Půjde to bez krve? Těžko…II.

vyvadil jiří nový
8.11.2020 12:10
Putin jen varuje před nepokoji. Oznámení o vítězství Bidena ignoruje…

Svou prvou glosou minulý týden s názvem Půjde to bez krve? Těžko… jsem vyslovil tézi, že je naprosto vzdálené předpokládané budoucnosti, že proběhlé americké volby skončí něčím tak banálním, jako že jeden republikán uzná svou porážku a stane se prezidentem demokrat.  Nuže myslím si, že naše redakce je natolik silná, že si může dovolit korektně disidentský hlas.

To banální a trochu nudné střídání je vyloučeno především proto, že Donald Trump rozhodně nebyl republikánem, protože odmítal všechna ustálená pravidla této strany. Proto mohl být například podporován i mnou bývalým socialistou, kterého s ním spojoval odpor k agresivním válkám, které USA, demokraté či republikáni organizovali společně a nerozdílně a které přivodily milióny obětí i zhroucených států. Proto mně s ním spojoval odpor k NATO, která bylo nástrojem tohoto agresivního imperialismu a ze kterého málem při první možnosti  vystoupil. Proto mně s ním spojovala potřeba spolupráce s Ruskem, která by ve druhém období už zcela jistě nastala…

I proto si myslím, že co se v USA děje, je, možná i v důsledku bouří proti vlastní historii, kdy Biden sebemrskačsky se postavil do čela hnutí Black Lives Matter a progresivistických liberálů v té či oné podobě bude hledat opověď na výzvy občanské války, která fakticky vytvořila dnešní USA a rozpory jen narostly.

V každém případě, to co se teprve bude odvíjet v USA bude znamenat, zda imperiální dominance západního světa se vrátí v rámci jakési restaurace  do vysnívané minulosti z roku 1990, kdy Západ byl vším a vše ostatní bylo poražené a určené k poslušné nápodobě a nebo bude vývoj pokračovat.

Už v jednom se zcela určitě vracet nebude. Zatímco Jelcin a jeho liberálové zcela naskočili na prozápadní příběh, který přivedl největší rozvrat Ruska po roce 1990, Putin se k tomu nemá.

A tak zatímco progresivně liberální svět západních politiků se dostává do euforie a všichni se předbíhají, jak dát najevo svou podřízenost USA a doslova se stopkami v rukách sledovali, aby jakýmkoliv způsobem uznali vítězství Bidena a odpor proto Trumpovi, Putin mlčí a jen upozorňuje, a důvodně, na hrozbu nepokojů.

Nuže Joe Biden jako zásadní osu své zahraniční politiky označil Rusko jako zhoubnou zemi a největšího nepřítele.  Osobně se mi takové přirovnání jeví komické, ale vlastně zračí to, co v onom bidenovském světě je podstatné. Rusko se odvážilo neskákat, jak Obama a Biden  pískali. Putin měl být sražen na kolena. Obama o něm prohlásil, že Rusko je v úplné izolaci, kvůli tomu, že po ukrajinském euromajdanu chránili - a efektivně - ruské obranné zájmy.  Podle jejich představ už se Putin měl jen plazit na kolenou. Obama označoval Rusku za maximálně regionální velmoc, s maximálně regionálními zájmy.

Už to, že Biden pomalu stylem Reagana označil Rusko za jakousi „největší říši zla“ a jiné země nejmenoval, ukazuje, do jaké strategické  omezenosti se dostala politika Demokratické strany.

To ovšem zároveň znamená, že USA se postaví do čela agresivní protiruské politiky západního společenství, vedeného zejména  sousedním Německem, které  bez jakéhokoliv důkazu si vymyslela, že Putin nechal otrávit Navalného ve zřejmé snaze zamaskovat prohru EU ve státním převratu  v Bělorusku.

Ano, nesporně Biden se postaví do čela boje proti Rusku, aby dokončil to, co se mu nepovedlo před čtyřmi roky.

V lepším případě to budou jen další sankce, v horším, proč to neříct, i nějaký ten hybridní ozbrojený útok na Sýrii a pod.

