Půjde to bez krve? Těžko… III.

biden 20b
10.11.2020 12:26
Ještě nezačal a už Biden s Putinem prohrává…

Pokračuji ve svém miniseriálu ohledně zatím chmurných vyhlídek Joe Bidena na jeho učinkování na americkém politickém nebi. Předem slibuji, že pokud uvidím, že se něco objevuje optimistického, rozhodně nebudu šířit negace.  Ale zatím nic takového nevidím. Ten název „Půjde to bez krve? Těžko…“, je mnohoznačný a slibuji, že ho opustím, až bude v zásadě bezpředmětný.

Ovšem nyní zatím  bezpředmětný není…

Takže …Západ umí skvěle vést války pod vymyšlenými záminkami, viz válka v Iráku podporovaná např. i Bidenem a Clintonovou, či ukládat  sankce například   proti Rusku kvůli naprosto absurdnímu tvrzení o otravě bezvýznamného  ruského politického hochštaplera Navalného či prosazením vytvoření samostatného v podstatě islamistického státu Kosovo vedeného válečným zločincem  Thacim, který oslavoval demokrata Clintona a jeho ministryni zahraničních věcí Allbrightovou, mimochodem dodnes neuznaného potřebným počtem států OSN. 

Historie ovšem Západ dobíhá…

Vladimír Putin, často po telefonu, bez velkých slov, s uměním čekat až věci dozrají a místní politici vycukají,  svět mění. Zatímco Západ jásá nad vítězstvím liberála Bidena, který vyhlašuje novou osu zla tzv. nepřátel liberálně demokratického světa: Putin – Si- Ťin- Pchengem – Erdoganem či Bolsonarem,   Vladimír  Vladimírovič Putin  telefonních konzultacích s tureckým prezidentem Erdoganem a patrně čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, prosadil pro Náhorní Karabach mír.

Zdržoval jsem se komentářů, zejména některých autorů, kteří trvale brojili proti Ázerbájdžáncům a podporovali „spravedlivý postoj“ arménského premiéra.

Nebylo nerozumnějšího východiska. Jestliže Náhorní Karabach nikdo jako samostatný stát neuznává a to včetně Arménie a jestliže se arménský premiér dostal k moci prostřednictvím protiruské a prozápadní barevné revoluce a jestliže Náhorní Karabach je dle mezinárodního práva rozhodně součástí Ázerbájdžánu a Aliev (jistě po domluvě s Putinem, ale i Erdoganem) vyslovil jednoznačnou ochotu uzavřít dohodu v Moskvě, nemohla věc dopadnout jinak.

Včera Nikol Pašinjan oznámil, že s prezidenty Ruska a Ázerbájdžánu Vladimirem Putinem a Ilhamem Alijevem podepsal dohodu o ukončení války o Náhorní Karabach. Konstatoval, že dohoda je bolestná, ale za současného stavu boje je tím nejlepším řešením. Význam Ruska je umocněn faktem, že jeho pozorovatelé budou na klid zbraní dohlížet.

Mimochodem, je to už druhý významný úspěch Vladimíra Putina v posledních dvou měsících. Jak známo, Joe Biden vášnivě podporuje a podporoval barevnou revoluci v Bělorusku a nutil Trumpa, aby rovněž odmítl Lukašanka coby prezidenta, komicky vzato, že se objevily podvody ve volební kampani. No, ten má žaludek.

Když v roce 2006 vypukly v náhorním Karabachu nepokoje, nebyl to Putin, ale vlivný Obamův ministr zahraničí John Kerry, který donutil Ázerbájdžán ustoupit. Dnes se to bez Američanů zcela obešlo. A když k tomu připočteme mohutnou podporu   Bidena ve prospěch barevné revoluce v Bělorusku á la ukrajinský majdan, což jest Bidenovo dítě, zdá se, Biden coby prezident in spe v zahraničních věcech nezačíná zrovna slavně…

A mimochodem, podobně je na tom  i vrtkavý Emanuel Macron. I on prohrál v Bělorusku a i když chtěl řešit Náhorní Karabach, mohl se k Putinovi sebevíce snažit telefonovat, do mírové party jej Putin nepřizval. Ty sankce za podvodného Navalného (i když byly v podstatě komické a jen mediální, protože jistě ani jeden kdo měl být potrestán nechce navštívit EU a majetek tam z nich nemá nikdo) Macronovi hned tak neodpustí. To se ruskému prezidentovi nedělá. Ten tu bude, až už nikdo ze současných vůdců západního světa nebude ve funkci. Mlčí, přemýšlí a pak jedná.  

Asi tak…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.