Nešťastné dny britských zpravodajců

skripalovi
15.9.2018 09:50
V březnu probleskla z Britských ostrovů vlastně do všech mainstreamových médií v západním světě informace, že v Salisbury byl otráven někdejší double agent britské a ruské (sovětské) zpravodajské služby. Ten byl svého času vydán Rusy do Británie, kde pak v klidu žil. A jeho dcera, což je velmi zajímavé, žila i nadále v Rusku. Rusko a velmi konkrétně mocenské okolí prezidenta Putina bylo Brity obviňováno z pokusu otrávit bývalého agenta Skripala a jeho dceru nervovým jedem, tzv. novičokem.

Na západní veřejné mínění měl hluboce zapůsobit tento údajný smrtelný útok ruské zpravodajské služby. Toto vyjádření Britů bylo přitom podáno bez jakýchkoli důkazů a bylo přijímáno západními médii, která si ještě v nedávné minulosti zakládala na kritickém způsobu uvažování, jako axiom, o němž se nepochybuje. Jen jaksi unikalo, proč by Rusové provedli takovou akci vůči svému bývalému agentovi, který pracoval pro Brity. Takový agent je po letech, kdy se nepohybuje ve zpravodajském prostředí, totiž prakticky bezcenný. A zorganizovat takovou akci, která ve svých důsledcích musela nutně znamenat pro Rusko nepříjemné sankce, nedává žádný smysl. Leda, že by Rusové sami chtěli být masochisty. Nyní britští zpravodajci i političtí představitelé Velké Británie přišli s informací, kdo prý tuto zpackanou akci vůči Skripalovým v Salisbury provedl. A na veřejnost se dostala dvě jména mužů, Rusů, kteří v Salisbury v březnu tohoto roku opravdu na skok byli. Podle ruské vlády se ale jedná o soukromé civilní osoby. Podle Britů se jedná o ruské agenty. Vlastně zabijáky… No, nejsem žádný velký detektiv, ale zdá se mi, že Rusové, pokud by chtěli za každou cenu spáchat takový hnusný zločin, by si najali nějakého britského zabijáka a neriskovali by možnost svého prozrazení. S tím britským zabijákem by jednali přes tři či čtyři prostředníky v řadě tak, aby odstranili jakákoliv vodítka vedoucí k odhalení skutečného původce.

Prostě, celá věc s údajnou jasnou rolí ruských zpravodajských služeb při otrávení Skripalových vůbec jasná není. A dožadovat se ještě na základě takových vágních „důkazů“ dalších sankcí vůči ruskému státu je prostě nerozum.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Protiargument zní, že Putin chtěl být odhalen, protože je tak mohl ten atentát být vnímán jako varování všem dalším přeběhlíkům.

A i vámi uváděný řetězec byl k ničemu, protože ruské pozadí by bylo vždy zřetelné (motiv).