Nasadit Prymulu a ostatní ať mlčí, včetně Babiše…

vyvadil jiří nový
10.9.2020 10:39
Je zle, je velmi zle a zcela jistě bude mnohem hůř. Zažívám s koronavirem pocit dejá vu z počátku července. Tehdy byly zcela přerušeny z viny Velké Británie lety do Prahy a já měl svou dceru a vnučku uvězněné v Liverpoolu, kde žijí s přítelem dcery již dva roky a sedmiletá vnučka již dokonale mluví anglicky.

Vzpomínám na bombastické proslovy Borise o potřebě zavedení stádní imunity a vzpomínám, že tehdy  dubnu se Velká Británie asi tak měsíc se zpozdila oproti nám v přijímání restriktivních opatření a výsledek se brzy poznal…Po absolvování onemocnění koronaviru Boris pochopil, jak se šeredně se spletl a velmi přitvrdil. Mimochodem již nyní byl  vydán zákaz shlukování více než šesti osob. Na počátku jsem naléhal na dceru, aby se ihned vrátila do Česka, ale bohužel letecké spoje z Liverpoolu už byly zastaveny. Dnes naopak naléhám na dceru ať rychle odletí, neboť hrozí, že spoje budou zastaveny kvůli koronavirové situaci u nás…

Velká Británie si bohužel nashromáždila za první lehkomyslné období značné množství mrtvých a k dnešnímu dni je počet tragický,  41 594. Ale teď čísla ke včerejšku. Velká Británie má téměř 70 milionů obyvatel, čili asi sedm krát více než my, a počet nakažených za včerejšek činí 2 689 a mrtvých 8. My máme asi 10  milionů obyvatel a počet nakažených 1159 a mrtvých 3, čili asi tak 2,5 x více k počtu obyvatelstva.

Je zcela zjevné, jaký je trend. A bohužel má jistě pravdu Primula, že vývoj u nás bude exponencionální. Konečně řekneme si to za měsíc…

Andrej Babiš by měl přestat plácat o tom, že jsme na tom dobře.

Byli jsme jistě skvělí na jaře a jsme otřesní nyní.

Těch chyb, které se udělalo bylo nesčíslně. Zásadním problémem bylo odvolání prof. Primuly z šéfa Ústředního krizového štábu a jeho nahrazení asi stovkou různých povídálků, kdy si každý říkal něco jiného. Nejhorší byl ministr zdravotnictví.

Protože se situace podobně jako kdysi ve Velké Británii bude dramaticky zhoršovat den za dnem a zcela nepochybně se při maximálním omezení sociálního kontaktu zploští nejdříve někdy za tři měsíce, je třeba se na to připravit.

Nechápu Andreje Babiše, že tak selhal a šel opozici, když jej sice nepříčetně, ale zároveň neúčinně kritizovala za přijatá opatření. Vždyť v té době ANO kulminovalo a dobře si vedla i ČSSD.

Svou podporou otevírání hranic a podporou cestovatelského šílenství, si vláda oproti jaru zavařila. A nic naplat. Nikdo ze Babiše nesejme jeho hloupý příklad s cestou na Krétu a cestováním po Chorvatsku jeho ženy. Nechápu, že například omezení otevření barů je jen do 12 hodin. Bary klidně mohou být úplně zavřené.

Opozice je samozřejmě poslední, která jej může nyní kritizovat. Ta ho hystericky vedla k nedůvodnému rozvolňování, které v podobném měřítku jinde neproběhlo.

Andrej Babiš by se měl poučit v tom, že když vyhoví opozici, je to vždycky špatně.

Sám už věci nespraví. Nechce-li, aby se zde za chvíli pomyslně se válely mrtvoly po stovkách či dokonce tisících, ať okamžitě povolá znovu Prymulu coby hlavního určovatele dalšího postupu a případně Hamáčka, coby zabezpečovatele technicko organizačního zajištění. A sám ohledně koronaviru ať proboha mlčí.

Mimochodem, čeká nás mimořádně těžké období. A do toho přijdou i problémy ekonomiky. Díky zelenému údělu kleká vedle v Německu jejich automobilový průmysl a klekne nepochybně toho mnohem více. A to jsou spotřebitelé u našich sousedů neskonale bohatší.

