Soukup se musí omluvit České televizi

soukup tv barrandov
30.4.2019 08:42
Podle rozsudku pražského městského soudu se musí majitel a šéf TV Barrandov Soukup omluvit za své opakované dehonestující, manipulativní a nepravdivé výroky na její adresu v jednom ze svých pořadů. Přitom rozsudek není ještě pravomocný, ale těžko si lze představit, že by se Soukup hrnul do odvolání s ohledem na povahu a zjevně autentický charakter jeho lživých výroků vůči ČT.

ČT přitom požaduje a domohla se u soudu omluvy v jednom z pořadů Jaromíra Soukupa čtyři týdny po sobě. Dále omluvu na webu TV Barrandov, na němž jsou všechny Soukupovy pořady k dispozici a omluvné dopisy České televizi a Radě České televize. Soudkyně, jež o rozsudku rozhodla, konstatovala, že „vytýkané jednání nelze již označit za věcnou kritiku, ale za dehonestující tvrzení“. A dále soudkyně hovořilo o manipulativních výrocích, zkreslujících skutečnost. Prostě podle ní nešlo o fair kritiku, ale o dryáčnický a dehonestující postup. Protože Soukup takto pracuje i vůči jiným subjektům a osobám, je velmi logické, že se ohradili i jiní, včetně mé osoby.

Přiznám se, že nad Soukupovým vyjádřením v jednom z jeho četných moderátorských vystoupení na TV Barrandov na adresu jednoho z redaktorů České televize, Rosího, mně zůstává rozum stát: „Luboši Rosí! Ty blbe! Ty kluku jeden ušatej! Tohle je pro tebe sólokapr jako kráva! Kreténe! Sólokráva!“ Prostě pan Soukup se nám rozjel a nelze se soudkyni divit, že pro takovouto „legraci a satiru“ neměla pochopení. Chci připomenout, že proti jeho výrokům se v minulosti ohradil již například Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a dále Státní ústav pro kontrolu léčiv. Prostě Soukupův repertoár subjektů, na které útočí, je nepřeberný. Známá reklamní společnost JCDecaux se rovněž ohradila nedávno proti Soukupovi. Obvodní soud pro Prahu 1 jí dal předběžným rozhodnutím za pravdu, takže Soukup nesmí vysílat informace o této společnosti. Po Soukupovi žádá společnost JCDecaux 100 mil. Kč odškodného.

Chci jen jemně sdělit, že jsem na J. Soukupa podal před zhruba šesti týdny za jeho lživé výroky na TV Barrandov rovněž žalobu. Musím říct, že jsem zažil za léta pobytu v české politice mnohé. Lži, nechutnosti, výmysly. Ale nikdy jsem nezažil to, co v pořadech J. Soukupa. Tedy, abych se s rozdílem téměř dvaceti let dozvěděl, že jsem prováděl pravý opak toho, co jsem ve skutečnosti prováděl. Myslím, že pokud bude J. Soukup pokračovat takhle dál, měl by sám sebe, coby spolumajitele TV Barrandov přesvědčit, že existují jiné možnosti, jak uplatnit svůj mediální talent...

V každém případě by měl zasáhnout čínský spolumajitel televize, jehož samozřejmě celá kauza může reputačně velice poškodit. Pokud již ovšem je spolumajitelem TV Barrandov namísto CEFC jiná čínská firma CITIC, považoval bych to za velmi pravděpodobné. CITIC není žádná parta nazdárků, ale finanční korporace, která úspěšně působí v šedesáti zemích světa....Takže, jak dlouho budeš ještě Soukupem ve "své", pěkně zadlužené televizi, řádit....

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-paroubek

Pane Volný, přeci ale vůbec nejde o to, že ČT má velký problém se smlouvami. O tom, že je ČT pro celou řadu lidí dojnou krávou, která má naditá vemena prebendami, já vůbec nepochybuji. Tak jasně, jako Vy to ovšem Soukup nebyl schopen vyjádřit. Zato urážel, mlžil, lhal, a proto byl odsouzen. Nepochybuji, že právem. Ostatně mám se Soukupem také jistou zkušenost, když v několika svých pořadech zcela účelově lhal o mé osobě, až se mu od úst prášilo a ani se přitom nezačervenal. Ostatně Soukup vůbec nejde, pokud jde o Českou televizi, k podstatě problému. Skutečný problém je, kdo ČT řídí a ovlivňuje. Pokud řediteli ČT dělá či dělala osobní marketing vlivová agentura, která předtím pracovala pro Sobotku s Chovancem a dlouhá léta spolupracuje s Bakalou, to by mě znepokojovalo mnohem víc, než to, že jsou někde začerněná místa. Tendenčnost České televize v některých věcech je do nebe volající. Soukup jen šel po již předtím Babišem úspěšně  vyzkoušené cestě: „Všetci kradnú“.... Myslí si, že by mu to mohlo pomoci v prezidentské kampani. Všechno, co on v poslední době  dělá, je podřízeno tomuto účelu. Sám ovšem kritiku z řad České televize a zdůrazňuji, že oprávněnou kritiku – týkající se ztrátovosti jeho byznysu – nebyl schopen unést. A dodnes nevysvětlil, jak tu více než miliardu korun závazků bude schopen ze svých ztrátových činností pokrýt. Z mého hlediska je Soukup osobou zcela nedůvěryhodnou, i když třeba v některých věcech může mít pravdu. Ale např. Adolf Hitler také nelhal úplně ve všem a byl to největší vyvrhel lidstva. 

 

Jiří Volný st.

Podle webu hlidacstatu.cz je zveřejněno 14673smluv ČT za 20miliard. 31,1% se skrytou cenou a 13,6% smluv s firmami navázanými na politiky. Chce snad Jiří Paroubek tvrdit, že ve zveřejněných smlouvách nejsou začerněné celé pasáže? V kvalitu a objektvitu našich soudů, jako celku, nevěří v této zemi vůbec nikdo. Stačí se jenom podívat na, před kamerami, prchající babču-soudkyni v kauze Nagyová a musí být všem jasné, jaký je hrůzostrašný stav naší justice.