Program Anti – Trump je odsouzen k blamáži jako náš Anti - Babiš.

impeach cepice
7.2.2020 12:04
Když se všichni vrhnou na jednu politickou oběť, zpravidla jen proto, že je úspěšnější než oni sami, porážka visí ve vzduchu.

My to známe. Prakticky čtyři roky v nejrůznějších modifikacích zažívá naše zem snahu po odstranění Andreje Babiše z politického života. A výsledek je už i nudný. Po každém odvolávání ve Sněmovně, po každé manifestaci chvilek, je Andrej Babiš pevnější v kramflecích a jeho ANO spolehlivě drží vysokých 30 % volební podpory a navíc má trvale k dispozici pár stran, které jsou připraveny dát jeho vládě podporu.

Podobná situace je v USA, byť samozřejmě ve velkém a s celosvětovými dopady.

Jestliže Demokraté namísto předkládání pozitivních řešení nejdříve dva zbytečné roky vedly agresivní vyšetřování tzv. Russiagate o údajném ovlivnění zvolení Donalda Trumpa prezidentem v roce 2016 a vedli tuto kampaň každodenně a sloužily jim s výjimkou televizní stanice Fox News všechna „ liberální“ média a po té, co vyšetřování skončilo fiaskem, opět záhy vymačkali z jednoho telefonátu prezidenta Trumpa s prezidentem Zielenským důvod pro impeachment čili odvolání prezidenta, je výsledek, že nedokázali sehnat ani nadpoloviční většinu hlasů pro odvolání, když bylo jasné, že nemohou získat ¾ senátorů zaslouženým a tvrdým fiaskem.

Už jsem to popsal jednou, ale myslil jsem, že jenom žertoval. Jak známo předseda Adam Schiff demokratický poslanec a předseda výboru pro tajné služby ve své závěrečné řeči, která měla zlomit nechápavé republikánské poslance prohlásil, že Donald Trump musí být odstraněn, protože by mohl mít takovou nekontrolovatelnou moc, že pro své znovuzvolení je ochoten vrátit Rusku Aljašku výměnou za to, že je Putin podpoří v letošních volbách.

To říkal člověk, který vystudoval Harvardovu i Staffordovu universitu. Podle šéfredaktora Lidových novin Istvána Léka se „vzhledem k předvolební hysterii a úrovni vzdělání většiny amerických voličů se jistě najde mnoho z nich, kteří blábolu o Aljašce uvěří a dostanou strach, protože to říká kongresman dohlížející na činnost tajných služeb“.

Nuže po fiasku s Mullerovou zprávou o Russiagate a fiasku s impeachmenttem , prokázali demokrati postojem své předsedkyně Peliosové, že jejich protitrumpovská zabejčennost připomíná naši tupou protibabišovskou opozici.

Ta také dělá gesta tím, že jdou do Bruselu udat premiéra či donekonečna otravovat dotacemi, což není právní problém Babiše a EU, ale České republiky a EU.

Aby se tato nebohá žena vyrovnala s tím, že zvorala všechno v posledních dvou letech, co mohla rozdělila si předaný stejnopis projevu prezidenta na čtyři hromádky (zřejmě od počátku věděla, co s tím udělá) a když prezident skončil s rozvahou a pomalu tento úřední dokument trhala, aby to každý viděl.

Trump nechal z toho udělat skvělý píár program: Jeho procítěná slova z projevu o Stavu unie, plačící ocenění, tleskající republikánští poslanci a prostřih s Peliosovou trhající jeho projev.

Je to podobné, kdy naše poslankyně Němcová má své nenávistné projevy. Lidé se jí smějí.

Naše opozice si také myslí, jako to s politikou Anti-Babiš dělá dobře a potom přijdou nové výsledky průzkumů a ona je na tom stejně bídně jako předtím.

Dnes platí, že nikdy na tom Trump nebyl tak dobře jako nyní. Impeachment mo pomohl jako nic a má-li dnes 49% podpory, má víc podpory než Barack Obama ve fázi znovuzvolení.

