A proti americké propagandě u nás nebude nic?

obrazek
23.10.2016 20:50
V novinách jsem si přečetl oznámení ministra vnitra Chovance, že na jeho ministerstvu vznikl dvacetičlenný výbor, který se bude zabývat potíráním ruské propagandy u nás.

Zíral jsem na tu zprávu, protíral jsem si oči a ptal se sám sebe, jestli bdím nebo sním? Výbor na potírání ruské propagandy? Sakra jak to, že o ní nic nevím? A to ležím v novinách a brouzdám po internetu od rána do večera? A to se bude potírat jen „propaganda ruská“?  A na potírání propagandy americké, o které naopak vím až setsakra dobře, protože mě z ní dennodenně brní hlava, nebude na ministerstvu vnitra nic? I když je tahle pravda zaoceánská stokrát a možná i tisíckrát lživější a podlejší než propaganda ruská, kterou bych spíš než propagandou nazval usměrňováním lží propagandy americké na pravou míru?

Ale proč tedy bude výbor jen proti tzv. „propagandě ruské“ a ne též proti propagandě americké? Vždyť dnes už přece každý ví, že pokud se někde lže skutečně v dávkách a salvách, činí tak média americká, samotnými Američany nazvaná presstitutes, čili tiskovými děvkami. Denně nás o tom zpoza oceánu přesvědčují desítky amerických vědců a filozofů (Noam Chomsky), filmových režizérů (Oliver Stone), či desítky žurnalistů a politiků, včetně jednoho z členů někdejší Reaganovy vlády P. C. Robertse, tvůrce tzv. reaganomics, která vedla k sérii jednání Gorbačov – Reagan o skončení Studené války.

Pochopitelně, od všech těch vzácných lidí, kteří se v zájmu pravdy zřekli zlatem vystlaného života, dostáváme jejich svědectví o lžích americké propagandy jakoby trošku podloudně – to je po internetu - protože naše média by si nic podobného zveřejnit netroufla. Takže pravdě – a to jak v USA i u nás a na Západě vůbec – chtěla-li lidi o těch svědectvích informovat a nechtěla-li současně pod nánosem americké lži poklidně zesnout, nezbylo, než se přestěhovat do podzemí internetu. Je to tady pochopitelně bez pohodlí, všechno se dělá na koleně a pro všechny z nás zde samozřejmě i bez odměn a výsluh, ale teplo se nám dělá u srdíčka z pocitu, že tak jako Chomsky, Stone a Roberts rozfoukávají poslední plaménky pravdy za oceánem, snažíme se i my - ve spolupráci s nimi – zde v Evropě o totéž.

Ale jak dlouho s tím ještě vydržíme? Co když výbor na potírání tzv. „ruské propagandy“ je ve skutečnosti jen prvním krůčkem, po kterém místní i mezinárodní likvidátoři pravdy vtrhnou i do internetu a rozmetají zde všechno na padrť? A namísto pravdy zanechají nejen zde, ale všude po světě, jen puch budoucí tisícileté globální lži?

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Prioritně bude nový vnitrácký útvar skutečně bojovat s ruskou propagandou, ale pan Chovanec není zase až tak praštěný, aby to včlenil přímo do jeho názvu. Veřejnost se tak dozvídá, že útvar bude bojovat s dezinformační kampaní cizích států, které se snaží u nás ovlivnit veřejné mínění.

Že je to nesplnitelný úkol je jasné každému, kdo práva v Plzni nevystudoval. Jaká kritéria výběru členů nového útvaru pan ministr použije? Kdo ví, co je informace a co dezinformace tak dobře, že to bude moci s čistým svědomím tvrdit? A nemůže být, pane ministře, snaha jednu propagandu vytlačit jinou propagandou rovněž dezinformací? Která je vůbec ta správná propaganda, jediná pravá, co smí ovlivňovat naše mínění? Kdo to určí a na jakém základě?

Ba ne, o boj s dezinformací nejde. Každý ví, že dnes by to byl boj s větrnými mlýny a do větru vyhozené peníze. Jde o cenzuru, pane ministře. Vytváříte útvar, který by nám měl z titulu moci nařizovat co si smíme a co nesmíme myslet. A to je směšné.

schlimbach

Šiky blbů se v naší zemi srocují k boji proti pravdě - nakonec nevyhrají. Že se do jejich čel\a staví studentská rychlokvaška z partaje, která díky své činnosti pomalu ale jistě mizí v kanálu, je jen tristním dokreslením této zoufalé snahy nemocných psychopatů a idiotů, kteří se raději budou mýlit s největšími západními teroristy všech dob, než aby připustili pravdu přicházející z východu. Smutná situace, smutná doba, když ten největší lidský odpad, podílející se na rozsévání svinstva ve světě, v jehoiž důsledku umírají statisíce lidí a miliony trpí, se dostává do vedení společnosti :-(

Přijde den, kdy to tito iniciativní a do řiti mezinárodnímu státnímu terorismu lezoucí idioti neokecají, budou skládat účty lidu svých zemí. Možná že se lid také nezakecá!