Novodobý zbohatlík Mirda Soukup jde do politiky

soukup tv barrandov
4.6.2018 10:05
Přes víkend jsem od svých několika přátel slyšel, že ve zmateném pořadu TV Barrandov sám její ředitel a majitel v jedné osobě věnoval čtyřicet minut drahocenného prime timu své televize v pátek večer, mé osobě.

Nechápu, proč mě věnuje tolik času, když po celou dobu zároveň říká, že jsem zcela bezvýznamnou a odbytou osobou. Soukupův pořad má přitom jedinou ambicí: oslavovat velkého šéfa nejmrňavější české televize. Nechci se proto vyjadřovat k bulvárním lžím, fantaziím a hloupostem, na kterých byl jeho trapný páteční pořad, ostatně jako vždy, založen.

Přeji si příště jen jediné, jak to kdysi říkal Frank Sinatra: „Pište si o mně, dobře nebo špatně, ale nikdy nezkomolte moje jméno.“ Tak tedy příště, Mirdo, víš, co máš dělat. Nekomol moje jméno.

Mirdo, jsi boxer. (Doufám, že už bývalý). Chápu, že četné údery do hlavy v průběhu závodní činnosti mají u boxerů jisté následky. Nejde jen o inteligenci a schopnost soustředění, to vše může u boxerů vyústit až v Alzheimera. Doporučuji ti proto, Mirdo, abys jako prevenci proti této zákeřné chorobě (ale i proti jiným nemocem) zkusil právě tebou tolik vysmívané, čínské cvičení čchi – kung. Uvolní tě, zbaví tenzí. Staneš se celkově lepším člověkem. Ale aby někdo bral tvou televizi vážně, k tomu nebude stačit ani toto cvičení.

Přátelé mi říkají, že Soukupova blábolení při jeho pořadech mají jen jeden účel. V Mirdově, těžkými údery naklepaném mozku, se totiž zrodila úžasná myšlenka. Další novodobý zbohatlík – tedy Mirda Soukup – chce jít do politiky... Tentokrát máme co dělat s dalším průzračně čistým mužem, toužícím stát se budoucím prezidentem. Bůh nás opatruj.

A také před politickými pořady, zapadajícími do dlouhodobé Soukupovy prezidentské kampaně. „Všetci tuná kradnú.“ a ty jsi jediný čistý, Mirdo, viď. Jako slovo boží. Tedy kromě A. Babiše, pardon.

Jiří Paroubek

 

 

Ilustrašní foto - J. Soukup, screenshot TV Barrandov

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Vážený pane Paroubku, děkuji Vám za Vaše vysvětlení. Pochopitelně nevěřím všemu, co J.Soukup uvede, tedy rozhodně ne na sto procent. S tím ekonomickým náměstkem to byla pravděpodobně moje chyba a špatně jsem si funkci zapamatoval. Pro zajímavost, J.Soukup svoji případnou politickou angažovanost ve včerejším pořadu popřel.

jiri-paroubek

Vážený pane Volný, neberte J. Soukupa tak vážně. Pan Soukup útočí teď na každého, kdo jen z dálky připomíná budoucího kandidáta na prezidenta. Měl by se spíše  věnovat zejména finančním problémům své skupiny, které jsou podle mých informací dosti významné. Ale třeba jsou to jen pomluvy. Během svého čtyřicetiminutového blábolení v TV Barrandov Mirda Soukup o mně navykládal takové žvásty, že vůbec nemá smysl na ně reagovat. Nejhůř se bráníte lžím. Ale vy sám zmiňujete skleník za 200 mil. Kč. Tak především:

1)   Ten skleník stojí. Jmenuje se sice Fata Morgana,ale byl postaven. Je to naprosto raritní stavba, a to v celé střední Evropě a doporučuji Vám, abyste se šel do něj podívat. Já už jsem tam za dobu, co je otevřený, byl nejméně desetkrát. Peníze tedy nebyly ukradeny.

2)   V rámci pražské  městské rady, tak jako ve vládě, existuje resortní odpovědnost. Já jsem nebyl ekonomický náměstek primátora v letech 1998 – 2004, jak lživě Soukup uvedl, ale finanční náměstek primátora.  Koneckonců, ani u pana Soukupa ve firmě jeho finanční ředitel neodpovídá za to, když jeho obchodní ředitel špatně zainvestuje anebo dokonce něco ukradne.

