Sinožrouti v Seznam.cz a ve Foru 24 se nelitují

sinofobie
31.3.2021 15:56
V tomto týdnu mi volala zjevně rozjitřená, ale milá redaktorka Seznam Zprávy, Kučerová, aby se mě zeptala na můj článek zveřejněný na serveru Vaše věc a na některých blozích pod názvem „Populární téma západního mainstreamu: Ujguři“.

Paní redaktorku pobouřilo, že se citace z tohoto mého článku objevily v jednom z nejvýznačnějších čínských deníků China Daily. Jak jsem pochopil, tak se domnívá, že je to jakési vyjádření neloajality vůči názoru, který do české politiky zanesl bývalý těžkotonážník americké politiky, bývalý ministr zahraničí USA, Mike Pompeo. Ten označil činnost čínských úřadů ve vztahu k muslimské národnostní menšině Ujgurů za genocidu. Ve svém článku jsem pracoval s fakty, respektive jediným a základním faktem. Tím je nárůst počtu obyvatel této národnosti v Číně za léta 2010 – 2018 z 10,2 milionů obyvatel na 12,7 milionů obyvatel. To v absolutním vyjádření znamená nárůst o 2,5 milionů obyvatel a v procentuálním je to nárůst o 25%.

Mluvit za těchto okolností o genocidě národa, to představuje opravdu velkou fantazii.

Všechny ostatní sinožroutské argumenty, které se obvykle objevují v českém mediálním a politickém mainstreamu jsem opatřil jen vyjádřeními k těmto problémům z čínské strany. Nic víc a nic méně. Dal jsem jen prostor druhé straně, což se možná už u nás v rámci zvláštního pojetí svobody slova, nesmí. Ale chci každého ujistit, že na serveru Vaše věc to možné je a bude i v příštích měsících a letech.

Paní redaktorka ve svém článku uvedla také definici genocidy, vyplývající z příslušné Úmluvy OSN, schválené už v roce 1948.

Mám zřejmě fantazii menší než bývalý americký ministr Pompeo. Pokud se dívám do této definice, ve které se objevují slova jako usmrcení anebo způsobení těžkého tělesného ublížení nebo duševních poruch, ale také třeba opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí anebo násilné převádění dětí z jedné skupiny do jiné, tak si myslím, že tvrzení západního mediálního mainstreamu, kam spadá i Seznam Zprávy, je poněkud přehnané. Když nebudu chtít věřit, že jedna plus jedna jsou dvě, tak tomu prostě neuvěřím, a to je případ našich sinožroutů.

Nemá smysl, abych pokračoval v takovéto polemice, protože prostě ve svém protičínském zaujetí toho český mainstream, ať už politický nebo mediální, není věcně schopen.

Nyní zpět k článku paní redaktorky „Čínská media našla spřízněnou duši. V Jiřím Paorubkovi.“.

Trochu mě zlobí, že paní redaktorka nebyla při interpretaci našeho asi dvouminutového telefonického rozhovoru příliš korektní. Ve svém článku píše, že jsem se údajně „přiznal“ ke svým kontaktům s Komunistickou stranou Číny. No, to jsou úplné nesmysly. Představa paní redaktorky, že si tu a tam po ránu zavolám např.s čínským prezidentem Xiim a poklábosíme spolu přátelsky o boji proti světovému imperialismu, je možná pro někoho atraktivní, ale neuskutečná. Paní redaktorce jsem připustil, a ona to vcelku korektně na jiném místě článku interpretuje, že tu a tam se obracím na tiskový odbor čínské ambasády a chci od nich nějaká data, týkající se Číny. 

Jinak dlouhodobě pracuji s aplikací PressReader, ve které jsou prakticky všechna významná světová média. V té si hezky čtu, a když na něco zajímavého narazím, tak to také okomentuji. Nejčastěji využívám britská anebo rakouská média.

Horší případ je editor serveru Forum 24, které jsem dosud neměl tu smutnou čest číst. Dnes jsem obdržel jejich článek, stvořený editorem tohoto pro mě dosud neznámého serveru, pod názvem „Paroubek se stal rudým čínským politrukem. V Číně mu nalili víno a průvodce vše vysvětlil“. Když jsem dočetl článek z prosince minulého roku, který se hemžil opravdu rozkošnými výrazy na mou adresu typu… „bezhodnotový patolízal“, „politický cynismus a obludná propaganda“, „malé dítě“ a dále pan editor kreslí, jaká hrůza, jaké obludárium by nastalo, kdyby se osoba jako jsem já stala znovu českým premiérem, troch jsem se znepokojil. No, už jednou tato země mé premierství ale přežila celkem s úspěchem. Hospodářství země rostlo v letech 2005 – 2006 k 7% ročně, rostla průměrná mzda lidí a z dnešního pohledu se mi zdá, že stát neměl žádné velké problémy ani v zahraničních vztazích. Pěstoval velmi dobré vazby k Evropské unii, ale také k Číně či Rusku a dalším zemím. A díky rozumné politice vlády jsme na konci roku 2005 získali v přepočtu na jednoho obyvatele největší dotace z evropských fondů na léta 2007 – 2013 ze všech států EU.

Vzhledem k tomu, že server Forum 24 je zcela bezvýznamný a čtyři měsíce trvalo, než se ke mně vůbec donesla zpráva o tom, že někdo něco tak hrůzného vykonstruoval, nebudu řešit celou věc přes své advokáty. 

Ale pokud bych měl ještě své bývalé psy, které mně odebrala má budoucí bývalá manželka před čtyřmi lety, krásné modré gaskoňské basety, nechal bych editora famózního deníku Forum 24 za trest sežrat těmito milými pejsky.

Když už jsme u toho, díval jsem se na názvy jiných článků ve Foru 24 a pochopil jsem všechno:

- „Daň za naivitu. Zaorálek napadl houslistu Šporcla, jako Jakeš na Červeném hrádku“

- „Primátorka Brna zesměšnila Babiše. Přijel se chlubit očkovacím centrem, se kterým nepomohl“

- „Odchod Petra Kellnera je symbolickým ukončením oposmlouvy“

- „Ivan Bartoš si dovolil hodně. Některým skoro praskla žilka z toho, jak si troufá na prezidenta Zemana“

A za všechny ještě poslední titulek serveru, který mě opravdu zaujal: „Nostradamus předpověděl na rok 2021 hned několik katastrof“. Možná bych panu editorovi ještě doporučil, aby se příště v prognostické činnosti opíral nejen o Nostradama, ale např. také o věštění z tarotových karet nebo z kávové sedliny.

Prostě závidím pánům ze serveru jejich úžasné duševní obzory.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.