I pro nás to znamená myslet a soustředit se, aby naše ztráty byly co nejmenší a hlavně neexperimentovat.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Nelze však odhlédnout od skutečností, že podnikat nelze v žádném případě ani v politice, natož ve zdravotnictví. Tam kde jde o lidskou čest, nemůže jít o kšeft. Tedy jestli Babiš, či Primula popřípadě jiný Bambula, se jeví být jako nedůležité. Kam to do dotáhli podnikavci všeho druhu po třicet let budování mafiánského kapitalismu v oblasti kdysi reálného socialismu, jsme sledovali v přímém přenosu. Egoismus, individualismus a sobectví,těchto obchodníků se vším nás přivedli na okraj samotné zkázy našeho národa. Tak jako dodávají Palmex ku prání prádla, dodávají nám roušky i ty nano a všelijaké desinfekce, zejména, nejrůznější charakteru, zejména však k desinfekci dlaní, popřípadě nyní módní nejrůznější testovací soupravy na coronavir a samozřejmě budou následovat vakcíny, na nich se rovněž nechají vydélat miliardy doláčů či EUR: Národy světa se dále slepě klaní těmto obchodníkům se zdravím a smrtí. Tvoje rouška ochrání mě a moje rouška ochrání tebe, přece představuje toliko pouhopouhé marketingové heslo k zajištění lepšího prodeje roušek a jiných obchodních ,,nesmyslů", podobně jako u pracích prostředků k dosažení kříšťálově bílé čistoty osobního prádla. Blíží se čas kdy bude nynějšímu proticoronavirovému nejen psychologickému teroru vyhlásit občanskou neposlušnost. V první fázi bude nutno přestat dobrovolně povinně přispívat penězi na hlavní nástroj tohoto teroru Českou televizi, dále pak přestat kupovat zboží propagované reklamou komerčních televizí, kde tyto poplatky platímě skrytě ve vyšších cenách zboží, do nichž si tito kšeftaři a spekulanti, pochopitelně zakalkulují i náklady na reklamu. Podobně bychom mohli jmenovat čím dál lichvářštější bankeře, ty nosaté i ty nenosaté, kteří nás dále, samozřejmě zcela beztrestně, čím dál více okrádají kde jen mohou, v nedílné spolupráci s se soudcovsko exekuční mafií. Kolik asi museli dát tito lichváři na úplatcích tzv. vrcholným politikům, aby tito dále zasdlužovali jímí řízené státy ? Nyní jde o ubránění se existence lidstva jako takévého před smečkou těchto nenechavců. Tnento občanský odpor bude vyžadovat statečnost, prože tito odpůrci budou představovat niovodobé čarodejnice, na nichž budou pořádány hony. Novodobá kladiva na čarodejnice, by se dela dohledatzajisté již i ve Sbírce zákonů  a jiných vrchnostenskýchh nařízení jakoby demokratické ČR. Za rok pak bychom měli vzpomínat výročí pádu budov WTO, doposud není objasněno kdo za něj vlastně může. Podobně jako nebude objektivně objasněno, kdo vlasně jmenovitě může za nynější protikoronavirové šílenství. Nynější čím dál chamrtivější finančně oligarchické elity světy, velmi dbře umějí od sebe odklánět pozornost, tu k přírodnímu kůrovci, tu k laboratorně vyvinutému COVIDU 19.

Jiří Volný st.

Ze tří mrtvých denně, kteří měli většinou několik dalších závažných nemocí a byli ve vysokém věku, se nikdo nezblázní. Za první půlrok zemřelo o 700lidí méně než loni a předpokládám, že trend do konce roku vydrží. Je to jako jízda autem, když můžeme, tak šlapeme na plyn, v případě nebezpečí šlápneme na brzdu. Máme příklad zvládnuté nákazy v Moravskoslezském kraji, dnes ve statistice, nakažený versus uzdravený, jsou okresy kraje na čelných místech a nakažených ubývá. Vzpomínám si, že 30.dubna jsem čarodejnice upozorňoval, že mohou létat pouze do Sofie a Minsku a dnes se létá do Paříže, Frankfurtu, Istanbulu a odtud do celého světa. Pět Angličanů se přijelo do Prahy opíjet a jeden z nich měl covid, nakazil ostatní a pravděpodobně i naše lidi. Mezi nakaženými v Praze je nemálo zahraničních dělníků a studentů.

A co se týče ekonomiky, tak jedničkou v přispívání do státního rozpočtu je automobilka Škoda a ta nestíhá, na nový automobil se čeká několik měsíců a šlape na více než sto procent. Maloobchod měl za uplynulé období větší obrat než v loňském roce. Žádný konec světa na obzoru nevidím a je úplně jedno, zda nám roušky nařídí profesor Prymula nebo někdo jiný.{#emotions_dlg.sealed}