstatě jste na stejné "vlně" jako já vůči vám a Rudlovi...

Tak to jsou moje "argumenty".... Antoníne Šebku.

Vladimír Štingl

Takže, kdák jste ležel vy, Antoníne Šebku, se svými genialitou oplývajícími "argumenty" z mfD, LN, HN a podobných plátků? Jako vždy nezklamete svými "šebko-idními šlinty a kdáky. NIKDY a NIKOMU jsem nejen zde, ale především v realitě neupíral ani nijak neomezoval jakékoliv názory. Žádné, protože to je nejen absurdní, nerealizovatelné, ale především bych přišel o zábavu a "hluboké zážitky" z diskuze a z prezentovaných "názorů intelektuála špičkového ekonomického vzdělání" jak vytrvale zdůrazňujete, které je zbytečné komentovat, jelikož je to stále o "šmíráckém opisování"....

Škoda každé vteřiny nad vašimi "argumenty" - jednoznačně šlinty a kdáky, s vaším dovolením, vašimi slovy...

Používám výrazy, které jsou součástí jazyka českého tak, aby byly adekvátní 2 roky se táhnoucím demagogickým a libovým žvástům, které jsou mi odporné, protože "argumentace" bez jakýchkoliv doložitelných příkladů, jak je Heger SKVĚLÝ ministr zdravotnictví, jak jsou správné "církevní restituce".... jak "nám to funguje"  "šebko-idním intelektuálům" prostě "nedaruji".

A nepočítejte, že bych to vůči vám ukončil Antoníne Šebku, nyní už je to osobní. Takže žádné "sorry", ale vzhůru, na zteč. Názory si zde prezentujte dle libosti... Chcete mít od "štinglo-idních" komentářů "klid", vyhýbejte se mi. Páchnete samolibostí, nesoudností a naprostou odtržeností od problémů lidí, kteří se pohybují ve vaší blízkosti (stále mám dojem, že v ústavu pro duševně choré...).

Příjemný večer "šebko-idní šlinte, kdáku".

antoninsebek

Nyní k věci samé:

Souhlasím. Již před nějakým časem jsem tady psal o "úctě", kterou má ČSSD ke svým bývalým představitelům, především předsedům. Zvlášť spadeno mají přátelé na ty s velmi dobrým ekonomickým vzděláním.

To nyní nehrozí. Povstal nový bojovník, B.Sobotka jak bájný Fénix z popela. Jak bylo dnes publikováno v Lidových novinách, bude zabezpečena jednota hlasování nového poslaneckého klubu ČSSD v Poslanecké sněmovně, a to podpisem sociálně-demokratického závazku.  Vidíte, na to nepřišli ani komunisti v padesátých letech a že se jim desetiletí dařila (s výjimkou krátkého období kol roku 1968) stoprocentní jednota! A bez ouřadování ...

Pamatuji si na bývalého šéfa poslaneckého klubu, jistého B.Sobotku, jak před každým hlasováním stál obrácen čelem před "svými" lavicemi a coby dirigent ukazoval, kdy se má ručička zvednout čili nic.

Když dnes poslouchám hejtmana (zatím....) Západočeského kraje, jak nevěděl o čem ty Lány budou, že jej pouze zajímalo, zda vzít borovičku, slivovičku nebo soubor čajů. A že (cituji) "Slávek viděl nejdál", tak bych jej nominoval na mistra republiky v politickém řiťolezectví. Dobrou chuť.