3)   Odpovědnost za to, že investiční náklady skleníku Fata Morgana, překročily mnohonásobně původně rozpočtovanou výši, nesl jednoznačně tehdejší ředitel Botanické zahrady. Ten byl také odvolán ze své funkce. A politickou odpovědnost nesl příslušný člen rady hl. m. Prahy, do jehož resortu Botanická zahrada tehdy spadala. Pokud se například ve vládě na ministerstvu zdravotnictví „povede“ u nějaké investiční akce několikanásobně překročit rozpočet, neodpovídá za to ministr financí, ale rezortně příslušný člen vlády. Takovéto drobnosti by si Mirda měl nastudovat, nežli bude na toho prezidenta kandidovat. 

4)   Vracet se k věcem, které byly za mého působení na pražské radnici v letech 1998 – 2004, tedy téměř před 20 lety, je buďto hloupost anebo pokus o bohapustou manipulaci s fakty. Upřímně, pokud by na pražské radnici bylo něco závadného v uvedených letech, myslím, že bych v letech 2005 – 2006, tedy v době svého premiérství nedělal nic jiného, než odpovídal na otázky související s těmito, J. Soukupem z prstu vycucanými, kauzami. Jen se lehce zmíním, ještě o jedné věci, která představuje nejhnusnější lež ze všech, které Soukupovy vypadly z úst. A to je První městská banka. Převzal jsem, jako předseda dozorčí rady PMB, a. s., za banku odpovědnost v lednu 1999 po své volbě náměstkem primátora. Banka měla skutečně v té době více než 2 mld. toxických aktiv. Od mého nástupu do čela banky, respektive do čela dozorčí rady, nebyl bankou poskytnut jediný chybný úvěr a o dva roky později byla banka po svém vyčistění od chybných aktiv, za rozumnou cenu prodána skupině PPF. A existuje pod jiným názvem dosud. Byly tedy sníženy škody, které bance vznikly,  v letech před mým nástupem. PMB, a. s. je jediná malá česká banka, která, ačkoliv byla oběma nohama v nucené správě ČNB, byla zachráněna, vyčištěna a existuje dodnes. Všechny ostatní malé české banky padly (bylo jich asi 15). A tak bych mohl ve výčtu lží páně Soukupa pokračovat, pokud by to vůbec někoho zajímalo.

Jiří Paroubek

Jiří Volný st.

Předpokládal jsem, že pan Soukup má na mužce především Českou televizi za její nehospodárnost a začerněné smlouvy. Druhým velkým tématem byli miliardáři, kteří zbohatli na kšeftech se státem. Třetím byl Radek Březina a jeho lihový životopis. Přechod k Jiřímu Paroubkovi byl dost překvapivý a těžko pochopitelný. Část pořadu jsem viděl a kritizován byl skleník Fata morgána, údajně  za dvěstě miliónů Kč a nesprávně načasovaný nákup cizí měny. Z obojího byl viněn Jiří Paroubek, který byl tehdy ekonomickám náměstkem primátora. Neférové a trapné bylo doporučované cvičení, tedy ukazování prázdné dlaně v narážce na kauzu Altner a cvičení s ukazováním na možné viníky případného neúspěchu J.Paroubka v říjnových senátních volbách. J.Soukup předpověděl J.Paroubkovi páté nebo šesté místo v podzimním ostravském klání.

Ani reakci Jiřího Paroubka nepovažuji za šťastnou. J.Soukup často zmiňuje svou sportovní minulost a zkušenost z boxu a atletiky. Jeho pořady mají většinou hlavu a patu, z mého pohledu bych mu doporučil dřívější začátek, aby se část pořadu nekryla s trochu serióznějšími a pestřejšími Událostmi a komentáři. Občas by si mohl pozvat do svého pořadu někoho, kdo má s daným tématem nějakou zkušenost. Osobně si myslím, že si J.Paroubek mohl odpustit narážku na boxerskou hlavu, navíc to bylo netaktické směrem k voličům, kteří mají box rádi.