Podobenství o drzém čele…

žák ladislav
25.7.2019 07:56
Na Vysočině došlo k devastaci Pařezného rybníka v důsledku hospodaření jakéhosi rybářství z Pohořelic. Pařezný rybník je všeobecně znám jako přírodní památka a je obklíčen informačním tabulemi, které hovoří o jeho významu. Přesto došlo k něčemu, co se nedá nazvat jinak než vandalství. Určitě to nebylo omylem nebo z vlastní hlouposti, šlo nepochybně o peníze.

Popis situace je zachycen na různých webech, například tady:

https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rybnik-rybar-sekani-rakosi-ornitolog-ptak-cizp-rudolec-vysocina-chranene-uzemi-priroda.A190722_133622_jihlava-zpravy_mv.

Dovolím si toliko vypíchnout reakci šéfa nenažraných, možná někým najatých vandalů.

Ano, došlo k této situaci. Bohužel jsme v tuto chvíli neměli informaci, že pro rybník existuje nějaké omezení. Nebyl to v žádném případě záměr, ale nedopatření,“ řekl ČTK ředitel společnosti Roman Osička. „Teď si prověřujeme všechny rybníky, které máme od letošního roku v pronájmu, zda tam nejsou ještě další omezení, abychom se už do takových problémů nedostali,“ dodal ředitel rybářství.

Je to nekonečná úlisná drzost, chucpe, se kterou nám pan Osička lže do očí nebo tedy spíše to médií. Ale je to jen malé podobenství toho, co vidíme všude kolem nás. Je jedno, jestli jde o přírodu, malou nebo velkou politiku, ekonomiku nebo kulturu. Drzé čelo se u nás prostě vyplácí. Rybník se stane produkčním nebo alespoň méně chráněným, někomu se vyjde vstříc a spraví to nějaká ta pokutička, která se lehce zaplatí.

Kdyby bylo po mém, nechal bych drzého pana Osičku a jeho vandaly všechno obnovit a dělali by to dlouho, než by se škody, které napáchali, alespoň trochu zahladily. Třeba by přitom vzpomněli a kápli božskou na téma qui bono… A nejen pana Osičku, drzých čel je kolem nás více než ošklivých psů na jarmarku. Zdá se, že jich je až příliš mnoho…

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Jako základní kvalifikační předpoklady našich novodobě prý demokratických politiků se doposud nabízely ostré lokty, kačení žaludek a hroší kůže. Jako podnětný tedy lze chápat i poznatek od autora článku o drzém čele ( lepším než poplužní dvůr ). Dost podstatná část nás běžných občanů si již všímá, že k charekteristice našich současných papalášů nelze v naprosté většině doplnit pojmy uváživosti, přemýšlivosti, logickém uvažování a samozřejmě o používání tak zvaného zdravého selského rozumu.Momentální sobecké cíle ziskuchtivých jedinců jsou stále ve větší míře nadřazovany, celospolečenskému prospěchu, tedy nejen onoho pro několik ,, vyvolených ".  Zde uvedený otřesný případ likvidace přirozeného životního prostředí není samozřejmě ojedinělý. Konzumem zpovýkané lidstvo tedy přes mnohá upozornění, pokračuje nadále ve své cestě s sebelikvidaci, na níž však nejen zlikviduje sebe, ale zřejmě i ostatní život na naší planetě. Ve svém naprosto bezohledném sobectví, tedy naprosto nezřízeně plýtváme pro zajištění svého momentálního blahobytu přírodními prostředky nám vlastně darovávanými ze strany všehomíra vesmíru. Přehlížíme, že se tak děje na úkor našich potomků. Světoví prý geniové nám nastiňuji cestu do pekel, orámovanou nastolením jakýchsi virtuálních rájů, do nichž nás zavedou za pomocí čipů implantovaných do mozků, napojených na jakousi umělou inteligenci, vyprojektovanou jejich spekulativními závěry. Nezřízeně se vém sobectví a eogoismuse povyšují  tito elitáři  nad bohy, repektive nadf přírodu. Komu není rady tomu není ani pomoci.