Podporuji Elizabeth Warren jako prezidentskou kandidátku

warren
22.11.2019 10:52
Já vím, že mi okamžitě někdo namítne, že je šílená a teď nemyslím možná její excesivní ekonomické nápady. Snažím se Američanům přiblížit a jestli to chápu dobře, ta tu přízemní část zpravidla republikánských voličů, spíše zajímá, zda za svou poctivou práci je někdo ocení, samozřejmě finančně, a ta elitářská liberální část pluje na příklad v tom, zda bude či nebude transgender, a polotransgender, homo či bi prosazena v oblasti lidských práv, zejména v přístupu například k armádě…

 

Proto vždycky když blbeček – a jinak to neumím nazvat –předseda ODS Petr Fila chce mermomocí na Západ a zejména do USA, tak já za svou osobu říkám: Nikdy.

My u nás v Čechách jsme většinově zcela normální. Ani bigotně stále neopakujeme Go dis good, ani nepreferujeme společensky výrazně menšinové sexuální abreviace. A jak vyplývá z posledního průzkumu, Putin je u nás oblíbenější než Trump, a ještě více než Merkel.

Ale zároveň – a to nežertuji, plně respektuji, že dnešní Západ a USA zvlášť nezadržitelným tempem směřují s láskou a nadšením ke světu, kterému my obyčejní lidé východní Evropy nerozumíme.

Za rozpadávajícího se Říma se to nazývalo dekadencí…

Nuže, je to přesycenost pocitu, že všechno už mají a unavuje je to. A chtějí dramatickou změnu.

Ne že by řekněme i u nás cca 25 % populace to nevnímalo podobně.

Jo, potkávám je s logem Chvilek. Logo je nápadité, jako kdysi logo OF.

Usmívám se na ně. A oni si snad myslí, že jim držím palce.

A vlastně jim držím…

Tak jako Elisabeth Warren je šílená, jsou šílení i oni.

A ruku na srdce: V šílené americké společnosti by ona mohla teoreticky zvítězit proti pragmatickému Trumpovi… A bylo by dobré, aby se ukázalo, jací šílenci mohou za údajně nejsilnější zemi světa kandidovat na prezidenta a snad i zvítězit.

Znovu zdůrazňuji, že poslední americký prezident, kterého jsem bezvýhradně podporoval byl D.W. Roosewelt. Spolu se Stalinem zachránili svět před zánikem.

A můj Trump je hold jediný z prezidentů po roce 1945, který nezahájil agresivní válku.

Pro někoho málo, pro mne momentálně všechno.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.