Obluda přistála v Antibes…

obrazek
21.9.2015 12:41
…Bonaparte je v Lyonu, císař je na Elysejských polích. Takto by se dal nazvat vývoj názorů pařížského tisku na císaře Napoleona během několika dnů od jeho vylodění s malým kontingentem věrných vojáků přes cestu jižní Francií až do Paříže… Podobně se nyní mění názory na syrskou politiku Západu v českých médiích.

 

Při pátečním vysílání ČT jsem zcela užasl. Z obrazovky jsem se dozvěděl objektivní zjištění, že Islámský stát poté, co obsadil jakousi vojenskou základnu ve stření Sýrii, zavraždil 50 syrských vojáků.

 

Myslím, že je dobře, že ČT začala okamžitě reflektovat změny v americké politice vůči Sýrii. V českém denním tisku se v průběhu víkendu a pondělka začaly objevovat zcela revoluční názory na řešení syrské otázky, které by ještě před čtrnácti dny vůbec nemohly zaznít a které dlouhodoběji zaznívají pouze na severu Vaše věc.

 

Shrňme je. Američané udělali celou řadu tragických chyb ve své syrské politice, vsadili na neexistující demokratickou opozici, což ve svých důsledcích znamenalo de facto vojenskou a materiální podporu islamistů. A vlastně jedinou pozemní silou schopnou se v oblasti měřit s Islámským státem (pokud do hodnocení nechceme zahrnout izraelskou armádu) je armáda syrského prezidenta Asada.  Opravdu zajímavé konstatování fakt po 4,5 letech úplně zbytečné občanské války, která vyplynula jaksi z potřeby vyvolat a rozvíjet tzv. arabské jaro…

 

Autoři článků již konečně připouštějí, že existuje přímá souvislost mezi takto chybou politikou Západu, tedy hlavně USA, Francie, Velké Británie, v Sýrii a ohromnou vlnou uprchlíků z této země. Články také najednou konstatují, že Asadův režim je jedinou ochranou a záchranou náboženských a dalších minorit v Sýrii a implicitně z toho vyplývá, že zhroucení tohoto, v zásadě se již připouští, že vlastně užitečného režimu, bude znamenat další obří migrační vlnu. A k ní může dojít, pokud Islámský stát zahájí vítězné tažení na pětimilionový Damašek.

 

Zkrátka, za jeden jediný víkend se americká politika pragmaticky posunula o míle dopředu, a je dobře, že čeští propagandisté s tím drží krok. Za starého režimu jsme si občas dělali legraci, že naši komunisté otevírají deštníky, když u nás je ještě sucho, a v Moskvě už prší. Dnes i ti, kteří včera podporovali nesmyslnou syrskou politiku Západu, dostávají zvolna rozum a líčí nám hlavní osoby a strany syrského konfliktu již v poněkud realističtější rovině, nežli tomu bylo dosud. Děkujeme.

 

Samozřejmě se z tohoto významně posunutého hlavního proudu české propagandy budou dále vydělovat duševní devianti typu různých Procházkových a dalších, kteří dělají krvavého psa tu z Putina, poté z Asada, pak z obou a pak už je nikdo nečte…

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.