antoninsebek
klokan

Paní Zavoralová, lze sice souhlasit s Vaším závěrem, že v severních Čechách v porovnání s obdobím budování tzv. reálného socialismu, v mezidobí došlo k částečnému snížení znečištění životního prostředí průmyslovými a jinými exhalacemi. Na zmiňovaném snížení se však podstatnou měrou projevil úbytek průmyslových kapacit v rámci této fáze tunelářského kapitalismu. Ovšem obyvatelé na střední a zejména na severní Moravě, kromě snad oblasti Jeseníků, respirují tohoto času do plic, přinejmenším stejné, někdy však i poněkud vyšší koncentrace různých polutantů v ovzduší, než před čtvrt stoletím. Stačí nahlédnout na hnědě až fialové zbarvené tematické mapky těchto území. V otázce ochrany životního prostředí, myslím k nějakému většímu pokrokuzde ani nedošlo. Situace se zřejmě nezlepší ani za předpokládané vlády již vzpomenutého potravinářsko, mediálního ANO oligarchy. Komíny jeho Prechezy dále čadí různé pachy, stejně jako jeho Komárkovsko, Stropničtí propagandisté, přičemž  jejich volební letáčky se ochranou životního prostředí nezabývají ani náhodou  Zde by se mohli mnoho přiučit u velmi kvalitního volebního programu PS LEV 21. 

libuse-zavoralova

Pane Moskalíku, až na tu poznámku o kapaitalisticko-budovatelské devastaci krajin s Vámi souhlasím. Jelikož jsem ale za socialismu žila několik let v severních Čechách, tak vím, jak vypadá socialisticko-budovatelská devastace krajiny. A ujišťuji Vás, že je podstatně horší. Dnes se v severních Čechách opět dá žít.

klokan

  Při toulkách usínající podzimní krajinou oko mnohého turisty, zcela jistě s potěšením, utkví též na mnohých stromových hájcích. Mezi nimi nelze přehlédnout ani bílé kmeny, k zimnímu spánku se ukládajících bříz bělokorých ( latinsky zvaných Betula pendula ), na pozadí luk a pastvisk s pasoucími se ovcemi a jiným dobytkem. Břízka bílá se jeví i symbolem pro přežití, v této zcela již zhyenizované společnosti hezky čezky vzkvétajícího mafiánského kapitalismu. Stejně jako starobní důchodce, bývá břízka organismem nenáročným. Sličné břízky se vysazují rovněž při rekultivaci, exhalacemi i jinak  kapitalisticko - budovatelsky zdevastovaných krajin. Nový vítr čezkého kapitalismu mili…ř - Babiš, břízky ani důchodce zřejmě sanovat nemíní. Snad toliko když EU poskytne dotace na výrobu vlasově prorůstové březové vody. Starobní ani jiní důchodci samozřejmě zdroj bezuzdného zisku neskýtají, nejsouce obdařeni rounem k ostříhání. Národ ovcí si tedy věru zvolil za svého nastávajícího guru pravého baču. Ovečky tedy zřejmě půjdou spořádaně bečící na konečnou porážku ?

schlimbach

Ještě jeden příspěvek si neodpustím ve věci "Paroubek" - je to vlastně jakýsi osobní kvíz, jakési vnitnřní "odhalení" čtenáře tohoto příspěvku :)

Pan Paroubek je beze sporu velmi schopný a aktivní muž. Každý člověk má svoje světlé i temné dny. Každý z nás se dostává do různých situací, které tvaruje sám, ale i takoivých, které mu chystají jiní, byť vždy na základě nějakého osobního impulsu, který ne vždy si uvědomujeme.

Otázkou je, jak se z těch všech situací poučíme. Někdo se neustále bude i po opakované porážce pokoušet být zase v pozici vůdce, ať to stojí co to stojí, někdo se uzavře do sebe a zhlíží na celý svět, jiný si uvědomí, že když nemůže být v pozici vůdce a cítí, že má zkušenosti a znalosti, které je třeba předat dále, spokojí se s funkcí poradce, kouče a pomůže novému vůdci stát se osvíceným - jeho myšlenky a znalosti se realizují ku prospěchu ostatních jinou cestou.

Kterou cestou půjde pan Paroubek?

Odpovíte i vy pane Paroubku?

 

schlimbach

S panem Kulíkem také ne vždy souhlasím, ale není možné mu zakazovat zde psát a vyjadřovat se - k čemu by byla potom diskuse? Právě různost názorů más může posouvat dále, protože můžeme konfrontovat vlastní myšlenky s jinými. Na druhé straně i tato diskuse, stejně jako diskuse na jiných serverech jasně ukazuje, že pravo - levé vidění světa je, mírně řečeno, pro kočku. Je to základní premisa k ovládání mas, protože vychází z onoho pověstného "rozděl a panuj".

