Pekarové ostudné představení

Jiri-Paroubek-1403-05
11.1.2022 17:09
Zdá se, že lídři pravicové pětikoalice, k nimž Pekarová Adamová nesporně patří, nemají o politice v mezinárodním měřítku žádné představy a znalosti. Mluvit o maďarském premiéru Orbánovi, jako o muži, kterého by Maďaři měli „vyhnat“, jako to udělali Češi s Babišem, je ostudným výrokem. Takovýto výrok budou příště všechny diplomatické akademie světa ukazovat jako příklad naprostého politického selhání a totální neznalosti politického řemesla.

Je zřejmé, že se s Pekarovou Adamovou, poté, co se stala představitelkou České republiky, coby nositelka třetí nejvyšší ústavní funkce, zatočil svět.

Kdyby takový výrok použila někdy v předvolebním období, kdy je vcelku obvyklé, že se tu a tam objevují extrémní a extrémistické výroky, které jinak nelze omluvit, ještě bych to pochopil.

Nesdílím příliš hodnoty, které jsou zřejmě určující v politické kariéře maďarského premiéra Viktora Orbána, ale musím uznat, že je zajímavou a samorostlou osobností, která přerůstá formát své země. Byť se v jeho mezinárodní „družině“ objevují jména evropských politiků, se kterými bych zrovna nemusel chodit na pivo.

O čem však vůbec nepochybuji, je to, že se V. Orbán snaží dělat vše v národním zájmu své země. Neskáče šipky do pozadí ani USA, ba ani EU. I k NATO dokáže být kritický. Myslím si, na rozdíl od Pekarové Adamové, že je vcelku užitečné, když státník z jedné z okolních zemí má poněkud jiné názory, nežli je tomu obvyklé v hlavním politickém proudu EU. I to může na konec být velmi užitečné pro Česko.

Pokud předsedkyně TOP 09 mluví o „vyhnání Babiše“, i v tom trefila kozla. Prostě Babiš má ve sněmovně nejsilnější politický klub i po volbách. A i když k němu mohu mít mnohé politické výhrady, oproti diletantům, kteří vesměs tvoří nynější vládu (diletantství této 'party" lidí teď Pekarová Adamová znovu potvrdila), byl Babiš coby premiér rutinér a profesionál.

Pekarová Adamová by si měla uvědomit, že již není jen předsedkyní obskurní pidistrany, ale že je předsedkyni Poslanecké sněmovny. Obávám se ale, že tento rozdíl zřejmě není schopna chápat, takže brzy přijdou další blamáže a přehmaty, srovnatelné s "vyháněním Orbána" či dokonce ještě větší. Být na jejím místě po takovémto mezinárodním skandálu, tak bych věděl, co je má povinnost… a rezignoval bych na pozici v čele sněmovny.

 Jednotkou hlouposti v komentářích politiků k přehmatu předsedkyně sněmovny byl ovšem komentář místopředsedy neparlamentní ČSSD Petříčka. Tento dobrý muž vypustil z úst komentář, který svědčí o tom, že jednotka politické hlouposti by se měla jmenovat: "jeden Petříček ". 

Takhle jako Pekarová by to sice exministr zahraničí prý neřekl, ale jinak s ní prý souhlasí. Prostě, současné sobotkovské vedení soc.dem.je vedeno neuhasitelnou nenávistí k A. Babišovi a vše ostatní se točí kolem této osy. Vskutku "perspektivní" politika zajišťující sestup od 4 ke 2 a pak k 1 procentu podpory a tedy sešup do ÍII. politické ligy.

.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Reakce na pana Dočekala:

Kdyby jen paní Pekarová, ale chodí jich tam daleko víc a svého času i pan Hamáček :-))

Lubodoc

Pane Paroubku,není Vám divné,že si Pekarová chodí pro noty na US ambasádu?