Podivná jednostrannost politologa

Jiri-Paroubek-1403-05
4.8.2020 15:01
V Lidových novinách si občas se zájmem přečtu články J. Mlejnka jr., který si u svého jména píše politolog.

Základem ne snad exaktního, ale alespoň seriózního přístupu k politickým jevům, je respektování základních faktů, zejména pak číselných údajů i některých dalších reálií.

Junior Mlejnek se ve svém dnešním článku v LN zabývá výsledky strany Národních socialistů ve sněmovních volbách v roce 2013. Pochopitelně mě spojuje s výsledkem této strany, která skutečně získala v roce 2013 ve volbách 0,7% hlasů. Možná by bylo slušné alespoň napsat, že jsem v těch volbách na kandidátce Národních socialistů osobně nefiguroval. A takhle volně pracuje Junior i s jinými fakty, přičemž mi uniká, jaký byl reálný případ třeba „Paroubkova papalášství“. To jsou ubohá klišé pravicových publicistu, kterých by se seriózní politolog neměl dopustit. Nemluvě o tom, že jsem v roce 2018 v senátních volbách v Ostravě byl podporován ostravskou organizací sociální demokracie. I v tom se Junior dopustil nepřesnosti.

Nemá smysl také psát o koncentrovaných kampaních, které proti mně spustili TV Barrandov a TV Seznam právě před těmito volbami. TV Barrandov s osobním angažmá moderátora Soukupa (již byl  odsouzen k omluvě za mnohačetné lži v této kampani). Dále kampaň zahájená TV Seznam, rozšiřující bláboly mé budoucí bývalé ženy o deseti milionech, které si doma přehazuji vidlemi, kteroužto skutečnost neprokázalo následné šetření policie ani soudní znalec určený soudem pro potřebu stanovení alimentů v jiném sporu.

Je až zábavné vidět, jak se určitá organizovaná skupina lidí a pak izolovaní ochotníci typu Juniora snaží bránit mému návratu do politiky. A to i v případě, že tento vlastně "nehrozí".

  

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.