O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?

konvoj aleppo
25.9.2016 09:41
Pořadí těch akcí je známo. Nejdřív těžce sjednaná dohoda o příměří v Sýrii, vzápětí porušená těžkým americkým zbombradováním pozic Asadovy syrské armády. Amerika se za útok sice omluvila, ale asi tak, jak jako kdyby řekla: „Neměli jste tam co dělat“, jak poznamenal jeden z komentátorů..

Tím příměří pochopitelně skončilo a Amerika byla v tu chvíli v očích jisté části světové veřejnosti tak trochu na pranýři. Ale jak z dalšího jejího kroku vyplyne, nebyla ochotna ani toto „trochu“ dlouho snášet. A tak se odehrálo následující: ve večerních hodinách 19. září zbombardoval kdosi konvoj OSN, přivážející Syřanům humanitární pomoc. No a jelikož šlo o pomoc směřující do oblasti východního Aleppa, ovládaného protivládními vzbouřenci, bylo rusofobům celého světa okamžitě vše jasné : tenhle barbarský útok nemohl provést nikdo jiný než Asad nebo Rusové.

Jaká to vynikající příležitost i pro zpravodajskou redakci ČT! Do jejího studia byl okamžitě coby odborník povolán generál v.v. Šedivý, a po úvodním uvedení doprovodných okolností případu mu byla – s téměř slavnostní pompou - položena tato otázka: kdo ten útok na konvoj provedl?

Generál na okamžik zaváhal a pak jakoby s tíhou, že je od něj vyžadován tak rezolutní soud, vydechl to, co se od něj čekalo: „Rusové nebo syrská armáda“.

Hotovo! Nová a další protiruská a protiasadovská kampaň ČT mohla začít a také začala. Ale řinčela překvapivě krátkou dobu, snad den nebo den a půl – a pak náhle ztichla. Tak překvapivě useknuta, že to nemohla být náhoda. Proč tak zčista jasna klid? říkal jsem si. Když takhle masitou kost pes jednou rafne, tak s ní přece chvíli běhá po ulici, ne? A ne aby ji hned odhodil.

Odpověď na tuto otázku přineslo až toto oznámení ruské vlády: „Do oblasti, kde se incident udál, vstoupil ve večerních hodinách 19. září - a to několik minut před útokem na konvoj OSN - bezpilotní americký letoun Predator, patřící do sil koalice, vedené USA, a schopný provádět útoky na pozemní cíle. Zaútočil na konvoj z výšky 1600 metrů.“

Takže tajemné ticho vyřešeno. Když ovšem fér hra by si vyžadovala, aby ČT po prvotním obvinění Ruska a Asada kápla teď navíc i božskou. Což ovšem ČT neudělala a neudělá. Možná z obavy, aby nás z takového jejího kousku neklepla pepka.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Bylo to jasné hned od okamžiku, kdy ukázali ty VYHOŘELÉ KAMIONY. Kovové konstrukce (které drží plachtu) nebyly narušeny. Takže žádné bombardování - prostě zapálení.  Nikdo nerozebírá, proč ten konflikt vznikl, byť je nad slunce jasné, že to mělo dvě hlavní příčiny: mocenský postoj Saúdské Arábie a existence jediné základny, kterou má Rusko v dané oblasti. To se nelíbilo Amíkům, tak oba kámoši začali platit žoldáky a dodávat jim zbraně. Mám na videu dokumentární film o Sýrii z roku 2004. Krásná, spořádaná země. 

Mne fascinuje, jak Česká televize (podkoní USA) neustále ohlupuje svoje posluchače. Priorizací Clintonové a současnou dehonestací Trumpa - to jen jako příklad. 

Zajímavé je, že nikoho dosud nenapadlo, aby udělal výčet, kolik toho slavný nositel Nobelovy ceny za mír (!!!!), pan Obama splnil ze svých předvolebních řečí. Je to méně než 15 procent. USA jsou před těžkou ekonomickou krizí, to je naprosto jasné. Zadlužovat se nelze nekonečně. Amerika potřebuje podnikatele a ne těžce nemocnou válečnici. 

 

antoninsebek

Jestliže jsem mluvil o těžce nemocné Clintonové, tak vycházím například ze dvou videí - mimo ono "nastupování do automobilu". Na jednom videu je její záchvat - prudké třesy hlavou. Hilary na to reagovala tak, jak jí bylo raděno lékaři: aby se to zakrylo, tak vzápětí začala třást svojí hlavou - jako by to byla legrace. 

Druhé video: Její "kašel" neměl nic společného se zápalem plic. Ten za 2 dny nepřekonáte.  Byl to další způsob, jak zamaskovat záchvat. Ten kašel byl hraný, hodně nucený, přehnaný. Nepochybně paní Clintonové slíbili, že ji budou léčit. Jenomže teď má těsně před volbami a tím by ztratila už všechny šance. Zkusejí jí tu její roztroušenou sklerozu potlačit nejen léky, jako je tomu dodnes. Roztroušená skleroza má hodně moc forem. Ale i ta lehčí forma (přál bych paní Hilary, aby to byla lehčí forma) vylučuje, aby se z ní stala prezidentka.