Přistiženi in flagranti při globálním pokrytectví

valenčík radim 11
8.5.2018 14:24
Degenerace současného jádra globální moci způsobená likvidací reformistů v dosahu několika vrstev od tohoto jádra vede k naprostému selhání racionality slouhů všech kategorií (rozlišuji slouhy, slouhy slouhů a poskoky) této moci .

Nejdůležitějším úkolem nyní je vnímat tento proces degenerace, projevy selhání racionality (tedy proces hloupnutí a zapouzdřování) a přispívat tím k vyzrávání a dozrávání veřejného vědomí a sebevědomí. Tak, aby bylo připraveno pro nápravu stavu.

Podívejme se z tohoto hlediska na významnou událost, ke které došlo ve středu 2. května, kdy se v marockém městě Marakéši uskutečnila 5. ministerská konference euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji (mezi africkými zeměmi a zeměmi EU), který je označován jako Rabatský proces. Podle politického prohlášení účastníci konference "považují migraci za jeden ze zdrojů ekonomického rozvoje a růstu" .

Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Africane-do-Evropy-podepsal-Babisuv-ministr-v-Africe-Madarsko-Tohle-zmeni-populaci-Evropy-nepodepisujeme-534900

Totéž zopakovalo stanovisko českého ministerstva zahraničí akceptované vládou v demisi:

"Důležitým bodem jednání byla také podpora zemí západní Afriky a přilehlých regionů".

Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Metnar-Ceska-republika-je-pripravena-prispet-expertne-i-financne-534553

Pro úplnost dodejme, že účastníci tím mysleli automaticky zdroj ekonomického rozvoje a růstu cílových zemí migrace, tedy EU.

No něco takového může říci jen naprostý omezenec. Hlavním problémem všech zemí Afriky je nedostatek lidského potenciálu, tedy to, aby tam, na místě, působili lidé, kteří jsou schopni aktivně přispívat "k ekonomickému rozvoji a růstu". Tam. Pokud tito lidé přicházejí do zemí EU, tak je to tunelování toho nejdůležitějšího, co africké země mají. Není to podpora těchto zemí, ale jejich devastování. Anebo – jiná možnost – je, že z těchto zemí přicházejí do EU právě ti, kteří se podepsali na devastaci afrických zemí. Jedno, nebo druhé. Obojí současně platit nemůže.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Pravda je sporo odetá žena, max v bikinách - kým lož je ako vianočný stromček ovešaný čačkami.

Kedysi bol 82% sveta kolóniami, dnes to isté percento sú neokolóniami. Tento vlak môžu zastaviť len neokolisti. Ako sme svedkami, nechcú. Pritom vymýšľajú kvetnaté frázy na zakrytie lží a podvádzajú hlúpy a naivný svet. Skončiť to môže len multikulturalizmom, pričom elity budú sedieť na OLYMPE -  kvázi demokraciou nepotrestateľní. 

Čaká nás svetlá budúcnosť ? Demokracia nám dala šancu veci ovplyvňovať. Nielenže ju nevyužívame , pretože sme pasívni a odovzdaní osudu ako teliatko na bitúnku, ale pomocou demokracie volíme tých, ktorí nás vedú na bitúnok.

Ľudská naivita je nebotyčná. Za všetko sa však platí.