Neúspěšný Šmuclerův pokus o protirouškovou vzpouru

korona rouška
7.5.2020 16:32
"Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera se ve středu shodl Ústřední krizový štáb, že s koncem nouzového stavu nebudou muset lidé nosit roušky. Předseda štábu Jan Hamáček (ČSSD) to ale vzápětí popřel. Štáb podle něho nepřijal žádné rozhodnutí."

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/smucler-krizovy-stab-se-shodl-na-zruseni-povinnosti-nosit-rousku-hamacek-to-poprel-40323133

"Roušky budou muset lidé nosit i po konci nouzového stavu. Ve středu to oznámil ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). K uvolnění by mohlo dojít podle něho v polovině června, i přesto ale budou muset lidé nosit roušky na místech, kde se koncentruje velké množství lidí."

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vojtech-rousky-budou-i-po-skonceni-nouzoveho-stavu-40323190

Ze strany Šmuclera se jedná o zneužití své pozice v krizovém štábu pro šíření velmi nebezpečné dezinformace. Jak vyplývá z následujícího (Další potvrzení Flegrova efektu), lze očekávat, že logika vývoje epidemie ve světě povede k velmi diferencované situaci v jednotlivých zemích, a to i z hlediska typu mutací COVID-19, které se v různých zemích "usídlí" různě. Šmucler a spol. by nás svými doporučeními chtěli zavést mezi země, které si zadělají na problémy na hodně dlouhou dobu.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-vyvadil

Šmucler je klasický typ podporovatele TOP 09: rozbíjet, hysterčit,napadat účelově vládu tam, kde funguje.