Život člověka také není pravo - levý. Zná snad někdo definici, co je levé nebo pravé? Vždy jde nakonec o naše domněnky, které ovšem ne všichni sdílí, protože různé podněty vidí a vyhodnocují jinak.

Spojení levice je asi tak pravděpodobné jako sjednocení pravice. neustálý boj těchto dvou stran je natolik stupidní, že se vůbec nemůžeme divit, kam jsme se dostali za 24 let budování pravo - levé společnosti. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu.

Tupouni napříč politickým spěktrem nám schválili takové zákony, které umožnily naši společnost zotročit (vy kteří máte desetitisícové a statisícové platy se nemusáíte obávat - jste zotročeni spolehlivě též, jako všichni ostatní, jen si to zatím moc neuvědomujete, ale den prozření přijde spolehlivě, nejpozději v den, kdy se někomu "úspěšnějšímu" zachce vašeho majetku a práv).

Podíváte-li se blíže na to, jaké činnosti společnost dnešních dnů zajišťuje, jak bobtná byrokratický aparát, jak roste na druhé straně nezaměstnanost, na nic nejsou peníze atd ... tristní stupidismus -(

Jsem rád, že jsem potkal celou řadu lidí, kteří chtějí žít jinak a také pro to reálně něco dělají - soběstačný systém, družstevnictví atd.

Pokud si uvědomíme, že člověk se rodí s různými subjektivními schopnostmi, další různé schopnosti a možnosti získává při výchově v rodině a ve škole - všichni jsme různí, máme jiné priority, touhy, sny, nakonec i možnosti seberealizace - dokud nepostavíme společenský systém na respektu tohoto všeho, dokud nebudeme ochotni a schopni tolerovat tuto různost a různorodost, potom se nic nezmění, zůstaneme stýále stejně hloupí, budeme bojovat jeden proti druhému, budeme se snažit napasovat myšlení druhých pod naše myšlení a konání, budeme stále těmi idioty v pravém slova smyslu, kteří nevidí v oku svém trám skrze třísku v oku svého spoluobčana ...

Možná jsem to tu již psal - v roce 2010 na začátku roku jsme se s přáteli z našeho sdružení Reforma společnosti, o.s. (www.ekonomickareforma.cz) snažili o sjednocení občanských iniciativ na společných myšlenkách, aby bylo možné napnout síly stejným směrem - zkusili jsme to 2x v průběhu 3 měsíců  zbytečně. I když se sešli zástupci cca 60 iniciativ, sešlo se zárověň téměř 60 premiérů, prezidentů atd.

Facebook - veli zářný příklad, jak ovládat masy - k řešení problémů má stačít kliknutí a "přítomnost" v nějaké skupině - jak to vypadá v reále? Kliká se jako o život - klikneme sem a zase tam, jsme všude v permanentní revoluci - jen reálný život teče korytem jiné řeky -(

Mnoho jedinců se zaklíná svým pragmatismem a vyzvedává ho jako přednost, když touží po nějaké funkci. Mnoho občanů s povděkem kvituje schopnosti zakového individua, aniž by si uvědomili, že pragmatismus nikdy nedovolí takovému individuu provést jakékoliv změny. Pragmatik totiž zná velmi dobře stávající systém, akceptuje ho a umí v něm proplouvat, potřebuje ho pro svůj život i činnost. Ti, kdo takové individuum volí velmi často zůstávají v pozici napálených hejlů.

Pro ty, kteří dočetli až sem a tetelí se souhlasnými emocemi, ještě jedno moudro :)

Pro ty, kteří dočetli až sem a jsou plni vnitřního pnutí nesouhlasných emocí (pozor na větry, i tím to může být), ještě jedno polínko pod kotel :)

Osvícený vládce (jedno zda monarchie nebo politické strany) akceptuje, že není nesmrtelný a dlouhodobě připravuje k vládě svého nástupce, protože má zájem, aby byl také osvícený.

V čele stáda zvěře vždy stojí nejschopnější kus.

