Půjde to bez krve? Těžko… III.

biden 20b
10.11.2020 11:26
Ještě nezačal a už Biden s Putinem prohrává…

Pokračuji ve svém miniseriálu ohledně zatím chmurných vyhlídek Joe Bidena na jeho učinkování na americkém politickém nebi. Předem slibuji, že pokud uvidím, že se něco objevuje optimistického, rozhodně nebudu šířit negace.  Ale zatím nic takového nevidím. Ten název „Půjde to bez krve? Těžko…“, je mnohoznačný a slibuji, že ho opustím, až bude v zásadě bezpředmětný.

Ovšem nyní zatím  bezpředmětný není…

Takže …Západ umí skvěle vést války pod vymyšlenými záminkami, viz válka v Iráku podporovaná např. i Bidenem a Clintonovou, či ukládat  sankce například   proti Rusku kvůli naprosto absurdnímu tvrzení o otravě bezvýznamného  ruského politického hochštaplera Navalného či prosazením vytvoření samostatného v podstatě islamistického státu Kosovo vedeného válečným zločincem  Thacim, který oslavoval demokrata Clintona a jeho ministryni zahraničních věcí Allbrightovou, mimochodem dodnes neuznaného potřebným počtem států OSN. 

Historie ovšem Západ dobíhá…

Vladimír Putin, často po telefonu, bez velkých slov, s uměním čekat až věci dozrají a místní politici vycukají,  svět mění. Zatímco Západ jásá nad vítězstvím liberála Bidena, který vyhlašuje novou osu zla tzv. nepřátel liberálně demokratického světa: Putin – Si- Ťin- Pchengem – Erdoganem či Bolsonarem,   Vladimír  Vladimírovič Putin  telefonních konzultacích s tureckým prezidentem Erdoganem a patrně čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, prosadil pro Náhorní Karabach mír.

Zdržoval jsem se komentářů, zejména některých autorů, kteří trvale brojili proti Ázerbájdžáncům a podporovali „spravedlivý postoj“ arménského premiéra.

Nebylo nerozumnějšího východiska. Jestliže Náhorní Karabach nikdo jako samostatný stát neuznává a to včetně Arménie a jestliže se arménský premiér dostal k moci prostřednictvím protiruské a prozápadní barevné revoluce a jestliže Náhorní Karabach je dle mezinárodního práva rozhodně součástí Ázerbájdžánu a Aliev (jistě po domluvě s Putinem, ale i Erdoganem) vyslovil jednoznačnou ochotu uzavřít dohodu v Moskvě, nemohla věc dopadnout jinak.

Včera Nikol Pašinjan oznámil, že s prezidenty Ruska a Ázerbájdžánu Vladimirem Putinem a Ilhamem Alijevem podepsal dohodu o ukončení války o Náhorní Karabach. Konstatoval, že dohoda je bolestná, ale za současného stavu boje je tím nejlepším řešením. Význam Ruska je umocněn faktem, že jeho pozorovatelé budou na klid zbraní dohlížet.

Mimochodem, je to už druhý významný úspěch Vladimíra Putina v posledních dvou měsících. Jak známo, Joe Biden vášnivě podporuje a podporoval barevnou revoluci v Bělorusku a nutil Trumpa, aby rovněž odmítl Lukašanka coby prezidenta, komicky vzato, že se objevily podvody ve volební kampani. No, ten má žaludek.

Když v roce 2006 vypukly v náhorním Karabachu nepokoje, nebyl to Putin, ale vlivný Obamův ministr zahraničí John Kerry, který donutil Ázerbájdžán ustoupit. Dnes se to bez Američanů zcela obešlo. A když k tomu připočteme mohutnou podporu   Bidena ve prospěch barevné revoluce v Bělorusku á la ukrajinský majdan, což jest Bidenovo dítě, zdá se, Biden coby prezident in spe v zahraničních věcech nezačíná zrovna slavně…

A mimochodem, podobně je na tom  i vrtkavý Emanuel Macron. I on prohrál v Bělorusku a i když chtěl řešit Náhorní Karabach, mohl se k Putinovi sebevíce snažit telefonovat, do mírové party jej Putin nepřizval. Ty sankce za podvodného Navalného (i když byly v podstatě komické a jen mediální, protože jistě ani jeden kdo měl být potrestán nechce navštívit EU a majetek tam z nich nemá nikdo) Macronovi hned tak neodpustí. To se ruskému prezidentovi nedělá. Ten tu bude, až už nikdo ze současných vůdců západního světa nebude ve funkci. Mlčí, přemýšlí a pak jedná.  

