Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

vyvadil jiří nový
11.8.2020 09:26
Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Řeknu to jinak. Když neuměl přijet v době, kdy Trump byl na počátku svého prezidentství rozhodně zajímavou světovou postavou a bojovníkem proti mainstreamu, tak teď už přijíždět rozhodně nemusel a vlastně ani neměl.

Z veřejných zdrojů je známo, že si prosadil téma vztahů s Ruskem a Čínou i při jednání s premiérem i prezidentem, ač z české strany nikdo o to nestál. Zejména Miloš Zeman je Američanům solí v očích, když jeho vztah k Rusku i Číně je dobrý, ba kdysi výborný. Pompeo bude zřejmě proti tomu brojit. No má vůbec smysl poslouchat tohoto muže, který za 5 měsíců už nemusí být ve funkci? Možná ano. Bude-li vyměněn někým z opačné politické stáje tak víme, že útoky zejména proti Rusku se jen přiostří. Tak alespoň nevyjdeme ze cviku.

Protože by to nebyli Američané, aby znovu neukázali, jak jsou politicky schizofrenní. Na našeho prezidenta jsou roztrpčení nejen demokraté, že označil hnutí BLM za černošský rasismus, ale stejně prý i republikáni. Že tím v podstatě jednoznačně podpořil snahu prezidenta Trumpa namířenou proti násilí, které rozpoutali černošští aktivisté proti policii a veřejné moci je - zdá se - nerozhodné. Nemá moc smysl se v nich rozebírat.

Ještě že už nepřichází v úvahu, že by u nás chtěli amíci rozmístit nějaké ty americké vojáčky, jako kdysi za časů Topolánka a Vondry radar.… Na to se fakt hodí jen naši xenofóbní protiruští Poláci.

Shrnuto tedy. Čím méně často sem kdokoliv z amerických politiků dorazí, tím lépe.

Konec konců, až skončí koronavirus, budou USA velmocí druhého řádu, ať už jim bude vládnout kdokoliv.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Napriek predstavám, túžbe a ilúziám múdrych ľudí, ktorí vidia to, čo nejestvuje = multipolárny svet -  zas a znovu, každý deň sa ukazuje " nesmrteľnosť " politiky Spojených štátov.

Nech sa deje vo vnútri USA čokoľvek desivejšie od pekla, nič nemôže otriasť silou a váhou hegemóna. Každý deň máme v priamom prenose standing ovation politikov, médií a väčšiny obyvateľstva.

Zásadný odpor, či ohrozenie vôle " vyvoleného národa po demokracii a slobode"  v každom kúte sveta - nemá odvahu ani silu RF, ČĽR, EÚ ......... štáty, o ktorých si niektorí myslia, či dúfajú, že sú novým pólom na vyváženie moci nad svetom.

Bez zmeny myslenia väčšiny obyvateľstva sa nič na realite nezmení .

Jiří Volný st.

Především přijel vnucovat americký břidlicový plyn a výstavbu terminálů pro jeho distribuci k nám, na Slovensko, Ukrajinu atd. Rádi na to uvolníme miliardu dolarů. Podpředseda vlády Havlíček to přiznal v Událostech a o jeho duševním rozpoložení svědčily nekontrolovatelné záchvěvy jednoho ramene. Zdá se, že si naložil na svá bedra příliš těžký balvan.