Od té doby, co se člověk - pán tvorstva - snaží přírodu předělat, došel opravdu "daleko"

Malá poznámka - Nejschopnější nemá stejný význam jako všehoschopný.

libuse-zavoralova

Předpokládám, že server Vaše věc je stále ještě veřejný, přestože to někdy připomíná soukromý diskuzní klub několika kamarádů, takže nevím, proč by si zde nemohl každý napsat co chce, pokud někoho permanentně neuráží.

karel-nizbor

Pane Kulíku,

že někdo odjede na dovolenou, na tom přeci není nic špatného. Vaše srování s matkami samoživitelkami je přinejmenším trapná. Vy píšete, že jste důchodce - to bych mohl napsat, že vy se tady vypisujete a válíte si šunky na internetu, ačkoliv vaši vrstevníci chodí vybírat popelnice a nemohou si dovolit platit poplatky za internet...

Co se týče kandidatury pana Paroubka do Evropského parlamentu, myslím si, že jde o dobrý směr, ač to nebude jednoduché. Česká republika by ale konečně měla v Evropské unii zástupce, který vždy zájmy České republiky hájil a v zahraničí naší zemi udělal dobré jméno. S tím snad, pane Kulíku, nemůžete nesouhlasit...

rku

Dámy a pánové,

nejdříve Vás chci ujistit, že jsem reálná osoba. Za psaní mne nikdo neplatí, kdyby ale někdo chtěl, neodmítl bych.

Pokud jde o oblíbenost pana Paroubka, mohou být průzkumy cinklé, ale já spíš vycházím  z řečí svých známých a známých mojich dětí. Možná za to mohou mdia, možná si za to částečně může i on sám, když předseda strany která chrání ty nejslabší, nám vypisujen jak hoduje po debaklu ve volbách ve Francii, zatím co matky samoživitelky nemají na obědy pro děti, je to přinejmenším nevkusné. Ve volbách bylo rozstříleno mnoho stran. Všchny měly ale v čele předsedu, jedině Paroubk dezertoval. Nehledě na to, že svět posouvají právě ti, kteří se na barikádách nechjí rozstřílet. A někdy nejen obrazně.  Jak je to opravdu s oblíbenosti pana Paroubka, možná uvidíme za pár měsíců ve volbách do evropského parlamentu. Rozhadaná ČSSD pro něj vytvořil jedinečnou příležitost. Pokud zde neuspěje, bude to jeho konec.

Pro pana Štvána- zde vidíte následky života v socialismu- nelíbí se mi co píše, je potřeba ho uklidnit.

Asi by nebylo dobře, kdybych zde přestal psát. Hodně by upadla diskuze a jak by si ulevoval Štingl? Komu ba nadával do idiotů, hnid atd. Víte, jak mu to dělá dobře?

karel-nizbor

Přátelé, děkuji za názor. Pan Kulík má samozřejmě právo se zde vyjadřovat, jen v jeho názorech nevidím žádný smysl. Jeho jízlivé poznámky jsou mi protivné, jakoby tady chtěl jen škodit. Je otázka, zda jsou to opravdu jeho názory, nebo zda je pan Kulík reálná osoba...

Ještě k článku - pan docent Němec ve svých článcích moc rád sjednocuje levici, obávám se však, že je to velmi naivní představa. SPOZ například evidentně o žádné slučování nikdy nejevila zájem. Chtěla jet, jak se říká, na sebe. Sociální demokracie také nevyzvala menší subjekty ke spojení, protože si byla jistá svým jasným výsledkem, který se nakonec nekonal...

Být panem Paroubkem, počkám si ještě pár měsíců. Pokud půjdou věci v ČSSD tak, jak jdou doposud, bude strana za chvíli opět na 10%, jako byla v roce 2004 před nástupem pana Paroubka do jejího čela. Možná se pak také dočkáme billboardů pana Sobotky nebo Haška "Myslím to upřímně." Ale už bude pozdě, nikdo jim neuvěří. Stejně tak, jako se dnes rozpadá myšlenka jejich "fungujícího státu"...

heriot

Pane Nižbore, nemyslím, že by bylo dobré takto pana Kulíka ostrakizovat. Říká jen jiné názory a má na ně právo. Já s ním také většinou zásadně nesouhlasím, nicméně, když budou v debatě všichni souhlasit se všemi, k čemu to bude? Odlišný  názor nutí přemýšlet a fomulovat.

stvan

Jako demokrat si nemyslím, že by se neměl pan Kulík na VašeVěc.cz vyjadřovat. Nejsme jako oni!

petr-meduna

Vážený pane komentátore Kulíku, vaše závěry jsou zběsilé.

