Soukup by neměl ztrácet nervy

soukup barrandov
11.10.2018 16:06
Z elektronických médií jsem se včera dozvěděl, že J. Soukup připravuje v jednom ze svých četných pořadů na TV Barrandov, kde vystupuje jako hlavní konferenciér, analytik, soudce, popravčí i generální ředitel v jedné osobě, opět pásmo věnované mé osobě. Pro jistotu jsem se podíval na tento pořad a byl jsem zděšen. Tedy především ze Soukupa samotného. Nervózní až psychopatická gestikulace, podivné a křečovité grimasy v obličeji, působily natolik odpudivě, že jsem jen s největší námahou ono televizní pásmo skečů věnované mé osobě dosledoval až do konce. Slušně řečeno, Soukup je přepracován.Ono dělat konferenciéra v osmi pořadech své televize je opravdu namáhavé a stresující.

Také lži, které se ze Soukupových úst sypaly, byly nehorázné. Pro tentokrát vylepšené o některé nové pohádkové příběhy. Tak například Soukup tvrdil, že jedním z mnoha dárců strany LEV 21 v roce 2012 bylo jakési zarostlé individuum jménem Jiří Melichar, prý jednatel firmy Velantis, které mělo věnovat této straně 250 000 Kč. Celkem lehce lze dokladovat, že firma Velantis byla v roce 2012 při poskytnutí tohoto daru zastupována úplně jiným jednatelem. Darovací smlouvu lze kdykoliv předložit a panu Soukupovi lze jen poradit.

Tedy, pokud podle něj vznikly v mém konání v posledních dvaceti letech nějaká porušení zákona, nechť podá trestní oznámení doložená důkazy anebo ať mlčí a přestane šířit své lži.

Samozřejmě, že za tento „výkon“ TV Barrandov podávám další stížnost na Soukupa a jeho televizi Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Věřím, že když ne při posuzování té první stížnosti (zatím nemám o výsledku projednávání v Radě žádné informace), tak při posuzování druhé stížnosti, Rada vůči Soukupovi a jeho privátní televizi konečně zakročí. Soukup se ve svém pořadu snažil vzbudit dojem jako by vystupoval na ochranu zájmů mé budoucí bývalé manželky Petry. Tvrdil mj., že prý u soudu říkám, že mám jediný příjem, kterým je starobní důchod. Ani to pochopitelně není pravda. Soudu jsem předložil svá daňová přiznání za léta 2016 a 2017. To, že jsem ve svých dnes již 66 letech omezil své podnikatelské aktivity, na tom nevidím nic divného. Nechci pracovat doživotně. Soukup pro jistotu neuvedl ani výši výživného na dítě, kterou nicméně platím na účet své budoucí bývalé ženy každý měsíc. Oněch 10 000 korun je částkou, kterou podle mého odhadu nedostává po rozvodu na výchovu dítěte více než 95% bývalých partnerů. A to by diváci dobře věděli.

Je zajímavé, že Soukup pokračuje v útocích na mou osobu i po volbách do Senátu, kde jsem skončil již v prvním kole. Samozřejmě, že za hlavní důvody mého volebního neúspěchu musí každý objektivní pozorovatel považovat naprosto lživá vystoupení mé budoucí bývalé manželky Petry v TV Seznam šest týdnů před volbami a následnou antikampaň, která proti mně byla v některých médiích vedena. A dále také trvalé opakovaně lži Soukupa v TV Barrandov před volbami.

Právě teď, kdy píšu tento článek, probíhá na Parlamentních listech anketa, zda je J. Soukup dobrým moderátorem. Přičemž 96% účastníků ankety PL se zatím domnívá, že nikoliv. Možná, že by se J. Soukup měl nad tímto varovným číslem zamyslet. A že by se také měla nad ním zamyslet Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, zda Soukup může ve svých pořadech beztrestně polévat prakticky kohokoli, koho si vybere, lživými a špinavými tvrzeními.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Vážený pane Paroubku, možná, že je pan Soukup přepracován a je pravděpodobné, že nedosahuje kvalit a krásy některých moderátorek  ČT24. Ale je především geniálním prognostikem, když dokázal naprosto přesně odhadnout Váš výsledek v prvním kole senátních voleb. Osobně jsem Vám fandil a potěšil by mne úspěch Váš a dalších kandidátů z tohoto fóra. Také naprosto přesně předpověděl, že budete ukazovat na možné viníky svého neúspěchu. Zkrátka někdy nám doba a okolnosti nepřejí a na pana Soukupa a stížnosti k Radě je lépe zapomenout. Psi štěkají a karavana jde dál.