Skutečně si nemyslím, že za vraždění v Buči mohou Rusové

vyvadil jiří nový
1.8.2022 09:21
Martin Fendrych, který je znám svou obsedantní rusofóbií, ve svém jako vždy emotivním článku „JUDr. Jiří Vyvadil si není vědom, že lhal o ruském vraždění v Buči? Hanebná blbost“ mě napadl, že jsem lhal o ruském vraždění v Buči? Hanebná blbost“ a rozpoutal menší bouři, která se mi vrací i v jiných příspěvcích.

Ano, skutečně se nemyslím, že Rusové spáchali genocidu, což kromě vyšinutého Bidena, či našich politických představitelů této koalice rozhodně nikdo netvrdí.

Válečných zločinů se podle OSN dopustily na Ukrajině obě strany, tj. Ukrajina i Rusko, stejně jako se válečných zločinů v Iráku, Libyi, Srbsku Afghánistánu Američané.

Jako trestní právník vím, že u každého trestného činu, tím spíše u trestných činů spáchaných státy, je důležité zjistit: „Cui Bono“. V čí prospěch.

Zatímco Martin Frendrych má, zdá se, dokonalé informace, že vraždy způsobila ruská vojska, já mám z veřejných zdrojů informace zcela opačné.

Podívejme se tedy blíže na nejdramatičtějšího případ, masakr v Buče. Ve středu 30. března se z ní ruské jednotky stáhly, což ve čtvrtek potvrdil starosta Anatolij Fedorjuk. Ačkoliv je každá událost v ukrajinské válce zaznamenávána mobily, tweety, Facebookem, střílení civilistů na ulicích nezaznamenal nikdo. Ani v pátek a v sobotu se žádná zmínka o masakrech neobjevila. V sobotu a v neděli Buču obsadil prapor Azov a začal čistit město od sabotérů a ruských kompliců. Sobotní New York Times v Buče zaznamenaly několik civilistů zabitých za nejasných okolností. V neděli pak NYT zveřejnily video ukrajinského ministerstva obrany s desítkami mrtvých na ulicích a obviněním Ruska z masových vražd. Rusko zprávy označilo za podvrh a provokaci a požádalo o svolání Rady Bezpečnosti OSN. Na úterním zasedání RB britská předsedkyně ruskou žádost odložila a místo ní se projednávala žádost Ukrajiny včetně Zelenského návrhu na vyloučení Ruska. Mezitím se v médiích počet obětí zvýšil na stovky a ve středu USA zavedly proti Rusku včetně Putinových dětí další balík sankcí. O měsíc později se objevila videa, podle kterých ruské jednotky zabily osm zajatců.

Řada analytiků dokazuje, že masakry byly inscenované, podrobně analyzují indicie, pochybují, zda vůbec k nějakým masakrům došlo, Čína je označuje za další v řadě amerických podvodů. S takovými informacemi se ovšem mediální konzument nesetkal, takže spolehlivě ví, že ruští vojáci v Buče povraždili stovky civilistů, že zabité hází do masových hrobů, že bombardují civilní objekty včetně porodnic, že znásilňují ženy a děti.

Aby bylo jasno: Diskuze na téma Buče vypukla hned na počátku operace, kdy veřejnost, zejména ta protiruská doslova hltala informace o možných pachatelích, kteří by bylo možné stíhat podle politického rozhodnutí premiéra Fialy a následujícího rozvedení nejvyšším státním zástupcem.

Martin Fendrych jako bývalý náměstek ministra vnitra by měl vědět, že svoboda projevu je ústavně zaručena a i proto z mých informací po politické masáži premiéra sice přišly tisíce udání, ale pro racionálním vystřízlivění jako hodné stíhání policie velmi korektně se soustředila jen na případy zahrnující i násilí, šíření fašistických symbolů apod.

Já sám jsem na Facebooku jen konstatoval, že ukrajinským politikům nevěřím ani nos mezi očima a podivné události z doby kolem euromajdanu a násl jako například střelba do policistů i demonstrantů s cílem vyvolat puč proti prezidentu Janukovyčovi, jak o tom z Kyjeva radostně referovali naši zpravodajové , případně pro Rusy zcela nežádoucího sestřelení malajského letadla, o čemž tehdejší malajský premiér tehdy prohlásil, že věří, že Rusové za to nenesou odpovědnost mé jasné pochybnosti potvrzují.

Že se v mém případě, ač jich zřejmě byly stovky a tisíce věc dostala až do České televize nevím proč a naprosto mě šokovalo, že bych mohl dát jakýkoliv rozhovor redaktoru Deníku N, protože s progresivistickými novináři rozhodně nekomunikuji.

V USA téměř absolutně může k jakékoliv válce vedené jejich zemí vyjadřovat jakékoliv názory. A tak demokraté válku proti Rusku podporují a naopak stále rostoucí část republikánů je i v souvislosti s finančním kolapsem, který válka Západu proti Rusku i USA přináší.

Mohu Vás ujistit, že se vůbec nezajímám o detaily vojenské operace, což zcela jistě není trestné. Jediné co mě zajímá, jaký to bude mít dopad na svět zejména z geopolitického a ekonomického hlediska. A ten jistě bude zcela za mnoho měsíců či let převrácen.

Mimochodem jednoznačně souhlasím s názory například Viktora Orbána, že Trump by válku proti Rusku nepřipustil a vyvozuji z toho, že to zřejmě bude právě Trump, který s největší pravděpodobností bude s Putinem za dva roky jednat o ukončení…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

JiB

V mých očích je Martin Fendrych jen obyčejný ubožák, který se rád stylizuje do role soudce Lynče.

Už jen z toho jak dal Martin Fendrich do titulku svého článku celé Vaše jméno i s titulem je zřejmé, že jeho primární snahou bylo Vás poškodit, aby při zadání vašeho jména do vyhledávače vyskočil pamflet Martina Fendricha co nejvýše. Evidentně Martinu Fendrichovi nešlo o věcnou kritiku či snad polemiku, ale jen a jen o Vaši dehonestaci… Jak typické pro progresivistické pseudoliberály.

Slušný člověk si u toho musí jen odplivnout.

Naopak lidé jako Vy, pane Vyvadile, kteří těmto křivákům, jako je právě Martin Fendrich, neuhýbají a i v dnešní orwellovské době nebojácně veřejně prezentují svůj odlišný pohled na věc, než je ten „jediný správný“, si zaslouží respekt a uznání. Díky za to!

 

PS: Domnívám se, že v případě reakce na pamflet Fendrychova typu by bylo užití celého jeho jména v titulku článku v duchu principu o přiměřené obraně. Stejně jako opakované užití jeho jména v textu článku reagujícím na jeho pomluvy. Příště by si pak své hanebné jednání takoví Martinové Fendrichové mohli rozmyslet. Přičemž nejde jen o Vás osobně, ale také o případné další oběti mediálního lynče pseudeliberálů Fendrichova typu. Bylo by velmi žádoucí docílit situace, kdy se tito šikanisté budou rozmýšlet co a jak udělají s vědomím toho, že stejné prostředky budou v sebeobraně použity proti nim samotným.