Senát coby ústav pravicově liberálních šílenců…

vyvadil jiří nový
29.7.2020 20:57
Ano oproti minulosti, se rozhodlo v podstatě se na volby do Senátu vykašlat. Naprosto na rovinu Andrej Babiš konstatoval, že Senát je pro ANO ztrátová investice a je daleko důležitější soustředit se na vítězství v krajských volbách, kde je favoritem a samozřejmě příští rok ve volbách do Poslanecké Sněmovny, které jsou z hlediska života republiky klíčové.

I proto ANO neobsadilo téměř třetinu mandátů, které budou nově voleni. To rozhodnutí je rozumné z vícero důvodů. Za nejzásadnější pro volby do Senátu platí, že zajímá především ty voliče, kteří to chtějí natřít vládě. A vzhledem k tomu, že ANO nepřetržitě už téměř dva roky má mezi 29 % až 34% podpory pro volby do Sněmovny a trvale se neobjevuje nikdo, kdo by jej mohl ohrozit, má naději na vítězství především kandidát – exot, silně pravicově liberálně orientovaný a nenávidějící Babiše či Zemana respektive nejlépe oba dva.

Konec konců stávající složení téměř ideální pro legendárního Chocholouška o tom svědčí. Tužby po návštěvě Tchaj-wanu ze strany předsedů Senátu za ODS, tedy země, kterou v Evropě uznává jenom Vatikán a jinak dalších 14 zemí typu Belize, Guatemaly, Haiti, Hondurasu atd.

Protičínské výlevy senátora Fischera, žaloba na EK komisi senátorem Vágenknechtem, že jednal o plánu obnovy a sedmiletém rozpočtu s Andrejem Babišem coby předsedou české vlády, obratem odmítnutá, ústavní žaloba proti prezidentu Zemanovi z pera zřejmě nepříčetného senátora Lásky atd., atd. a tak by bylo možné pokračovat…

Do Sněmovny se ovšem připravují a v Praze určitě projdou jak fanatická stávající poslankyně Němcová, stejně jako hysterický ředitel Knihovny Václava Havla Žantovský. V převážně pravicově liberální šílené Praze nemohou neprojít.

Drtivá většina našich občanů se staví za rozpuštění Senátu a je nepochybné, že jeho úloha právě s ohledem na jeho liberálně extremistické složení vyvolává odpor měsíc za měsícem. Senátní volby na podzim v zásadě nepochybně tento obraz zkázy prohloubí.

A možná je to tak správně.

Když jsem na počátku existence Senátu sám byl senátorem, neexistovalo ještě krajské uspořádání a do značné míry jsem v rámci širšího volebního obvodu Sokolovska zasahujícího zčásti do Karlovarska a zčásti do Chebska plnil funkce politického koordinátora a mediátora uprostřed dnešního karlovarského kraje a vyřešil jsem to vytvořením Hospodářské a sociální rady Sokolovska zahrnující klíčové podniky, představitele institucí i názorových platforem.

Dařilo se.

Dnes ovšem nepochybně tuto funkci převzalo hejtmanství a senátor se tak stává jakýmsi pomyslným i reálným kůlem v plotě. Čím méně má pak Senát reálných pravomocí, tím více si to nahrazuje vyšilováním a destrukcí proti vládě.

Andrej Babiš dělá dobře, že se ANO až tak moc nechce ve věci Senátu angažovat. Byla by to ztráta času, peněz i stranické prestiže…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Paní Němcová se těší do Senátu, protože tam najde spřízněné duše. Drtivá většina senátorů vystudovala za minulého režimu, většinou lékařství a jiné VIP obory. Dnes mají plnou pusu frází o tom, že musíme vyvážet do celého světa, ale Rusku a Číně nasazují psí hlavu a potažmo škodí nám všem. Každé senátní volby byly a jsou referendem o smyslu Senátu. Vždycky se stejným, až na čestné výjimky, výsledkem. Lidé jim svou neúčastí jasně říkaji: "Zrušte Senát"! Je zadarmo drahý!{#emotions_dlg.sealed}