Souboj Bernie vs. Donald by možná zamával světem ...

vyvadil jiří nový
24.2.2020 14:32
Klidně to přiznám. Prakticky od počátku americké prezidentské kampaně počítám s tím, že nakonec budou proti sobě stát prezident Donald Trump a autentický socialista Bernie Sanders. A doslova se na to těším.

Ono totiž z celé té plejád tváří a tvářiček  je jasné, že Amerika má jen tyto dvě  skutečné osobnosti, které jdou každý podle svého a každý radikálně jinak proti stávajícímu americkému mainstreamu a stranickému, ale i státnímu establishmentu (deep state, ale i média by byly ze Sanderse možná ještě divočejší než byly z Trumpa).

Už dnes je vidět, že dosud nejvíce protitrumpovská stanice MSNBS , která od rána až do večera plivala jed a žluč na Trumpa se cítí zaskočena úspěchem Sanderse a začíná pouštět do éteru a na kameru i zvěsti o zaručeném šíření stalinistických čistek, pokud se dostane k moci Bernie Sanders.

A tak najednou už  oba hlavní kandidáti dostávají nálepku agenti Putina. Ve skutečnosti se ukazuje, podle zásady akce budí reakci, že to spíše rozhodně pomáhá.

U nás samozřejmě také máme rusofóby – idioty, Hřiba, Novotného, Šafra atd., ale proti Američanům jsou jen slabým čajíčkem.

Není asi ještě vhodná chvíle se více nad možností tohoto střetu zabývat.

Čeká nás známé Velké úterý 3. března, kdy proběhnou primárky hned v několika amerických státech najednou. Teprve pak se ukáže, zda můj předpoklad se prokáže.

A protože je to již příští týden, znovu se na toto téma ozvu.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.