Jak vysvětlíte, že podle vás nepopulární Paroubek měl lepší volebni vysledky - a to v letech 2006, 2008 i ve 2010 - nežli maximálně populární Sobotka, Hašek nebo Tejc, a to po TŘECH letech naprosto nepopulární Nečasovy vlády??

Nejsou náhodou vzhledem k výsledkům voleb ty pruzkumy osobnostní popularity nějak "cinknuté? Jak jinak si vysvětlit, že takoví bouráci dosáhnout horšího výsledku, než Jiří Paroubek? Vám to není ani trochu divné? A co současné hádky? Ty mohou pokračovat - a zřejmě i budou - a ČSSD se dostane na hranici 10%, kde byla, než do čela této strany přišel Jiří Paroubek, který ji vytáhl v roce 2006 na výsledek přesahující 30%.

Navíc, pane superanalytiku Kulíku, Jiří Paroubek byl před všemi volbami atakován ze strany médií, a to mnohdy nechutnými útoky (i zcela absurdními - vražda ve Splitu atd.) Nevšiml jsem si, že by pánové Hašek nebo Sobotka museli něčemu takovímu před těmito volbami čelit. Přesto měli slabší výsledek, než jakého bylo dosaženo v roce 2010 pod vedením Jiřího Paroubka, ze kterého média udělaly doslova nestvůru...

karel-nizbor

Pane Kulíku,

zase ty Vaše trapné narážky. Znovu se Vás ptám, proč na tento web chodíte? Podle mne pro Vás není vůbec určen. Vy se chcete jen hádat a kritizovat. Myslím, že administrátor by Vás měl trochu uklidnit. Nejde o žádnou cenzuru, ale o zachování zdravého rozumu, a to jak Vás, tak nás všech...

ALe k Vašim textům: Proč by se, pane Kulíku, měl nechat Jiří Paroubek ve volbách dobrovolně rozstřílet? Nejsou peníze, není úspěch. Vždyť ve volbách uspěly subjekty, jako je ČSSD nebo ANO 2011, rozpočty obou jsou v řádech desítek milionů, v případě toho druhého ve stovkách, miliardách. Myslíte, že by za milion udělali takový výsledek? Nebuďte naivní. Postoj pana Paroubka nebyl útěkem, ale realismem na základě zkušenosti...

Tak už se uklidněte...

lenka-vaskova

Vážení, já si myslím, že by pan Paroubek nestál ani o návrat, ani o žádnou omluvu. Vždyť dnes vidíte, jak to po jeho odchodu z ČSSD vypadá. Dva kluci na píškovišti, vzájemné žalování, žabomyší války. Stranu vede parta dvou maloměšťáků, jeden ze Slavkova, druhý z Drásova. A takoví lidé by nám měli vládnout?

Sociální demokracie je banda podivných lidí, která - když větří příležitost - jde vždycky k tomu, u koho mu pokvete pšenka. Pan Chovanec je jedním z takových lidí, ač jsem ho měla za slušného...

heriot

Máte do jisté míry pravdu pane Kulíku. Ale nedivil jsem se mu. Jak ukázalo ANO, ve volbách bohužel rozhodují zejména peníze. A bez velkých peněz  se proti velkým penězům a mediím bojovat nedá. To je ta poněkud temná, zapáchající stránka té naší úžasné "demokracie"...

libuse-zavoralova

A vy by jste šel do předem prohraného boje? Bez peněz proti stamilionu za volební kampaň? Asi ne. Tak nemluvte o útěku. Paroubek je pro některé lidi zkrátka stále nebezpečný, protože, na rozdíl od nastupujících amatérů, ví o co jde. A asi nebyl na prodej.

rku

Je to názor proti názoru. rozhodnot by mohly jnom volby. Z nich Paroubek (nejdříve oznámil kandidaturu dokonce v Praze) utekl.

heriot

Pane Kulíku dovolím si Vás poopravit. Paroubek je jednou z nejméně populárních postav. Ale v pravé části voličského spektra a v jisté části (hlavně mladých) voličského spektra s vymytými mozky mediání masáží. Ale to mu jen slouží ke cti.