Jenomže i Biden v nějaké fázi pozná, že jeho svět už také pominul. A zatímco budou narůstat nepokoje, protože ten opovrhovaný Trump získal legální cestou přímého hlasování o 7 miliónů hlasů navíc oproti roku 2016 a jeho stoupenci se nevzdají, zejména, když nařídí Biden násilné vyklizení Trumpa z Bílého domu, jak sliboval a jak obnoveně slibuje…

A mimochodem, turecký prezident Erdogan, jehož význam, za doby nepřítomnosti Bidena v centtrální politice USA mohutně  vzrostl a společně s Ruskem s vyloučením Západu kontrolují Blízký východ i část Středomoří prohlásil, že pokud se mu Biden neomluví za útoky proti němu, s cílem jeho svržení, je prostě pro něj minulostí.

A turecké sdělovací prostředky jaksi mnohovýznamně prohlásili, že v okamžiku, kdy americká média ohlašovala vítězství Bidena, měl Erdogan významný telefonní  rozhovor s prezidentem Putinem.

Zdá se, že Biden neztrácí čas,  aby krev tekla.     

Jak říká Putin, roste nebezpečí nepokojů v USA.

A já bych dodal i mimo ně.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

Pokud vím,jedna strana celé volební období zpochybňovala regulérnost volby před 4.roky.Dokonce zaostalí Rusové zasahovali do voleb a prosadili "svého" kandidáta. Dnes to vypadá že přepisovač dějin (prohlásil že žárovku vynalezl černoameričan nebo USAfričan) a zastánce rabovačů a BLM bude žádat více svobody kterou neměli jejich rodiče a další předchůdci.A asi po roce 2035 začnou být pracující bílí v menšině a svoji tmavší většinu už nestihnou uživit. Jednou z toho bude (dávný český film) Válka barev. A taky by bylo dobré zeptat se jestli letos Rusové americké volby ovlivnili nebo ne.

opatovice328
Pravdou je, že Biden a Clintonová organizovali puč v roce 2016 proti Erdoganovi s cílem ho fyzicky zlikvidovat, takže Erdogan by netrpět žádnou nákloností k Bidenovi, pokud by se Bidenovi podařilo volebními podvody se stát americkým prezidentem. Ale já věřím, že EU neuzná Bidena kvůli volebním podvodům americkým prezidentem a naopak vyhlásí hospodářské sankce proti USA tak, jak se o to stále snaží vůči čestně zvolenému Lukašenkovi. To je samozřejmě vtip s tím "čestným" přístupem EU. Pokud jste si všimli, volební podvody nebyly zmíněny mezi důvody, proč EU vyhlásila sankce proti Lukašenkovi. Lež o volebních podvodech v Bělorusku, to byl ten mrtvý student Šmíd, jak si ho pamatujeme zde, dnes už se na západě nemluví o volebních podvodech v Bělorusku, ale jen o tvrdém zásahu policie proti demonstrujícím, které se snažila západem řízená oposice dostat do ulic právě na šířené lži o volebních podvodech Lukašenka. Trošku jim ta režie v Bělorusku selhala, čekalo se na prvního mrtvého demonstrujícího, a on skutečně byl, ale tomu pitomcovi bouchla v ruce rozbuška, takže nepoužitelný student Šmíd. Ten rozdíl byl v tom, že mrtvého studenta Šmída nám tu organizovala Gorbačovova KGB, a vyšlo to, kdežto mrtvolu mezi protestujícími v Bělorusku měli na starosti Poláci a takto to dopadlo. Teď ukáží Babiš s Petříčkem, a k tomu celá EU, jak jsou na tom s přístupem "padni komu padni", to byl opět pokus o vtip. Kdybych mohl vyměnit Babiše za Erdogana, tak to s radostí udělám, ta slizkost Babiše už mi leze krkem, já mám rád chlapy, co mají svoji čest. Babiš s ricinovou show nám tu ukázal, jak si s ním pohrává americká CIA.