Nedělejte z nás pitomce, Frau Merkel

vyvadil jiří nový
3.9.2020 15:52
Kdykoliv Západ ve vztahu k Rusku chce vyvolat napětí a tu zastřít jeho mediální úspěch, vystartuje s obvyklým obviněním, že Putin zase někoho otrávil.

Otrava bývalého plukovníka Skripala a jeho dcery Novičokem tři dny před triumfálním volebním vítězstvím Vladimíra Putina v březnu 2018, se stal pro kabinet Theresy May, která se tehdy snažila upevnit své postavení vůči EU a i vůči svým poslancům, individuální snahou pro důkaz stále stejného významu Velké Británie, a proč by ji EU měla vyhovět. Zároveň šlo o etapu, kdy Vladimír Putin zásadně změnil poměr sil v Sýrii a prezident Bašár Asad, který podle plánu Západu měl být odejit, stabilizoval svou situaci. Putin triumfoval. A to si ten, kdož měl být poražen na Ukrajině, nesměl dovolit.

A tak musel být otráven bývalý ruský zpravodajec Skripal, aby se odvedla pozornost od pozitivního triumfu Putina, tak aby mohl být označen za mezinárodního zločince. Bylo to komické. Skripal si přece si odpykal trest za svou vlastizrádnou činnost v Rusku a potom byl vyměněn. Pro Rusko byl již zcela nepoužitelný, šanci na pracovní uplatnění samozřejmě neměl a fakt, že stráví zbytek svého života v Británii bylo ideálním řešením.

Představa, že tento v podstatě naprosto bezvýznamný člověk by měl být předmětem pomsty Putina tři dny před předpokládaným volebním triumfem, jak to tvrdil tehdejší ministr zahraničních věcí a dnešní britský premiér byla směšná.

Skripal ovšem zdá se už neměl moc pracovních šancí ani v Británii, a tak jeden den za ním přijela jeho dcera, ihned na plnou moc vybrala celé konto po svém zemřelém bratrovi a následně slavnostně za rozhořčení celého západního světa byli otráveni… Mimochodem dceři, ač mohla přečíst připravené prohlášení pro tisk, zjevně přeložené do špatné ruštiny z angličtiny, nikdy nedovolili uspořádat tiskovou konferenci a nikdy nedovolili ani hovořit s ruskými diplomaty.

Nepochybně se britské vládě podařilo západní svět mobilizovat a s výjimkou racionálního Rakouska všichni masivně na protest odvolávali ruské diplomaty. Náš Babiš snaživě odvolal rovnou tři.

Jenže svět pokračuje dál a i když podle některých komentářů měl Putin dramaticky prohrát referendum o ústavní změně, výsledek byl opět v podstatě skvělý. A Putin znovu zabodoval.

Nu což, to by ještě šlo…

Přišly volby běloruského prezidenta, na jejíž kontrole se odmítla účastnit OBSE. Dnes je jasné, že zřejmě šlo o předem připravenou past.

Lukašenko zvítězil se ziskem 80 % hlasů a nastala mela…

Ne, že by trochu nevyváděla policie. Vyváděla asi tak jako ve Francii proti Žlutým vestám či v Katalánsku proti katalánským patriotům.

Ovšem pobaltské země, Polsko a bohužel také Andrej Babiš vyvolali nátlak a Evropská rada se usnesla, že výsledky voleb neuznává.

A tam někde se odvíjí pokračování frustrace Angely Merkelové z poslední doby její politické kariéry.

První rána nastala ihned po volbách do europarlamentu, kdy jí podrazil její spojenec francouzský prezident Emanuel Macron a nepřipustil volbu jejího stranického nominanta a předsedy lidovecké frakce Maxe Webera za předsedu. To byla dost velká potupa a lidovečtí straníci to Merkelové vyčítali.

Ale budiž.

Daleko horší ponížení pro ni, která byla zvyklá po deset let na to, že co řekne v EU a často dokonce jménem Západu, platí, bylo jednání Evropské rady o víceletém rozpočtu a plánu obnovy, kdy hlavní slovo si urval nizozemský předseda vlády Mark Rutte, který ve spolupráci s rakouským kancléřem Sebastiánem Kurzem a tzv. skupinou šetřivých zcela měnil parametry dohod značně odlišně. Angela Merkelová se ocitla v pro sebe neznámém postavení pátého kola u vozu. Tu uraženě odcházela do hotelu, tu se hrozila s Macronem odjezdem, tu třískala dveřmi.

A do toho přišly již zmíněné volby, které skončily trochu zřejmě i pro Merkelovou i Macrona nechtěným usnesením Evropské rady o tom, že EU Lukašenka neuznává.

Pro spravedlnost dodávám, že například předseda Evropské rady chtěl oddálit jednání o této otázce na konec září 2020, až se věci ujasní. Buďme upřímní, už teď je velmi pravděpodobné, že Lukašenko dobrovolně neodstoupí a mohlo to být rozumnější, spěchem se Evropská unie dostala do neřešitelné pasti.