Jinak Paroubek vůbec není jednou z nejméně populárních postav celé politické scény. To je jen mediální uměle vytvořený a stále udržovaný obraz nemající s realitou nic společného.

rku

Pan Paroubek je opravdu jednou z nejméně populárních postav politické scény, hlavně u mladých. Netvrdím, že zaslouženě ani se neodvažují říkat čí vinou nebo zásluhou, ale je to fakt.

Každý nepozná na první pohled, jako pí Zavoralová, kdo je padouch a kdo hrdina.

tomas-valtera

Hlavně tento článek degraduje a vůbec snižuje pozici předsedy strany LEV 21. Jako by teda ve straně byl jen proto, že nemůže být v ČSSD, jen z nouze a čekal, až se mu ČSSD omluví a bude ho prosit zpět. Myslím si, že ČSSD si musí udělat pořádek sama a konečně přestat chaoticky blábolit blbosti o sjednocení a utužení a nevím co vše umí vymyslet. Jsou to samozřejmě nesmysly, kterým nevěří ani oni sami a dopadne to podobně jako v ODS. To je celé. Poškozuje to jak celou levici, tak kompletní politickou scénu.

libuse-zavoralova

Nepopulární J. Paroubek? Tak, jako se majiteli bakalomédií podařilo vytvořit ze starého a s prominutím napůl senilního člověka mýtus kladné postavy a předhodili ji hladovému davu k adoraci, tatáž média vytvořila z postavy J. Paroubka protipól - ztělesnění zla, aby jim při případném vládnutí nemohl trochu zmáčknout tipec a něco přisypat právě tomu hladovému davu. A nezměrná chuť pánů Haška a Sobotky být konečně u vesla s radostí po volbách přivítala Paroubkovu rezignaci.  Od té doby se o to veslo mezi sebou rvou, každý podporovaný jinou stranou politického spektra. Nevím, co má tato popularita-nepopularita J. Paroubka společného s jeho schopností vést stranu s jedním milionem voličů k tomu, aby se tito lidé dočkali alespoň malého zlepšení životních podmínek.

paysan

Z nápadu jsem v šoku. Ve veřejnosti ještě nepopulárnější persona, než prezident Zeman by měl vytáhnout ČSSD z problémů? Totální nesmyl! Smysluplný je naopak tento článek: http://www.blisty.cz/art/70804.html

 

stvan

Dobrá,tak dokud si nepřiznají, že odvedla špinavou práci....

heriot

To přece nemůžete myslet  vážně pane Štváne. Nespravedlivě zasedla?

Média z obecného pohledu odvedla naprosto profesionální práci. Ona se přece vůbec neřídí tím co je (mělo by být) a není spravedlivé, ona se řídí svými úkoly. Jejich zadáním bylo přece Paroubka sestřelit,  a uštvat. A k tomu použila veškerý arsenál lhaní a demagogie, který si lze vymyslet. To nebyl vůbec omyl, či chyba pane Štváne, to byla jasně naplánovaná a odvedená práce.

Myslím, že pokud lidé budou uvažovat jako Vy, že pravice a média to vlastně myslí dobře, jen to občas tak nějak omylem popletou, doopustí se chyb, či jsou neschopná, pak nic se u nás nezmění. Oni mají své jasné cíle  a plány a ty  plní.