Jistě, jsou věci, zejména v oblasti zahraniční politiky, kdy mu svět netleská. Jeho trvalé vyzdvihování Juana Guaidó, který už rok měl být ve Venezuele prezidentem, je směšné. Puč se prostě Trumpovi nepovedl. Jeho projekt izraelsko – palestinského míru je jedna velká blamáž.

Ale i pak i v zahraniční politice jsou věci, za které by měl dostat Nobelovu cenu míru. Ano, sem tam nechá zlikvidovat jednoho silného protivníka. Ale na rozdíl od válečných zločinců Clintona, Bushe jr., či Obamy nevyvražďuje deseti tisíce a není za ním jediná rozbitá země.

Jo, vyhrožuje, miluje sankce, ale tím to končí.

Daleko důležitější ovšem jsou posunu ve vnitřním životě USA. A ty jsou podle Gallupova ústavu až překvapivě od ledna 2017 velmi úspěšné.

Například spokojenost se stavem národní ekonomiky se zlepšila ze 46% v lednu 2017 na 68% v lednu 2020 tedy o plných 22%. Spokojenost se stavem rasových vztahů byl v lednu 2017 tedy po skončení osmi let vládnutí černošského prezidenta Obamy neskutečně nízkých 22%, a v lednu 2020 za tři roky vládnutí „rasistického“ bílého prezidenta se zlepšil na 36% tedy o 14%.

Ano, Trump je izolacionista, stahuje USA ze světa a chce ji řídit jen prostřednictvím tlaku z Washingtonu. To je vlastně velmi dobré. Chce, aby USA přestaly být světových četníkem a když, tak jen četníkem používající ekonomické nástroje. To je ovšem velký pokrok, ne že ne.

Demokrati svou kampaň rozjeli děsivě. Ani spočítat výsledky neumí. Ale mají před sebou téměř celý rok. Pokud zvítězí kandidát typu socialisty Bernieho, či neotřele originálního, gaye a po dlouhé době i vojenského veterána, třeba se vzpamatují.

Ale Anti -  Trump je předem odsouzen k blamáži.

 

Popis: 2020-01-30_9-24-49.jpg (862×308)

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Lze snad odhlédnout od mezinárodně politických souvislostí, článku a tedy se vyjádřit k termínům odpíračů a pochlebovačů zdejšího  vládnoucícho nám oligarchy, kdy vyřešení této poměrně složité otázky si žádá objektivního na místních nezávislého hodnocení. Toto hodnocení však samozřejmě nemůže poskytnout pro imperialistická squadra z Bruselu, ale toliko objektivní soud dějin, jehož verdiktu se samozřejmě nedočkáme.

Jiří Volný st.

Nancy Pelosiová je natolik zkušená politička, že by měla být schopna přenést se přes skutečnost, že ji prezident nepodal ruku. Ostatně ruku nepodal ani víceprezidentovi Joe Bidenovi. Museli bychom mít záznam z projevů o stavu unie předchozích prezidentů, abychom mohli objektivně posoudit, zda se jedná o ustálenou zvyklost. 

Součástí vystoupení Donalda Trumpa bylo i ocenění mladé ženy, která pomáhala v Iráku, padla do rukou ISIS a byla usmrcena. Byla to emotivní chvíle, kdy pozornost byla upřena na rodiče zmíněné dívky.  Velice dojemné a symbolické bylo také setkání seržanta, staženého z Afgánistánu, který se před zraky zákonodárců setkal s manželkou a dětmi. Svým způsobem Nancy neroztrhala jenom projev prezidenta Spojených států, ale také částečně poplivala a pošlapala tyto dojemné chvíle.

Pro mne, dalekého pozorovatele, je nepochopitelné, že by prezident neměl právo vyjádřit svůj názor a zároveň zájem své země, aby byla důsledně a vážně vyšetřena jedna korupční kauza, byť by mohla pošpinit blátem syna potenciálního protikandidáta.  Pokud by tak neučinil, tak by Demokraté skoro určitě útočili s argumentem, že nedělá nic proti korupci v zemi, do které USA posílají vojenskou a pravděpodobně i humanitární pomoc.