Putin: Kdybychom ho chtěli zlikvidovat, tak už nežije

navalnyj novichok
22.12.2020 16:17
Jakkoliv rozhodující protivník, soupeř, ale zároveň obchodní partner je pro Západ Čína, geopolitickým nepřítelem č. 1 je Rusko. A je to prostě tím, že v posledních letech Rusko všude, kde existuje nějaký zauzlený geopolitický spor o budoucnost vývoje, pravidelně vítězí. Nebudu unavovat perfektním výčtem, ale jen namátkou.

Putin rozmetal snahu o oslabení Ruska Západem podporovaným kyjevským euromajdenem, který vyústil v připojení Krymu k Rusku, občanské válce na Východu Ukrajiny a naprostému politickému i ekonomickému rozvalu Ukrajiny. Putin zvrátil pokusy Západu pro nasměrování Sýrie na cestu mocenského  rozvratu jako v Libyi a Iráku. Putin spolu se spojenci zabránil barevné revoluci – puči ve Venezuele, podporované celou Evropskou unií a administrativou Donalda Trumpa a postavení prezidenta Madury zejména po posledních parlamentních volbách, kterých se ani neúčastnil vzdoroprezident Guido je velmi silné. Putin v kooperaci s Erdoganem řídí záležitosti v Libyi a dohodl se i na dalším postupu v Sýrii. A když jsem už u toho Turecka, spoluprací s Tureckem, které má být hlavním valem NATO proti nepřátelskému Rusku způsobuje Putin  onu pomyslnou mozkovou smrt a v podstatě paralýzu NATO. A mohl bych pokračovat Putin také nedávno zcela paralyzoval barevnou revoluci v Bělorusku a byť ne s nadšením ke vzteku celé EU nepřipustil pád prezidenta Lukašenka. A  jen jaksi mimochodem, vyřešil bez Američanů či Francouzů vojenskou krizi kolem Náhorního Karabachu.

Zkrátka a dobře potencionální americký prezident Joe Biden pokládá Rusko z hlediska amerických geopolitických neúspěchů právem za největšího nepřítele pro USA a tzv. svobodný svět a stejnou měrou se opět vyostřili vztahy mezi EU zejména Německem, ale i Francií, když Putin nešel Macronovi a Merkelové na ruku a nenechal se zlomit, aby pustil k vodě Lukašenka. A navíc, což se u nás tutlá, v Mali, kam jsme vyslali náš vojenský výsadek nastal puč a pučisté zjevně nechtějí spolupracovat s Francií a demonstranti v ulicích volali slávu Rusku (bude mimochodem vtipné, až nová vláda  nás ze země požene, co budou na to říkat naši slavní poslanci). A tak Macron taky zuří, že prý Putin vyvolává protifrancouzský odpor.

A když se do toho profláklo, že devět měsíců probíhalo superhakrovské papáníčko v rozhodujících amerických institucích, tak je zapotřebí dobré, aby  se opět obrátila pozornost k Putinovi, coby západnímu nepříteli číslo 1.

A když se věci na chvíli zklidní, tak po další porážce Západu přichází pokračování crazypříběhu Navalnyj. „Bojovník za svobodu“ Navalnyj za potlesku západních médií s něčím novým přichází.

A je to tady…Konečně z něčeho žít musí.

A další roztomilé pokračování bajky: Navalnyj prý zavolal svému údajnému vrahovi Konstantinu Kudrjavcevovi, agetovi FSB. Ten si prý ale myslel, že hovoří se zástupcem generálního tajemníka ruské Bezpečnostní rady Nikolajem Patruševem, a tak mu prý telefonicky prozradil utajené podrobnosti o atentátu. Novičok prý aplikovali na Navalného spodky, ale pak prý všechno dopadlo jako vždycky, tedy špatně, protože piloti a záchranáři zareagovali příliš rychle.

No řekněme to jinak. Chápeme, že Západ zuří. Spolupracovat s Ruskem nechce, a geopolitických soubojích dostává znovu a znovu na p…….l. To je fakt k vzteku.

Ale s Navalnym Západ svůj mindrák s Putinem nevyřeší.

Putin se k té kauze vyjádřil suše: Kdybychom ho chtěli zlikvidovat, tak by prostě nežil.

Lépe to vyhodnotit nelze.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Navalnyj a Západ jsou trapní. Západ vymyslí kravinu a pak ji prosazuje, protože si myslí, že jedná s blbama ! Trapnost Navalného je veliká a velký pitomec jako on si myslí, že na to někdo skočí! Tajné služby vymyslely, holt nemaj lidi, trapárnu a Navalnyj musí za ty prachy taky něco navalit. Navalnyj je včerejšek.