Nečasova vláda také nebyla špatná a neschopná. Naopak byla vynikající a velice dobrá a až na privatizaci důchodů splnila svoje zadání. Z pohledu těch komu sloužila, samozřejmě. Ovšem jejich zájmy jsou zcela odlišné od našich, je to jasně definovaný nepřítel, pokud Vám nevadí, že o Vás  a o mne mluvím  jako nás.

stvan

Že si na J.Paroubka nespravedlivě zasedla.

heriot

Pane Štváne o jaké chybě medií to vlastně mluvíte ?

stvan

Vladimíre, správně poukazuješ, že by chybu musela přiznat i média. A to  nereálné více , než laso hozené J.Paroubkovi z oslabené ČSSD. Že by to bylo fajn je věc druhá.

stvan

Pane Kulíku, prosím Vás neblázněte. Co je to být zatížený životem v socialismu? Pamatovat si to dobré co lidem přinesl?

Vladimír Štingl

Kéž by tato představa byla reálná. Ale je to, bohužel, pouze o osobních ambicích a prospěchu..... Jak, že se to říká? "Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš"?..... Kdokoliv by měl kvality J. Paroubka tak ho "UTAVÍ" stejný "klan" médií.... Přitom každý z nás jen při lehkém "popřemýšlení" pochopí, že jde o MAJITELE, AKCIONÁŘE, prostě ty, kteří ovládají "ramínka s nitkami" hezky vypadajících loutek....

Tímto směrem "vlak" nejezdí... A líbilo by se mi to též.

Zdravím.

 

libuse-zavoralova

Souhlasím s tím, že ČSSD je schopen dát dohromady pouze člověk formátu J. Paroubka, mimo jiné i proto, že už to jednou v podobné situaci dokázal. Nemyslím si ale, že by jejímu vedení šlo především o sílu a schopnost prosazení jejího programu, který by většině lidí v tomto státě ulehčil život.  Ti dva mladíci se tam mezi sebou o Paroubkovu židli rvou už od jeho odchodu a na krajích to nebude o nic lepší. Naopak. Jakýkoliv náznak, že by se na kandidátku mohl dostat nový a schopný člověk, se mezi starými mazáky oprávněně vnímá jako osobní ohrožení. Pokud by vedení a členúm ČSSD náhodou skutečně šlo o to pro lidi v této zemi něco udělat, jak formálně proklamují, pak souhlasím s panem docentem, že by se měli J. Paroubkovi omluvit a slušně ho poprosit,aby jim v této situaci pomohl. A ten by to měl přijmout, mimo jiné i proto, že za ty dva tak trochu zodpovídá, protože to byl on, kdo je vytáhl do nevyššího patra ČSSD.

Vladimír Štingl

Kulíku, dementní spoluobčan, je kulturní, inteligentní a vzdělaný jedinec - oproti vám. Jste arogantní hňup. Nedokážete si ani ten svůj "šlint" (slovy vašeho intelektuálního příznivce A. Šebka) přečíst. Stále stejný zmetek..... HNIDA.

Zdravím.

rku

Je směšné, když člověk který se již tři roky snaží sjednotit levici a ve volbách strana na jejiž kandidátce je na druhém místě a která získá ve středočeském kraji získlá ohromujících 421 hlasů, radí ČSSD co má do 1.prosinc udělat. A ví vůbec o této snaze pan Paroubek. On totiž při každé přílžitosti prohlašuj, že LEV 21 je strna nekomunistická a že s komunisty nebude jednat. Pan docent má plná ústa lidí práce, ale z každého jeho blogu trčí pohrdání těmito lidmi. Původně pokladní a.j.. Také je třeba upozornit, že čtyřicetiletý člověk je mladík pouze z pohledu člověka téměř sedmdesátiltého, ve skutečnosti je na vrcholu sil a není zatížen 40ti léty života v socialismu.

sahosek

 

Potřeba návratu Paroubka do čela ČSSD, byla mojí první myšlenkou, která mne napadla, když jsem se dověděl výsledek voleb. Bohužel, jak je přijatelná, tak je nereálná. Současné vedení ČSSD ve své poblouznění vlastními ambicemi neudělalo vůbec nic proto, aby Paroubka bránilo proti „třídní“ nenávistí jak v minulé předvolební kampani, tak po ní, takže jeho obraz vytvořený všemocnými médii, je pro veřejnost víc jak odpudivý. Je to další osudná chyba současného funkcionářského aktivu.