A potom přišla další psychologická rána pro po Obamovi hlavní tvář Západu Angelu Merkelovou. Měla o sobě zafixováno, jak byla významná a důležitá ohledně evropských záležitostí a upřímně řečeno ještě před rokem tak tomu bylo, když suverénně tak trochu ultimativně spoluřídila s Macronem tzv. normandský formát o Ukrajině. Jenomže najednou jakoby nic neznamenala. Ten Lukašenko, prodloužená ruka Putina, ke kterému má sama ambivalentní vztahy, odmítal brát její telefony a i Putin prakticky nevyvíjel žádnou vstřícnost k jednání.

A tak do toho přišel Navalný, politicky bezvýznamný miláček Západu, který poté, co zkolaboval, byl takřka nuceně odvezen do německé nemocnice, když letadlo připravené na jeho odvoz s předem připravenou úvahou, že byl otráven, provokativně odmítalo odletět.

Bylo jen otázkou času, kdy s tím Merkelová vyrukuje a udělala to bombasticky a drtivě volala jménem celé EU a celého NATO Putina k odpovědnosti. Je to jasné. Západ Lukašenka neodstraní, jak se to povedlo s Janukovyčem. Bude to blamáž a ta blamáž může být překryta frontálním útokem proti Rusku.

Už teď je tedy v podstatě jasné, že se Merkelová pokusí vyvolat konflikt á la Ukrajina, zapojit proti Rusku co nejvíce oveček z EU a NATO. Její tvrzení možná oblbne Západ a část Němců, ale určitě nezblbne ty Němce, kteří se zřejmě opět o víkendu chystají proti ní protestovat v Berlíně. A rozhodně to nejsou jenom tzv. pravicoví extremisté…

A rozhodně také nepřesvědčí většinu Čechů. Máme totiž své zkušenosti o údajné přípravě otravy českých opozičních politiků, se kterou přišel novinář Respektu Ondřej Kundra a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a které podpořil samozřejmě i generální tajemník NATO.

Nedělejte z nás pitomce, Frau Merkel.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Stačí maličkost - porovnat ty dvě otravy. Skripal - pěna u úst, Navalnyj - nic, prostě se mu udělalo zle a složil se na záchodě.

Přitom podle definice nervově paralytických látek (jak nás učili u chemického vojska) má docházet k záškubům svalstva (ruce, nohy, obličej, nedá se mluvit...), což se u těch dvou neprojevilo. Navíc u nervově paralytických látek platí: smrt nastává velmi rychle. Kdo si nepíchne protijed do minuty, už to nestihne, komu kolega voják nepíchne do dvou minut, už ani nemusí. Prostě to nervově paralytické látky nebyly, stejně jako u Bílých přileb v Sýrii.

Jiří Volný st.

O tom, jak se zdařilo hraní běloruskou kartou A.Babišovi, tak o tom se přesvědčíme už zhruba za měsíc. A.Babiš může maximálně ztratit pár procent v krajských volbách, ale jeho litevští a lotyští kolegové by neměli, vzhledem k silné ruské a smíšené menšině, příliš tlačit na pilu. V souvislosti se současnou koronavirovou krizí mohou utrpět v příštích volbách citelnou porážku!{#emotions_dlg.sealed}

Dona

Napriek tomu, že pravda je očividná, politici pokračujú vo svojej politike spokojne ďalej. Nenechajú sa vyrušiť nikým a ničím. Človeka to núti pýtať sa , ako je to možné , že nikto nezastaví túto karavánu klamstiev, podvodov, poloprávd a falše. Odpovedí mám pre seba  niekoľko :

1/  Plní sa plán obsadenia ruskej zeme za každú cenu a všetkými prostriedkami

2/  99%  mienkotvorných médií majú v rukách plánovači " Drang nach Osten ". Sú to práve médiá, ktoré fixujú negatívne pocity voči Rusku s jednoduchým cieľom - podporiť plánovačov. Ale nielen v otázke RF. Rovnako v každom konflikte a majdane médiá sú na strane Západu.

3/   Túžba po ruskej zemi trvá aspoň 100 rokov. Za tento dlhý čas plánovači neoddychovali ani jeden deň a systematicky pracovali na mienke ľudí vo svoj prospech, vychovávali generácie politikov, sudcov, advokátov, novinárov + obyvateľstvo k neomylnosti Západu, vštepovali im nadradenosť a slepú dôveru vo všetko, čo robí Západ.

Len extrémne silné osobnosti odolali, či nepodľahli tejto dlhodobej agresívnej propagande.

Všetky udalosti posledných 30 rokov nasvedčujú, že sa nemusia obávať odporu, odhalenia - ba dokonca už nemusia ani svoje plány skrývať. Takmer všetci ťahajú za jeden povraz so súhlasom majority obyvateľstva.

Minorita a alternatíva je bezmocná. Preto nemá kto túto karavánu zastaviť. Dôkazom sú výsledky volieb do parlamentov  - v Česku, na Slovensku, .......

Bolo by fajn, keby sme samy seba neklamali a nepodliehali klamlivým predstavám o tom, že " väčšina "  myslí tak ako my na alternatíve. Treba sa pozrieť do parlamentu, na myslenie a konanie vlád, prezidentov... a  rýchlo vytriezvieme .