Asi tak…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Teď vám budu vyprávět něco, co se nikde jinde asi nedočtete. Před nedávnem tady Zbyněk Fiala vychvaloval The Associated Press/AP/, o objektivitě byl a možná ještě je skálopevně přesvědčen. Existuje mapa prezidentských voleb, kterou lze vyhledat i přes Google a ten se odkazuje právě na AP. Případ první: Arizona. Už asi dvakrát jsem upozornil na předčasně přiznané vítězstvé Joa Bidena v Arizoně. Stát je tmavě modrý, což znamená přiřknuté vítězství, už od středy. Jaká je současná situace? Rozdíl necelých 13tisíc hlasů a zbývá dopočítat 1%, což je přibližně 50tisíc hlasů.

Případ druhý: Severní Karolína. Už dlouho je tam setrvalý stav, Donald vede o 1,4%, více než 73tisíc hlasů, vítězství mu zatím nebylo přiznáno a zbývá dopočítat 1%, tedy asi 50tisíc! Uznávám, že 99% může být zaokrouhleno z 98,6%, ale přesto.

Případ třetí: Aljaška. Ode dneška je vítězství uznáno Trumpovi, ale zbývá ještě 25% dopočítat a Trump vede o 18%, avšak teoreticky může být poražen.

Případ čtvrtý: New York. Biden vede o necelých 13%, zhruba 850tisíc, ale zbývá sečíst 20%, což je víc než milion hlasů.  Teoreticky může Donald vyhrát.

Případ pátý: Pensylvánie. Biden vede o 50tisíc, ale zbývá dopočítat 1%, což je asi 66tisíc hlasů. 

Zkrátka s New Yorkem, Pensylvánií a zejména Arizonou se hrozně spěchalo, aby skončily v náručí Joa, ale Aljaška a zejména Severní Karolína měly nebo mají času dost. Takto si seriózní práci rozhodně nepředstavuji.{#emotions_dlg.sealed} 

 

Jiří Volný st.

Joe Biden ještě v Bílém domě nesedí. Americký ministr zahraničních věcí Mke Pompeo vzkázal evropským partnerům, že předání moci mezi první a druhou Trumpovou vládou nebude žádný problém. Ministr spravedlnosti William Barr nařídil prošetření voleb ve sporných státech. Média strkají hlavu do písku před závažným podezřením. Například před desítkami tisíc voličů, kteří se odstěhovali z Nevady už před volbami, množstvím hlasovacích lístků, vyplněných jednou rukou, seznamy mrtvých a evidentně volby neschopných voličů, kteří zázračně obživli nebo se uzdravili.{#emotions_dlg.sealed} 

Donald Trump hraje všemi kartami, které má v ruce, včetně avizovaných povolebních shromáždění. Navíc je zde z minulosti precedens. V roce 2000 rozhodl Nejvyšší soud poměrem pět republikánů versus čtyři demokraté ve prospěch G.Bushe a zastavil sčítání na Floridě. V roce 1933 proběhla inaugurace F.D.Rooosevelta až 4.března 1933.{#emotions_dlg.sealed}

Mnozí komentátoři jásají nad porážkou nás, nízkopříjmových a nevzdělaných vidláků, kteří fandí Donaldu Trumpovi. Ukazuje se, že jásají předčasně a že ti vidláci jsou prozíravější než hlavy států a čelní politici EU, kteří spěchali s gratulací J.Bidenovi. Zápas je v prodloužení a o výsledku ještě rozhodnuto není!{#emotions_dlg.sealed}