„Putin zachránce“ - píše britský Daily Mail

putin erdogan
24.10.2019 10:49
Nechci tlačit na pilu a protože už mi někteří lidé vytýkají, že příliš Putina chválím, myslím si, že daleko užitečnější bude alespoň čas od času informovat, co o syrské krizi hovoří tisk. Jak známo, pro britské novináře je Putin stabilně nepřítelem číslo 1, a tak pozitivní zpráva je hodnotná dvojnásob.

Druhým důvodem je, že část naší politické scény a snad nejvíce Ivan David z SPD šíří až hrůzostrašné zprávy o tom, že Turecko chce obsadit Evropu a je třeba se připravit na útok včetně mobilizace armád, stejně jako, že Kurdové prožívají genocidu čili absolutní fyzickou likvidaci celého národa.

Musím dát za pravdu Trumpovi, který konstatoval, že za Obamy bylo vyvražděno (zabito) 500 000 lidí v oblasti  a nikomu to nevadilo, a teď jich je pár desítek a neskutečná vřava.

A možná poslední poznámka. Tu vraždu kurdské (a krásné političky) skutečně provedli hrdlořezové. Ale hrdlořezy se stali až v okamžiku, kdy přestali masově  vraždit stoupence Asada, o čemž opět nikdo nikdy neřekl ani punťa, a to byly tisíce a desetitisíce, ale stali se jim až teď, když se to hodí.…

Abychom si uvědomili, že pořád jsme předmětem manipulace.

A teď už ten slíbený článek, částečně zestručněný, protože probíhal v opakovaných heslech.…  a upozorňuji, že volně přechází ve strategické setkání Rusko – Afrika, rovněž v Soči, které i s ohledem na zadržení Turecka bylo logicky velmi srdečné. Abyste se nedivili.

* * *

Putin „zachránce“

Putin „zachránce“: Kurdští bojovníci v Sýrii děkují Rusku za to, že je zachránili před „metlou války“, a to navzdory moskevskému jednání s Tureckem, že Asadovi vojáci poprvé vstoupili do pohraniční zóny poprvé v letech

Šéf kurdského SDF telefonoval Rusku, aby poděkoval Putinovi za uzavření dohody

Do oblasti dorazila ruská vojenská policie, aby zahájila vyklizení kurdských bojovníků

Kurdští bojovníci v Sýrii děkovali Rusku za to, že je zachránili před „metlou války“ poté, co Vladimir Putin uzavřel dohodu o udržení turecké ofenzívy na uzdě.

Mazlum Abdi, šéf kurdských syrských demokratických sil (SDF), zavolal Moskvě, aby „poděkoval Putinovi a Rusku za jejich horlivost při zabránění válce“.

Kurdové mají na evakuaci 150 hodin, ale Turecko zůstává připraveno k útoku a Erdogan včera vyjádřil obavy, že kurdští bojovníci mohou zůstat v zóně předstíráním, že jsou syrskými vládními silami.

Sýrský vůdce Bashar al-Assad, který profitoval z nepokojů tím, že vyslal vojáky do části země, kam se po letech nevkročili.

Jeho síly pomohou Rusům provádět společné hlídky v pásmu 18 mil podél turecké hranice.

Turecko dříve podporovalo povstalecké boje proti Assadovi, ale Erdoganova dohoda s Putinem nyní syrského vůdci „de facto uznala“, uvedli odborníci.

Když jsou americké jednotky pryč, Rusko je nyní hlavním organizátorem v Sýrii.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7608047/Kurdish-fighters-Syria-thank-Russia-shielding-scourge-war.html

* * *

Doufám, že jsem alespoň trochu přispěl ke zklidnění řad.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

tak to vypadá, že Game is over v Sýrii, doufám, že někteří psychiatři nebudou muset z toho skončit v psychiatrické léčebně v péči jiných psychiatrů.   

opatovice328

tak je vidět, že Kurdové už mají jednoho poslance v EU, pokud tedy ten jejich poslanec nevezme samopal a nepůjde do hor po vzoru těch dvou Čechů, které se snažil Babiš nedávno vytáhnout z tureckého vězení.