Nenapravitelný Holec

Jiri-Paroubek-1403-02
4.7.2018 12:42
Když jsem si před rokem touto dobou přečetl komentář z pera politického „experta“ Českého rozhlasu Hofmana inspirovaného vlivovou agenturou Bison&Rose o tom, že bych neměl usilovat o to, stát se členem ČSSD, neboť pak tato strana nebude schopna získat ve volbách do sněmovny 20% hlasů, považoval jsem to jen za běžnou pitomost, o které všichni víme, jak dopadla. ČSSD v říjnových volbách loni získala něco přes 7% hlasů voličů.

Podobným komikem v barvách rozhlasu (Český rozhlas Plus) je zakomplexovaný pisálek Holec. Ve svém podivném článku mě srovnává s Pochem. Opravdu milá společnost. Když jsem končil v červnu 2010 jako předseda ČSSD, strana získala ve volbách do sněmovny přes 22% hlasů. A na podzim roku 2010 jsem skončil i jako předseda obvodního výboru ČSSD v Praze 5. A ČSSD v tomto obvodě získala - po 8 letech mé soustředěné práce - téměř 19% hlasů. To je na Prahu opravdu hodně.

Dnes má ČSSD v Praze, řízené ze zákulisí Pochem, 4,3% podpory občanů. Tolik tedy statistika, která nelže. Nebudu už unavovat s jinými čísly statistiky, která by připomínala volební výsledek ČSSD do sněmovny z roku 2006, kdy tato strana dosáhla téměř na třetinu hlasů. I když třináct měsíců předtím byla v průzkumech na 10%. A už vůbec nechci paměť „redaktora“ Holce namáhat připomínkou velkého volebního vítězství ČSSD z podzimu 2008, kdy tato strana získala v krajských volbách téměř 36% hlasů, hejtmanství ve třinácti krajích a dvacet tři senátorských míst ze sedmadvaceti. Ostatně vůbec špatný nebyl ani volební výsledek v evropských volbách z roku 2009, kdy na mě mladíci vyhecováni langrovskými novináři typu Holce, tu a tam hodili nějaké vajíčko.

Jiné argumenty proti mně neměli, ale strana v evropských volbách v roce 2009 získala sedm mandátů a k nim také místopředsedu evropského parlamentu. Jen tak mimochodem v roce 2004 při volbách získala ČSSD jen dva poslance a ve volbách v roce 2014, s aktivní účastí Pocheho, čtyři poslance. Tolik tedy statistika a mé srovnání s Pochem.

Možná že by pan Holec místo dojmů měl občas kouknout do statistiky. Nicméně zdrcující většina českých médií, když píše o mé kandidatuře do senátu v Ostravě, která vznikla z iniciativy ostravské ČSSD, tak píše korektně a objektivně. Jmenovaný redaktor rozhlasu je jaksi výjimkou, která jen potvrzuje pravidlo.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Vážený pane Pokorný, na téma Pražák versus ostravský senátní obvod jsme už vedli s Jiřím Paroubkem polemiku. Já jsem chtěl tehdy jenom upozornit, že mu to budou protikandidáti jízlivě předhazovat. J.Paroubek argumentoval tím, že v Ostravě svého času uspěli Václav Klaus i Miloš Zeman. K vlastnímu článku bych rád podotkl, že i negativní kritika je určitou propagací kandidáta a je stokrát lepší než nezájem ze strany médií. Předpokládám, že naši lidé jsou ke všemu velmi kritičtí, ostatně si toho všimli i cizinci, kteří nás nazývají but-men, protože na vše máme své ale a svůj postoj ke kandidátovi si utvoříme sami.

capin

No, pane Paroubku, na nějakého redaktora Holce bych se vykašlal. Ale Vy jako Pražák a kandidujete na Ostravsku? Do Senátu....no dobře, je to taková jako trafika. Dobře , socdemáci Vás moc nechtějí. Tedy funkcionáři ve vedení a výborech. Možná je škoda, že jste mimo výkonnou funkci. Tak hodně zdaru.