Petříčkovo fantazírování pokračuje

clown 45
22.2.2021 14:57
Přes víkend a v pondělním tisku jsme měli možnost si přečíst dva Petříčkovy rozhovory.

Podle očekávání přišlo s žertovnými otázkami na Petříčka sobotní Právo. Nemá smysl se zabývat všemi vcelku plytkými sentencemi, které Petříček vypouští z úst. Jeho slova o vizi, změně stylu politiky a novém impulsu pro ČSSD bych podepsal, kdyby s nimi přicházel někdo jiný. Ne ale reprezentant pražské organizace soc. dem, která se v minulosti proslavila nepěknými kousky a i dnes v nich pokračuje. Mám na mysli klientelismus a drobnou korupci používanou vůči členům ČSSD politicky spřízněnými s Pochem a s Petříčkem.  Oněch deset až patnáct a možná více, pražských sociálních demokratů, kteří jsou na ministerstvu zahraničí zaměstnáni v referentských funkcích (Marksová-Tominová na čekačce na post velvyslankyně je pak zaměstnána jako náměstkyně ministra) ukazuje, že se pražská ČSSD z ničeho nepoučila.

Trochu konkrétněji bych chtěl rozepsat od Petříčka také úvahy o předvolební spolupráci ČSSD se Zelenými.

Petříček není schopen překročit schwarzenbergovský stín, který zatěžuje jeho ministerstvo zahraničí. Na otázku,  co s vakcínami proti covid-19, vede hezké řeči o tom, že selhání EU v této záležitosti je politováníhodné, ale že schodek v dodávkách se jistě podaří v krátké době vyrovnat. 

A. Babiš alespoň vyrazil do Maďarska a Srbska, aby se poučil o vakcínách z Ruska a z Číny, které se v těchto zemích již používají. Srbsko díky tomu má vysokou proočkovanost obyvatelstva. Proč má vlastně Petříček v této záležitosti ideologické zábrany? Nechápu to.

Když se v závěru článku redaktorka Práva mírňoučce, ba přímo žertovné zeptá na Dukův nechutný výrok o údajné „čínské biologické zbrani“, což má být covid-19, samozvaný kandidát na předsedu ČSSD sdělí, že o tom nic neví, nic o tom nikdy neslyšel…

Z toho vyplývají v zásadě dvě možnosti. Buďto lže a memorandum čínského ambasadora v této věci sice četl, ale dělá, že o něm nic neví anebo mu jeho úředníci nepříjemná sdělení nepředávají. Ale samozřejmě,  strategie dělat pštrosa a strkat hlavu do písku, je možná…

V rozhovoru v dnešní E15 v zásadě Petříček opakuje, až na některé drobnosti, to, co už jsme si mohli přečíst v jiných médiích. Voliči ČSSD jsou prý zaměstnanci a také živnostníci. Živnostníci jsou prý pilířem ekonomiky a hrdinové dneška. Já si myslím, že těch hrdinů současnosti je mnohem více. Lékaři, zdravotníci obecně, hasiči, policisté i běžní občané. Matky samoživitelky, nezaměstnaní, lidé v exekuci...

Bohužel, za sobotkovského vedení se ČSSD dopustila vůči živnostníkům  některých hloupých vyjádření, které nikdy neměly být použity. Proto v posledních deseti letech byla podpora ČSSD z jejich strany v zásadě mizivá. Ale jak by to asi chtěl změnit náš mladý hrdina? To jsme se nedozvěděli.

Prostě plytkost, nenápaditost, schematičnost…

A úplně nejvíc ze všeho se těším na krizový tým samozvaného kandidáta na předsedu pro otázky ČSSD i celé společnosti… A na ty jejich návrhy. To bude teprve žúžo.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.