Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?

moskva demonstrace
5.8.2019 12:13
Oproti době, kdy se uskutečnila výměna Vladimíra Putina s Dmitrijem Medveděvem z funkcí prezidenta na premiéra a naopak, která k radosti Hillary Clintonové byla doprovázena skutečně statisícovými vášnivými demonstracemi a vlastně se stejným průběhem i následující opětovná první volba Vladimíra Putina za prezidenta, dnes nesystémová ruská opozice, v podstatě skomírá a když se jich v Moskvě minulou a předminulou sobotu sešlo tuším něco málo přes deset tisíc, směšný pocit z nedostatku síly pomáhalo zamaskovat, že vědomě útočili na policii, která víceméně rutině a samozřejmě i s použitím silových protiopatření odpor likvidovala.

Když si uvědomíme, že Moskva má 12, 5 miliónu obyvatel a sešlo se maximálně něco více přes 10 tisíc účastníků, a to velkoryse uvádím jimi uváděná čísla, ukazuje se, že v hlavním města Ruska v podstatě nikoho nezajímají. Kdyby se tématu násilného zákroku moskevské policie nechytila zahraniční média (a samozřejmě i naše), byla by to absolutně bezvýznamná episoda, kterých se ne světě dějí v témže okamžiku desetitisíce. Jako když bývalý europoslanec a lídr za lidovce Pavel Svoboda, jehož vlastní voliči vykroužkovali, tuším minulý týden na Hradčanském náměstí cosi provolával proti Miloši Zemanovi.

Moskevští radní ještě před touto etudou, navrhli milovníkům demonstrací dva termíny, a to 10. a 11. srpna s určením času a místa a s limitním počtem do 100 tisíc pro konání demonstrací s upozorněním, že demonstrace 3.8.2019 není povolena s důsledky z toho vyplývajícími...

No, chci vidět, zda se „navalníci“ sejdou. Když je to povolené, zřejmě to pro ně ztratí smysl. Zejména, když hrozí, jak málo znamenají.

Tím by jen dovršili směšnost svého počínání.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.