Skutečná genocida chlípníků?

bond girl
11.11.2017 11:45
Státy Západu dnes zachvátila až hysterická vlna pronásledování údajných či skutečných chlípníků, kteří se projevovali, často před lety či desítkami let, zj. nemravnými návrhy, které předkládali ženám.

Vynikající herec Kevin Spacey dokonce prý znásilňoval ženy. Má jich mít na svědomí nejméně dvě desítky. Zcela nepochybně se však ještě mohou "pochlubit" i ženy další. Zkrátka seznam jeho obětí není ještě úplný.

Nechci se zastávat chlípníků a „chlípníků“, ale taková svědectví údajně či skutečně postižených žen, pronesená po letech či desetiletích, ve mně vyvolávají spíš pocit trapnosti nežli odporu vůči údajně chlípnému kozlovi.

Kariéra Kevina Spaceyho, který je držitelem dvou Oskarů je, zdá se, v troskách. Druhdy mocný producent Weinstein, který měl v posledních dvaceti letech obtěžovat řadu krásných žen a hereček, je zlikvidován tak, že by se to jeho vlivné konkurenci nepodařilo, i kdyby chtěla.

Nyní se objevují zprávy, že dokonce i herec Steven Seagal rozepínal poklopec před jakousi dnes neznámou herečkou, která s ním kdysi točila jakýsi dnes asi už zapomenutý film. Také její americká kolegyně – herečka – zveřejnila, že jí prý Segal nabízel masáž ve svém hotelovém pokoji.

Zdá se, že hysterie už dosáhla svého vrcholu. Tak jako často v amerických dějinách, se dobří Američané se svými vynikajícími morálními vlastnosti a morálním profilem oddávají pronásledování čarodějnic. I tentokrát je to ale spíš tragikomické.

Další státy Západu ovšem nechtějí za Američany zaostat. České ženy jsou zatím v klidu. Možná proto, že je jim jasné, jak tenká je hranice mezi neobratným návrhem směřujícím k seznámení s ženským protějškem a surovostí, hraničící se slovním či dokonce fyzickým sexuálním napadáním. Rozumná, inteligentní a zkušená žena tu hranici rozpozná velice dobře.

Zdá se však, že hollywoodské star a další herečky a mnoho jiných dam v západních státech zná velmi dobře rozhodovací praxi tamních soudů. Mají totiž velkou naději, pokud prokážou morální újmu, dokázat také majetkovou újmu, a vyzískat tím na „zazobaném chlípníkovi“ mastné výpalné.

Praxe českých soudů bude jistě střízlivější nežli těch amerických, takže mnoho případných hysterek, které by se snad chtěly vydat touto cestou, je předem odsouzeno k neúspěchu. Soudnému člověku jen nezbývá, než kroutit hlavou nad současným honem na čarodějnice a říkat si, proč jen ty postižené ženy nepřišly se svými svědectvími na policii hned druhý den poté, co se jim úhona stala…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Možná ani s tak velkou nadsázkou říkám, že svět se řítí do záhuby! Není to jen tato hysterie My Too, ale i tzv.genderová vyváženost, kdy už i oslovení Dámy a pánové začíná být nepřístupné! Vše je jen důsledek tzv.politické korektnosti, mistrně využité menšinami a nátlakovými skupinami neziskovek, kdy se už i nejen politici bojí pojmenovávat věci pravým jménem!

Jiří Volný st.

Nacistická propaganda hodně těžila z případů, kdy blonďaté sekretářky byly znásilňovány bohatými židy. Případ producenta Weinsteina by byl ideální nahrávkou na smeč. Jeho odpudivá tvář by se jistě dobře vyjímala na antisemitských plakátech. Dnes jsou u nás židé privilegovanou a chráněnou skupinou. Už dlouho jsem neslyšel židovský vtip, dokonce i verše Petra Bezruče, které například popisují skutečnost, že na vesnici přijde žid s uzlíčkem a prodejem alkoholu, potažmo zničením mnoha rodin, se stane po roce nejbohatším obyvatelem, jsou dnes velkým tabu.